ŽIVĚ Česko - Finsko 2:3 po prodloužení

28. 4. 2012 16:15

Minuta po minutě

- Zítra čeká českou reprezentaci tým Ruska. To je pro dnešek vše. U další online reportáže napočtenou.

- Neporazitelnost české reprezentace je pryč. Finsko otočilo zápas a zvítězilo v prodloužení. Zamotal se tak vývoj v tabulce Euro Hockey Tour, teď mohou trofej získat všechny čtyři týmy.

63. Finové vstřelili gól v prodloužení a vítězí 3:2. Kiiskinen střelou zápěstím zakončil přečíslení Finů tři na dva a získává bod navíc.

62. Koukal s Průchou zkoušeli napadat finskou rozehrávku, ale úspěch to nepřineslo.

61. Zajímavá příležitost pro Hemského, který najížděl z úhlu na Vehonena. Finský gólman utěsnil všechny díry.

61. Začalo prodloužení.

- V třetí části gól nepadl, přestože oba týmy měli šanci na to překlopit skóre na svou stranu. Hrál se hodně rychlý hokej a téměř se nepřerušovalo. Čeká nás ale prodloužení, potažmo nájezdy.

60. Konec základní hrací doby.

59. Ještě jedna finská šance. Tentokrát zasáhl český gólman a uchránil zřejmě tým od porážky.

59. Obrovská šance Finska. Pyörälä vybídl Kontiolu, který byl před Štěpánkem úplně sám. Puk ale nezpracoval.

58. Střela Plekance byla mnohem nebezpečnější, ale ani tentokrát nekončí v brance.

58. Finové kompletní. Němec ještě na konci početní výhody nahodil puk na Vehonena, ten vyrazil do rohu.

57. Tahle přesilovka se českému výběru příliš nedaří. Finové se celkem v klidu brání.

57. Kukkonen neměl hokejku, tak kotouč alespoň schoval pod nohy a přerušil hru ve vlastním pásmu.

56. Český kouč si vzal oddechový čas.

56. Kapanen odchází na dvě minuty za podražení a to znamená početní výhodu pro český tým a dobrou šanci na zlomení zápasu.

55. Tenkrát si dobře najel, dostal přihrávku od Hemského, ránu po lodě Vehonen vyrazil.

55. Opět Vincour hlídkoval před Vehonenem, kterého zaměstnal Nedvěd. K dorážce už se ale nikdo z českých hráčů nedostal.

54. Vincour nedosáhl na přihrávku Krajíčka a píská se zakázané uvolnění.

53. Finové jsou kompletní. Domácí opět přesilovku nevyužili, ale připravili si řadu šancí.

52. Postupně pálili Nakládal, Nedvěd a Blaťák, až tu poslední ránu dokázal Vehonen ukrýt tak, aby se přerušila hra.

51. Plekanec si udělal kličku na střed a vystřelil. Gól z toho nebyl, ale byl při tom faulován a Češi si zahrají přesilovku.

50. Stále se hraje neuvěřitelně svižně a téměř se nepřerušuje.

49. Po dlouhé době se hrálo před Vehonenem. Postaral se o to Hemský s Koukalem. Nakonec vinou nepřesnosti musí opustit pásmo.

48. Finští reprezentanti sevřeli Čechy v jejich obranné třetině jako při přesilovce. Na branku ale pořádně nevystřelili.

47. Až teď se píská finský úmyslný ofsajd. Hosté ale hráčům v bílém v posledních minutách slušně zatápí.

46. Finové mají pořád převahu a atakují českou třetinu. Hraje se dlouho bez přerušení.

45. O nahozený puk od Koukala se před Vehonenem strhla pěkná šavlovačka. Nikdo z českých hráčů ale souboj nevyhrál.

44. Po přihrávce Nedvěda z rohu se dostal do zajímavé příležitosti Tlustý, vyražený puk odváží obránci v modrém.

43. Novotný nabral rychlost a prudce vystřelil z úhlu. Branku ovšem netrefil a Vehonen se za kotoučem jenom ohlédl.

42. Finové jsou zatím v úvodu třetí části lepší a hraje se hlavně u Štěpánka.

41. Štěpánek si vyjel daleko před brankoviště proti ráně od modré a ukryl puk ve výstroji.

41. Začala třetí třetina.

- Povedená první třetina je smazána, Finové manko dohnali. Češi nabídli svému soupeři dost přesilovek na to, aby se vzchopil a připravil si gólové situace. K první brance sice hostům pomohlo i štěstí, ale druhá padla po dobře sehrané početní převaze. Jestli se rozhodne ve třetí třetině, nebo se bude prodlužovat, se dozvíme po přestávce.

40. Skončila druhá třetina.

40. Český výběr je kompletní. Finové tuto přesilovku nevyužili.

39. Češi se osvobodili z "modrého" přesilovkového sevření vyhozením do středního pásma.

38. Trma vrma v brankovišti Štěpánka brankou neskončila, přestože na českém gólmanovi byla pěkná vrstva napadaných hráčů. Plekanec pak zamezil tomu, aby Finové dopravili kotouč do odkryté brány.

38. Nedvěd si pomohl hákováním a závěr třetiny hosté odehrají v početní převaze.

37. Lehké nahození od modré Štěpánek raději přikryl a neriskoval.

36. Němcova střela byla zblokovaná a k Vehonenovi vůbec nedošla.

35. Česká početní výhoda nevypadala zle, ke gólu ale nevedla. Finové jsou kompletní.

35. Nakládal vyslal zajímavý projektyl na Vehonena, ten měl ale před sebou dálnici volného prostoru a střelu bez problémů chytil.

34. Petružálek s Plekancem při kombinaci v útočném pásmu neuspěli.

33. Přesilkovka českého týmu. Kukkonen odchází na dvě minuty za sekání.

33. Finové sice vyrovnali, ale útočí Češi. Hemský to zkoušel hned po buly a Vehonen měl co dělat.

32. Plekanec mohl brzy odpovědět. Z dobré pozice ale netrefil branku.

32. Finové srovnávají na 2:2. Tentokrát hosté přesilovku využili. Mikko Mäenpää napřáhl od modré a vymetl růžek Štěpánkovy branky.

31. Tenkrát se provinil sekáním. Následuje tedy finská početní výhoda.

30. Němec to zkoušel také na druhé straně. Místo branky ale trefil pouze Kašpara.

29. Immonen trefil Štěpánka přímo do hrudi. Nic, co by český gólman nezvládl.

28. Na ledě se jiskří. Pustili se do sebe Čáslava a Pesonen. Bitka vítěze nenanšla, ovšem zatímco Pesonen zamířil rovnou do kabin, Čáslava má na kontě jen pět plus deset minut osobního trestu.

28. Kiskinen se už už hnal na českou svatyni. Nakládal se ale včas vrátil a zakročil

27. Finové snižují na 1:2. Štěpánek nezpracoval vysoké nahození, odrazil ho jen před sebe, kam dojel Lennart Petrell a prostřelil nepříliš připraveného českého brankaře.

26. Järvinen vyzkoušel pozornost českého brankaře od modré. Štěpánek se nedal a má puk v lapačce.

25. Češi už jsou v plném počtu.

25. Mäenpää pálil nebezpečně, Štěpánek ale vyrazil a česká obranná čtyřka se osvobodila.

24. Koivu byl nedbytný v brankovišti českého gólmana, Nakládal mu tak dal co proto.

23. Dvě minuty dostal ale i Kašpar a Finové budou hrát přesilovku.

23. Novotný a Järvinen se pošťuchovali tak, že odchází oba za hrubost na trestnou lavici.

23. I Štěpánek měl problém lapit kotouč do lapačky, jemu ovšem puk neskončil v síti a minul branku.

22. První střelu si připsal Nedvěd. Vehonen puk vyklepal z výstroje.

21. Začala druhá třetina.

- Češi vstoupili do dnešního zápasu velmi dobře. K dobrému pohybu a kombinaci přidali i góly. Ondřej Němec využil krásné pobídky Petra Nedvěda a Lukáš Kašpar zase využil razance své střely a lehkého zaváhání finského brankaře. Uvidíme, jestli českému výběru elán vydrží i v následujícím průběhu.

20. Konec první třetiny.

20. Štěpánek měl co dělat s tečovanou střelou. Čeští obránci už ale vyváží puk.

19. Finsko se snaží napadat a ještě něco udělat s osudem první třetiny.

18. Tak takovýhle start proti mistrům světa si český výběr možná ani nepředstavoval.

17. Češi vedou 2:0. Lukáš Kašpar zavezl puk do třetiny a prostřelil lapačku Vehonena. Kotouč totiž sice ztratil na rychlosti po zásahu finského gólmana, ale stejně se dokutálel za brankovou čáru.

17. Pesonen si také vykoledoval trest a navrch dokonce osobní, protože si neodpustil protesty. Hrát se tedy bude ve čtyřech.

16. Hosté dobře kombinovali v české třetině. Kloudná střela na Štěpánka ale nepřišla.

15. Čáslava sekyrou přelomil Pesonenovi hokejku a rozhodčí to samozřejmě nemilosrdně trestají. Finové tedy budou hrát přesilovku.

14. Češi vedou 1:0. Zkušené oko veterána Nedvěda vidělo najíždějícího Ondřeje Němce, kteří překonal přesouvajícího se Vehonena. Krásná akce, byť byla už po uplynutí přesilovky.

13. Zajímavou ranou se uvedl i Nedvěd, ale ta neskončila v síti.

13. Češi jsou kopletní a mají téměř minutovou početní výhodu. V pvní šanci Hemský neuspěl.

12. Koivu hákoval a půjde si za to sednout na trestnou lavici. Hra se tedy vyrovná a pak si Češi zahrají zkrácenou přesilovku.

12. Kousa provětral Štěpánkovu lapačku, ten předvedl klasický semafor.

11. Češi už jsou ale ve čtyřech.

11. Češi ale budou hrát 25 vteřin dvojnásobné oslabení. Mojžíšovi se totiž postavil puk na hranu a vyhodil ho přes tvrzené sklo.

11. Domácí dokonce v oslabení zaútočili. Průcha trefil Vehonena do plastronu a vybojoval tak vhazování v útočném pásmu.

10. Český tým začíná vyhozením přes všechny čáry.

9. I Finové si zahrají přesilovku. Kindl bude pykat dvě minuty za nedovolené bránění.

8. Vincour se vřítil do pásma a hledal před brankou Nedvěda, kotouč ho ale minul.

7. Plekanec ujížděl s Tenkrátem dva na jediného obránce. První jmenovaný místo nahrávky zamířil s kotoučem mezi betony finského gólmana, ten ale chytil.

6. Kindl nahodil od modré puk na Vehonena, ten sice kotouč nezkrotil, ale k dorážce se nikdo nedostal.

6. První zákrok i pro Štěpánka, který musel reagovat na tečovanou ránu.

5. Hosté dobře napadali české beky při rozehrávce a ti tak museli vyhodit jen na zakázané uvolnění.

4. Finové jsou kompletní. Češi svou první početní výhodu nevyužili.

4. Finové se ale dobře brání a nedovolují českému výběru usadit se v pásmu.

3. Petružálek měl první střeleckou příležitost, ale netrefil branku.

2. Češi si zahrají první přesilovku. Odpočinout si jde Petrell.

2. Průchova střela vystrašila Vehanena, ten jen vyrazil a naslepo tak znovu pálil Krajíček, ale minul.

1. První útočnou akci Čechů přerušil ofsajd.

1. Utkání začalo.

- Obě mužstva, Češi v bílém a Finové v modrém, jsou na ledě a poslechnou si národní hymny.

- Dnešní zápas budou řídit ruští rozhodčí Anisimov a Olenin, na čarách jim budou pomáhat Češi Blümel a Tošenovjan.

Sestava Finsko: Vehanen - Mäenpää, Hietanen, Söderholm, Kousa, Järvinen, Väänänen, Jaakola, Kukkonen - Kiskinen, M. Koivu, J. Jokinen - Pesonen, Immonen, Granlund - Pyörälä, N. Kapanen, Kontiola - Petrell, Nokelainen, Pihlström - Kuparinen.

Sestava Česko: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Kindl - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Vincour, Nedvěd, Vondrka - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar - Kovář

- Oběma dnešním soupeřům úvodní zápas na Kajotbet Hockey Games vyšel. Finové zvládli duel s Ruskem a vyhráli 2:0. Češi zase přetlačili Švédy 5:3. Trenéři domácího výběru dnes pošlou do branky opět Štěpánka, který podle slov Aloise Hadamczika nechytá proti Finům tak často a je potřeba ho proti nim vyzkoušet.

- Český tým v přípravě na MS stále drží neporazitelnost. Už od 12. února, kdy svěřenci trenéra Hadamczika porazili Rusko na Švédských hrách, zdolávají jednoho soupeře za druhým. Dnes mohou přidat už devátou výhru v řadě. Ale pozor! Proti nim totiž stojí Finové. Tedy soupeř, který Čechům naposledy uštědřil krutou lekci a rozdrtil je 7:0.

- Dobrý den, vítejte u dnešního online přenosu ze zápasu Kajotbet Hockey Games Česko - Finsko, který začíná ve 14 hodin.