Phoenix na kolenou, Kings jsou po prodloužení ve finále

23. 5. 2012 8:45
Los Angeles - Phoenix 4:3pp (1:1, 2:2, 0:0)
Radost Doughtyho a Stolla v zápase Phoenix Coyotes - LA Kings
Radost Doughtyho a Stolla v zápase Phoenix Coyotes - LA Kings | Foto: Reuters

Los Angeles - Dustin Penner se stal hrdinou pátého zápasu finále Západní konference. Svým gólem v 18. minutě prodloužení vystřelil postup do finále Stanley Cupu pro Los Angeles, které tak vyřadilo Phoenix.

Dramatické utkání tedy nakonec skončilo 4:3. Na skóre se asistencemi podíleli i Češi Hanzal s Vrbatou a Kleslou.

Vedení se ujal Phoenix už v páté minutě, když přesilovkovou akci Vrbaty s Hanzalem zakončil Pyatt šťastnou tečí. Kings ale ještě v první třetině vyrovnali také při početní výhodě z hole Kopitara.

I druhá třetina byla vyrovnaná. Nejprve se ujal vedení opět Phoenix, když Kleslovu střelu dorazil do sítě Poulliot. Ale Los Angeles díky rychlým brankám Doughtyho a Richardse otočilo skóre.

Na druhou přestávku ale oba týmy stejně vyráželi při rovnovážném stavu. Vyrovnal totiž Yandle.

Další gól už však v základní hrací době nepadl a tak následovalo prodloužení. Ani v něm se ale dlouho nikomu ze střelců nedařilo. Až v 78. se Penner dostal k odraženému puku a poslal ho za záda gólmana Smitha.

Kings tak vyhráli v sérii 4:1 a podruhé v historii klubu postupují do závěrečného boje o Stanley Cup. V něm narazí na někoho z dvojice New York Rangers a New Jersey Devils.

Výsledek - semifinále play off NHL:

Západní konference - 5. zápas:

Phoenix - Los Angeles 3:4 v prodl. (konečný stav série 1:4).
Branky: 12. Kopitar, 32. Doughty, 34. Richards, 78. Penner - 5. Pyatt, 27. Poulliot, 37. Yandle