Češi vyhráli nad Finskem. Trefil se i Jágr

17. 12. 2009 19:40
Česko - Finsko 2:1 v prodl.
Jaromír Jágr se raduje z gólu
Jaromír Jágr se raduje z gólu | Foto: Reuters

Praha - Čeští hokejisté vstoupili do Channel One Cupu vítězně, když v pražské O2 Areně porazili Finsko v prodloužení 2:1.

Krásný zápas plný šancí rozhodl v 62. minutě Petr Čajánek, když ztečoval do finské brány ránu Čáslavy od modré.

Trefil se také Jaromír Jágr, čímž vyrovnával v první třetině na 1:1.

Zápas jsme sledovali ŽIVĚ

Hokejového podvečer začal díky technickým problémům, jejichž vinou nezazněla česká hymna celá, rozpačitě. Úvodní nepříjemnost však byla rychle zapomenuta, protože utkání nabralo hodně rychle velmi slušné obrátky.

Útoky se přelévaly ze strany na stranu a jeden z nich přetavil v první gól finský Immonen. Ten v 7. minutě střelou bez přípravy zaskočil Schwarze.

Češi však zrežírovali bleskovou odpověď, jíž se k velké radosti napěchované arény zhostila největší hvězda Jaromír Jágr. Český útočník se před brankou nenechal odstavit a úspěšně dorazil Blaťákovu střelu z modré čáry.

Přestože střílení gólů poté ustalo, bavili hráči obou týmů publikum i nadále.

Hodně aktivně si počínal Vašíček, jenže si pokaždé vylámal na Tarkkim zuby. A když už gólmana Seveřanů překonal, zabránila ve 26. minutě mu ve skórování tyč.

V hlavní roli Schwarz

V polovině třetí třetiny měli hosté skvělou možnost strhnout vedení na svou stranu. Osmasedmdesát vtěřin dobývali český obranný šik ve dvojnásobné přesilovce. Když už ale trojici mušketýrů překonali, fantastickými zákroky zhatil jejich pokusy ten čtvrtý - famózní brankář Schwarz.

Vyznamenal se zejména při rozkleku proti šanci Kontioly z bezprostřední blízkosti.

Přežité oslabení kvitovali diváci bouřlivým skandováním, které hnalo české borce znovu na zteč, ale také na druhé straně kraloval muž s maskou.

Po sto vteřinách prodloužení však Tarkki kapituloval. Čáslavova bomba sice mířila zřejmě vedle, ale narazila do Čajánkovy hole, od níž puk putoval za Tarkkiho záda.

Česká republika - Finsko 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky:
8. Jágr (Blaťák, Čajánek), 62. Čajánek (Čáslava, Jágr) - 7. Immonen (Pettinen). Rozhodčí: Persson, Sjöberg (oba Švéd.) - Kalivoda, Pouzar (oba ČR). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 12.563.

Česko: Schwarz - Němec, Blaťák, Novák, Čáslava, Krstev, Kutlák, Sičák, Mojžíš - Jágr, Hudler, Čajánek - Bednář, Červenka, Rolinek - Klepiš, Vašíček, Hubáček - Irgl, Hlinka, Novotný. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Finsko: Tarkki - Mäenpää, Puistola, Aalto, Väänänen, Kuukka, Pettinen, Tuomainen, Hietanen - Erkinjuntti, Immonen, Pihlman - Hentunen, Lehterä, Koivisto - Pihlström, Kontiola, Peltonen - Louhivaara, Hytönen, Komarov. Trenér: Jukka Jalonen.

Rusko - Švédsko 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)