Hokej ŽIVĚ: Češi v dramatickém závěru podlehli Švédům

Sport Sport
11. 11. 2010 20:16
Češi hrají úvodní zápas hokejového Karjala Cupu. Finský turnaj odstartují paradoxně na domácí půdě v Českých Budějovicích a soupeřem jim bude reprezentace Tří korunek. Český tým odehraje první utkání pod staronovým trenérem Aloisem Hadamczikem, který po úspěšném světovém šampionátu nahradil Vladimíra Růžičku.

Minuta po minutě

- Dobrý večer, vítám Vás u on-line přenosu z utkání Karjala Cupu mezi hokejisty Česka a Švédska. Zápas začne úvodním buly v 18:10.

- První zápas české reprezentace pod novým koučem Hadamczikem se odehraje v Českých Budějovicích.

- Sestava Česka: Štěpánek - Gřegořek, Škoula - Krajíček, Novák - Čáslava, Němec - Mojžíš, Lojek - Červenka, Marek, Klepiš - Hubáček, Novotný, Kašpar - Růžička, Vašíček, Kvapil - Rachůnek, Kreps, Gulaš

- Sestava Švédska: Liv - Johansson, Fernholm - Rundblad, Erixon - Petrasek, Junland - Krüger, Ekholm - Thörnberg, Sjögren, Jämtlin - Nordgren, Warg, Lindström - Melin, Persson, Axelsson - Nilsson, Olausson, Silfverberg

- Novým kapitánem národního týmu je teprve čtyřiadvacetiletý útočník Roman Červenka.

- Zápas budou rozhodovat Rusové Olenin a Ravodin. Na čarách budou Češi Bláha a Pešek.

0:01 Utkání bylo zahájeno.

1:19 Češi začali dobře. První střelu si připsal Novotný, ale pouze do prsou švédského gólmana.

2:05 Kvapil vystřelil hezky bekhendem, brankář Liv opět zasáhl. Vzápětí si střelu připsal i Kreps. Úvodní střídání měli Češi jasně pod kontrolou.

2:48 První zákrok Štěpánka. Výborně zasáhl proti střele mířící mezi jeho betony.

3:07 Švédský obránce Ferholm si sjel mezi kruhy a střílel velmi nebezpečně. Štěpánek byl opět na svém místě.

3:15 Na úvodní tlak Čechů odpověděli Švédové stejnou mincí.

4:54 A opět velmi aktivní Marek Kvapil. Zamíchal pukem mezi kruhy a zápěstím minul branku Švédů.

6:21 Poslední minuta byla plná tvrdých soubojů ve středním pásmu.

6:40 Štěpánek opět zasahuje, hraje se velmi rychle, oba týmy hodně chybují a pouští soupeře do šancí.

7:38 Složitá situace pro Jakuba Štěpánka. Nepříjemnou střelu vyrazil pouze nad sebe, puk ale naštěstí odskákal do bezpečí. Švédové teď kontrolují puk, jsou lepší.

8:30 Obrovská šance Čechů. Vašíček výborně vysunul opět Kvapila, ten se řítil zprava sám na Liva, nájezd ale neproměnil. Vzápětí nebezpečně střílel Kreps.

9:37 Další nahození na Štěpánka končí mírnou šarvátkou před českou brankou.

10:32 Do velké šance se teď dostal Melin, Štěpánek byl opět pozorný.

10:56 První gól Čechů v nové sezoně! Kašpar skvěle našel Hubáčka, ten si sjel mezi kruhy a zakončil pod horní tyčku. Češi vedou 1:0.

12:25 Až ze středního pásma teď tvrdě vystřelil kapitán Červenka a vysloužil si potlesk budějovického publika.

13:58 Švédové vyrovnávají na 1:1. Češi špatně obsadili hráče v obranném pásmu a nechali soupeři spoustu času k dorážce. Gól vstřelil Sjögren.

16:09 První vyloučení zápasu. Dvě minuty si odsedí český obránce Lukáš Krajíček. Trest dostává za držení.

17:05 Štěpánek se štěstím odráží přesilovkový nápor Švédů.

18:16 Český tým se v prvním oslabení úspěšně ubránil.

18:24 Jakub Klepiš dává na 2:1. Češi jeli dva na jednoho, obránce čekal přihrávku a tak šel Klepiš přímo do branky a bekhendovou kličkou zakončil přesně.

18:55 A mohlo to být o dva góly, Vašíček ale před brankou těsně nedosáhl na kotouč.

20:00 První třetina je u konce. Hrál se svižný a vyrovnaný hokej. Podle ohlasů tribun se první utkání reprezentace divákům velmi líbí.

20:01 Odstartovala druhá část hry.

20:38 Češi si zahrají poprvé v početní převaze. Na trestnou lavici si jde sednout Nordgren.

21:50 Přesilovku hráli Češi velmi špatně, navíc Škoula fauloval švédského útočníka a síly na ledě se vyrovnají.

22:10 Švédský útočník Warg z úhlu neprostřelil jistého Štěpánka.

22:39 Švédové jsou v plném počtu a zahrají si přes minutu v početní výhodě.

22:58 Další výborný zákrok Štěpánka, který zatím všechny puky pokrývá a nic nevyráží před sebe.

23:53 Obránce Škoula je na ledě, hrát se bude v plném počtu na obou stranách.

25:24 Švédové teď byli velmi aktivní, ale napadání nakonec přehnali a budou hrát ve čtyřech. Po odpískání se do sebe ještě pustili Fernholm a Mojžíš, jejich šarvátka zůstane bez trestu.

25:40 Čáslava tvrdě vypálil od modré čáry. Vypadá to na lepší přesilovku než v prvním případě.

26:00 Nováček Kreps se ocitl sám před brankou, ale prováhal vhodný moment ke střele.

27:40 Švédský tým je v plném počtu.

29:40 Třetí přesilovku si zahraje český tým. Krepse fauloval Nordgren.

30:25 Česká přesilovková squadra uzamkla žlutomodré v obranném pásmu, chybí však lepší zakončení.

31:44 Marek to teď přehnal s kličkováním a Švédové ho vytlačili ven ze třetiny. Česká přesilovka tak končí neúspěchem.

32:41 Jakub Štěpánek teď předvedl efektní zákrok lapačkou a sklidil aplaus diváků.

33:13 Velká šance Švédů. Puk se kutálel před brankou a naštěstí ho minul Krüger.

35:50 Hra je teď trochu neurovnaná, bojuje se spíš ve středním pásmů a v rozích kluziště.

36:38 V dobré pozici před brankou těsně minul Růžička.

37:48 Rachůnek vybojoval puk v rohu, předložil miláčkovi jihočeského publika Gulašovi, který se ovšem ve složité pozici neprosadil.

39:20 Druhou třetinu dohrávají češi v útočném pásu. Obránce Němec se ocitl v dobré pozici před brankou ale puk netrefil.

40:00 Ve druhé třetině jsme gól neviděli, tempo malinko opadlo, přesto se hraje rychlý a útočný hokej plný střel a soubojů.

40:01 Rozhodčí zahájili třetí třetinu, v sestavě Čechů zatím žádné změny.

40:42 Kapitán Červenka zvyšuje na 3:1! Nádherný gól. Český kapitán si mazácky obhodil brankáře a střelou do horního růžku nedal Livovi šanci.

41:30 Češi budou navíc hrát dnes již čtvrtou přesilovou hru.

42:40 Červenka zpoza brány vyzval ke skórování obránce Němce. Liv byl tentokrát pozorný. Na druhé straně Štěpánka nezaskočila rána Sjögrena.

45:09 Hubáček s Novotným teď motali Švédy před jejich brankou.

45:32 Martin Růžička teď dvakrát po přihrávkách Vašíčka sjížděl sám na Liva. Ani jednou švédského gólmana nedokázal překonat. Ve druhém případě pomohla Švédům tyč.

46:25 Štěpánek dnes předvádí opravdu jistý a spolehlivý výkon. Před chvílí se opět nenechal překvapit nepříjemnou střelou z kruhu.

46:36 V Budvar aréně je vyprodáno a zaplněné hlediště se baví hokejem.

47:14 Švédové snižují na 3:2. Obránce s českými předky Petrasek vystřelil a jeho střelu dorazil Robert Nilsson. Štěpánek marně reklamuje, že byl hokejkou zasažen do masky.

48:53 Málem vyrovnáno. Podobná akce Švédů jako při jejich druhém gólu. Před Štěpánkem dobře stínil Warg, kotouč však nedokázal tečovat do sítě.

51:10 Švédové se tlačí za vyrovnáním. Erixon měl velkou šanci, Štěpánek skvěle zasáhl.

52:02 Velký tlak hokejistů Tří korunek teď vyvrcholil faulem Lukáše Kašpara. Češi se budou dvě minuty bránit.

52:08 Prudkou střelou těsně vedle zahájil čtvrtou přesilovku Švédů Ekholm.

53:45 A český tým půjde do tří. Klepiš zasáhnul švédského hráče mířícího do šance a půjde na trestnou lavici. Dvojnásobná přesilovka bude trvat 16 sekund.

54:01 Střelu švédského obránce chytá ukázkovým semaforem český gólman.

54:07 Češi hrají ve čtyřech.

54:35 Švédsko vyrovnává na 3:3. Mattias Ekholm využil Štěpánkova zakrytého výhledu a zpoza kruhů se trefil přesně.

54:57 Neuvěřitelné, Švédové už vedou 4:3. Během 22 sekund otáčejí skóre, tentokrát se trefuje po přihrávce zpoza branky Lindström. To si snad čeští hráči ani nezaslouží.

57:07 Klepiš obkroužil branku, jeho přihrávka do chumlu hráčů před brankou ale adresáta nenašla.

57:56 Na Štěpánka se řítil Silfverberg, českého brankáře neprostřelil. Naděje ještě žije.

58:42 Švédové teď vyhodili puk přes plexisklo. Evidentní prohřešek proti pravidlům ale rozhodčí dvěma minutami neocenili.

59:29 Česká branka je opuštěná, zkoušíme to při power play.

60:00 Poslední střelu vyslal Vašíček, je konec. Češi nehráli špatně, ale Švédové odehráli třetí třetinu ve velkém stylu. Ve všech třech částech seveřané český tým přestříleli.

- Loučím se s Vámi a u dalších online přenosů nashledanou.