ŽIVĚ Česko porazilo Rusko 2:1 a vyhrálo Tour

Sport Sport
29. 4. 2012 20:28
Sledujte online reportáž z utkání české hokejové reprezentace s Ruskem z Kajotbet Hockey Games v Brně.
Jaromír Jágr při střetu s Dmitrijem Kalininem.
Jaromír Jágr při střetu s Dmitrijem Kalininem. | Foto: Reuters

Minuta po minutě

- Teď už hurá na mistrovství světa, které začíná v pátek 4. května. To je pro dnešek vše a u další online reportáže napočtenou.

- Češi ubránili hubenou výhru 2:1 a po 14 letech Češi vítězí v Euro Hockey Tour. Na turnaji v Brně skončí výběr trenéra Hadamczika na druhém místě za Finskem.

60. Konec zápasu.

60. Plekanec objížděl bránu a nahazoval před branku, nikdo ale puk do branky Barulina neposlal.

59. Po Širokovově faulu vysokou holí budou hrát domácí přesilovou hru. To vypadá nadějně!

59. Horko bylo před Kovářem. Nikulinova rána se odrazila od českého gólmana pryč.

58. Češi už jen nahazují do útočného pásma a šetří čas.

57. Ještě to zkoušel z úhlu Vincour, ale netrefil.

57. Zdá se, že teď už nezbývá nic jiného než ubránit jednogólový náskok. Rusové mají poslední tři minuty na vyrovnání.

56. Rána Novotného do brány nemířila. Nikulin už se chystá naskočit do hry.

55. Rusové už jsou ve čtyřech bez jediné nebezpečné střely.

54. První střelu si připsal Krajíček, ale minul. Dvojnásobná přesilovka je ale opět hodně statická.

54. Trenér Hadamczik si bere oddychový čas.

54. Nedvěd dostal od Nikulina hokejkou do obličeje a půjde za to pykat. Česko si zahraje dvojnásobnou početní výhodu.

54. Přesilovková pětka se ale nemůže usadit v pásmu. Rusové se dobře brání.

53. Přesilovka českého týmu. Rjasenskij odchází na dvě minuty za hákování.

53. Petružálek se bil sám v útočném pásmu, nejprve nepřesně vystřelil a poté už hledal někoho z najíždějících spoluhráčů. Jeho přihrávku si málem srazil někdo z Rusů do branky.

52. Velká chyba Rusů a ještě větší šance pro Petružálka. Jeden z rozehrávajících hostujích beků nechal puk za sebou na modré čáře a český útočník se rozjel ze strany sám na Barulina. Mířil mezi betony, ale ruský gólman díru utěsnil.

51. Tlustý se prodíral do útočného pásma, ale byl na to sám, protože spoluhráči mu odešli střídat.

50. Burdasov pálil z otočky, z úhlu ale českého gólmana nepřekonal.

49. Rusové už jsou ale kompletní a hraje se tak po delší době ve stejném počtu hráčů na obou stranách.

48. Nakládalova střela se odrážela od bruslí bránícíh hráčů jak při kulečníku, ne však na branku Barulina.

47. Kašpar je na ledě a začíná přesilovka českého výběru.

46. Kuljomin projel s kotoučem až do Kováře a bude za to potrestán. Dvě minuty za napadení. Hrát se tedy bude ve čtyřech.

46. Češi začali oslabení dobře. Blaťák poslal kotouč podél hrazení až za Barulina.

45. Dlouho ale rovnovážný počet hráčů nevydržel. Rusové budou v početní výhodě pokračovat. Potrestán je Kašpar.

45. Němec je zpátky. Rusové jsou ale stále u puku.

44. Plekanec při oslabení dokonce zaútočil a ušetřil nějakou tu vteřinku v pásmu Rusů.

43. Kuzněcov to zkoušel podobně jako při prvním gólu Ketov. Tedy rychle objet bránu a zasunout puk. Tentokrát to už Kovář nedovolil.

43. Němec odchází na dvě minuty za hrubost a český tým bude hrát oslabení.

43. Kuljomin prověřil Kováře, ten se ale zaskočit nenechal.

42. Vondrka dobře hledal před brankou Hemského. Puk se k němu ale nakonec nedostal.

41. Začala třetí třetina.

40. Skončila druhá třetina. Do kabin se tedy nejde. Za pár minut oficálně začne třetí třetina.

40. Přestávka a krátká dohrávka českému týmu prospěla. Najednou zápas vypadá úplně jinak.

39. Česko vede 2:1. Petr Nedvěd zblízka překonal Barulina poté, co ho krásně našel Plekanec. To je tedy obrat!

39. Rusko bude hrát oslabení. Na trestnou lavici jde právě Šipačev.

38. Šipačev na druhé straně nastřelil břevno Kovářovy branky. To mohla být besková odpověď.

38. Češi srovnali na 1:1 Kašpar naslepo nahazoval před branku, Jakub Petružálek si puk našel a poslal ho za ruského gólmana.

37. Střela Kuljomina vypadla Kovářovi z výstroje. Kutlák ale dostal puk do bezpečí.

36. Druhá třetina pokračuje. Dohrávat se tedy bude ještě 4 minuty a 19 vteřin.

- Díra v ledu už je sice zacelena, ale ještě se musí chvíli nechat zamrazit. Třetí třetina tedy začne až za pár minut.

- Rusové v druhé části byli lepším týmem a přidali také gól, když českého brankaře hezkou fintou oklamal Ketov. Třetí část bude delší, protože se budou dohrávat 4 minuty 19 vteřin z druhé třetiny. Uvidíme, zda Češi vývoj otočí.

36. Byla přerušena druhá třetina. V ledě se objevila velká díra, kterou není možné hned opravit, a tak druhá třetina končí předčasně.

36. Lehké nahození na Kováře. Český gólman přerušil hru.

35. Širokov měl spoustu prostoru, aby si sjel mezi kruhy a zápěstím vystřelil, kotouč možná lehce lízl horní tyč.

35. Ale i český tým má všechny hráče na ledě.

34. Rusové kompletní a mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

33. Frolík si to v útočném pásmu namířil přímo mezi všechny čtyři ruské hráče. Málem mu to vyšlo, ale nakonec mají přeci jen puk hosté.

33. Jenže po chvíli je opět po přesilovce. Právě Plekanec dostává trest za krosček. Dál tedy ve čtyřech na obou stranách.

32. Tentokrát se bude vylučovat na ruské straně. Plekancova přesilovková pětka už míří na led.

31. Češi jsou už ale také v plném počtu. A nakládal dokonce hned ztrestné lavice spěchal sám na Barulina. Rychlá střela mu ale nesedla.

30. Rusové jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

30. Hemský už byl najetý do úniku, ale přihrávku od Plekance nezpracoval.

29. Tak ne. Rozhodčí si to rozmysleli a stahují Medvěděva z trestné lavice. Bude se hrát ve čtyřech, protože na trestné lavici zůstal Nakládal.

29. Nedvědova střela Barulinovi vypadla z rukavice. Po snaze českých hráčů dorazit kotouč do branky se strhla další šarvátka. Nakládal a Medveděv si na dvě minuty zchladí žáhu.

28. Mela tentokrát na druhé straně. Po které bude hrát přesilovku také český tým. Nikulin totiž vyfasoval dvě minuty za hrubost.

28. Na ledě se začíná jiskřit. Konflikt odstartovat před brankou českého týmu. Domácí beci si uděli u Kováře pořádek.

27. Rusy gól viditelně nakopl a teď jsou jednoznačně lepším týmem.

26. Čtveřice kolem českého gólmana strávila ve vlastní třetině skoro celé oslabení. Už ale může vystřídat, Češi jsou kompletní.

25. Jemelinova rána se neujala, ale hosté jsou v tlaku před Kovářovou brankou.

24. Čáslava vyloučen za hákování. Rusko si zahraje přesilovku.

24. Rusko vede 1:0. Kotov táhl protiútok dvou na jednoho a místo nahrávky objel branku a zasunl rychle za tyč. Kovář se nestihl v bráně zorientovat tak, aby gólu zamezil.

23. Petružálkovi utekl puk v útočném pásmu, a tak ani tentokrát se český tým do žádné příležitosti nedostal.

22. Zajímavě vyvíjející se akci Rusů zastavil hvizd rozhodčího, který ohlásil ofsajd.

21. Jako první se vrhli do útoku hosté. Neuspěli, a tak jsou u puku zase Češi.

21. Začala druhá třetina.

- Gól jsme v první třetině neviděli, ale brankaři se museli ohánět na obou stranách. Náročnější zákroky musel vytasit Jakub Kovář, který český výběr podržel hlavně v oslabení a také na konci prvního dějství při střele Zaripova. Uvidíme, kdo se první trefí.

20. Konec první třetiny.

19. Zaripov dostal přes celou útočnou třetinu přihrávku přesně na hůl a ranou z první vystrašil všechny české fanoušky. Kovář se ale včas přemístil.

19. Kindl špatnou rozehrávkou založil útočnou akci Rusů.

18. Rusové jsou v plném počtu, ani Češi přesilovku nevyužili. Domácí byli při kombinaci příliš statičtí.

17. Nedvěd si krásně sjel na střelu ale trefil pouze boční síťku.

16. Česká přesilovková pětka se rozestavěla v útočném pásmu.

16. Vyloučení i na straně Rusů. Provinil se Burmistrov. Češi budou mít klasickou početní výhodu.

15. Češi jsou kompletní. Ubránili se ale hlavně díky famózním zákrokům gólmana.

15. Kovářovy chvilky pokračují. Dvě dělovky Širokova brankář Českých Budějovic bravurně vytáhl.

14. Kovář teď musel zasáhnout i maskou, následně obránci vyhazují přes všechny čáry.

13. Nedvěd odchází na dvě minuty za sekání. Rusko si zahraje přesilovku.

12. Velká šance Rusů. Svitov nedokázal prostřelit dobře postaveného Kováře, přestože měl i dost času na zakončení.

11. Češi teď na chvíli svého soupeře přehrávají. Barulin ale odolává.

10. Koukal mezi kruhy dostal idelní přihrávku od Průchy. Rána mu ale nesedla.

9. Hemský se krásně proháčkoval až před Barulina a ještě nahrával Vondrkovi před prázdnou bránu, ten ale přihrávku minul. To byla obrovská šance.

7. Barulina tentokrát prověřil Plekanec. Ruský gólman ale ukryl puk do výstroje.

7. Koukalova rána skončila na střeše ruské brány. Hráči ale kotouč dokázali vráti do hry.

6. Zápas má dobré tempo. A navíc skvělou atmosféru vyprodané brněnské haly.

5. Kuzněcovův průnik zaváněl gólem. Kovář ale zažehnal nebezpečí.

5. Střelu Nikitina Kovář vyrazil, ale pořádně ani nevěděl jak.

5. Čáslavova dělovka skončila v ochranné síti poté, co se odrazila od brusle bránícího hráče.

4. První zákrok má na kontě i Kovář. Střelu z dálky vyrazil do rohu.

3. Průchův pokus těsně minul ruskou svatyni. Zdá se, že Češi už na hostující obranu našli recept.

3. Petružálek si našel skulinku a vystřelil od modré. Barulin toho příliš neviděl, ale kotouč do branky nepustil

2. Hemskému se už proniknout podařilo, ale nakonec udělal kličku zpátky do středního pásma a vyrobil tak ofsajd.

1. Rusové začali pozornou obranou a nepustili do své třetiny jediný útok.

1. Utkání začalo.

- Ještě jeden smutný okamžik. Minuta ticha za diváka, který zemřel v při včerejším zápase Rusů proti Švédům.

- Hráči už nastupují na led. Češi v červeném a Rusové v bílém. Následují hymny obou zemí.

- Pojďme se podívat na úvodní sestavy a rozhodčí.
Česko: Jakub Kovář - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Kindl, Němec - Tenkrát, Plekanec, Frolík - Hemský, Nedvěd, Vondrka - Petružálšk, Novotný, Tlustý - Vincour, Koukal, Průcha - Jan Kovář.
Rusko: Barulin - Kornějev, Nikulin, Rjasenskij, Nikitin, Děnisov, Medvěděv, Jemelin, Kalinin - Kuljomin, Těreščenko, Žerděv - Širokov, Svitov, Tarasenko - Zaripov, Šipačjov, Kotov - Burdasov, Burmistrov, Kuzněcov - Bodrov.
Rozhodčí: Laaksonen, Lappäalho (oba Fin) - Gebauer, Lederer (oba Česko).

- Připomeňme si ještě poslední zápas se sbornou. Ten se totiž Čechům vydařil. Na Švédských hrách Rusy porazili 4:0. První reprezentační nulu si připsal Jakub Kovář, který bude chytat i dnes. Ruští hokejisté si ale včera spravili chuť po nepovedeném zápase s Finy a porazili Švédy 4:2.

- Čeští trenéři už vyřadili z týmu čtyři hráče. Na mistrovství světa se neukáží obránci Tomáš Žižka (Brno) a Jakub Krejčík (Slavie) a útočníci Jakub Svoboda (Brno) a mladíček Petr Holík (Zlín). Po skončení víkendového turnaje ještě nejspíše přijde pár změn hlavně mezi útočníky. Hráči na hraně nominace tak mají dnes proti Rusům poslední šanci se trenérům předvést.

- Generálka na mistrovství světa je tady. Poslední zápas před startem šampionátu. Utkání s Ruskem ale budem mít ještě další náboj. Půjde o umístění v turnaji Kajotbet Hockey Games a i v celé Euro Hockey Tour. V obou tabulkách je český výběr po včerejší prohře s Finy na druhém místě, ve své moci má vítězství v EHT, protože k tomu mu stačí tři body z dnešního utkání.

- Dobrý den, vítejte u dnešního online přenosu ze zápasu Kajotbet Hockey Games Česko - Rusko, který začíná v 18 hodin.