ŽIVĚ Philadelphia - Pittsburgh 5:1, Flyers jsou ve 2. kole

22. 4. 2012 20:20
Sledujte online reportáž ze šestého zápasu 1. kola play off NHL Philadelphia - Pittsburgh.

Minuta po minutě

- Dobrý podvečer, vítejte u dnešní online reportáže z utkání 1. kola play off NHL Philadelphia - Pittsburgh. Zápas začíná v 18 hodin.

- Hokejisté Philadelphie vedli po triumfech 4:3 v prodloužení, 8:5 a 8:4 nad svým rivalem už 3:0 na zápasy. Jenže ve druhém domácím duelu inkasovali Jágr a spol. drtivý úder v podobě porážky 3:10 a v pátek Pittsburgh po dalším obratu vyhrál 3:2.

Perlička Pozorně sledujte prvního střelce zápasu. Zatím totiž v sérii platí otřepané české pořekadlo - "první vyhrání, z kapsy vyhání". Tým, který v předešlých pěti zápasech otevřel skóre, se totiž nikdy na konci duelu neradoval z vítězství!

Statistiky Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu - Philadelphie - a také celého play off je "Malý Lemieux" Claude Giroux. Ten nasbíral v pěti zápasech 11 bodů za 5 branek a 5 asistencí.

Statistiky Na druhé straně vládne bodování (2. v celé NHL) Jordan Staal. Jeden z nejlépe bránících centrů ligy posledních let posbíral v pěti zápasech 6 branek a přidal 3 asistence.

Statistiky Pouze tři hráči dokázali zatím bodovat v každém z pěti utkání série - domácí Claude Giroux a Jaromír Jágr, v dresu Pittsburghu pak Jordan Staal.

- Oba týmy mají za sebou již rozvičení, za chvíli nás čeká nástup na led a americká hymna...

- Led je již také připravený... nic nebrání nástupu hráčů na led. Wells Fargo Center bude jistě opět našlapáno pod střechu. Oficiální kapacita je 19 537, na všech domácích zápasech Flyers ale bylo v hledišti přes 20 tisíc diváků.

- Hala Wells Fargo Center již potemněla... nástup hráčů na led se blíží, i když oficiální start duelu měl být v 18:15 hodin.

- Čeká nás americká národní hymna...

- Hymna je za námi, jdeme na špičkový hokej.

Úvodní buly Giroux - Crosby. Vhozeno, můžeme začít! Buly vyhráli domácí!

1. Už po 11 sekundách má za sebou první zákrok Bryzgalov, ještě předtím dokázal zbourat Giroux Crosbyho a hala byla na nohou...

00:32 A je tu první gól! Jágr vybojoval kotouč pro Girouxe a ten z levého kruhu zavěsil, černou gumu orazítkoval o tyč.

02:08 Hosté nyní zatlačili soupeře do obranného pásma a Strait si vybojoval faul Briera, Pens budou hrát první přesilovku zápasu.

3. Hosté zatím v sérii dokázali využít každou třetí početní výhodu. Po závaru před Bryzgalovem se ale Crosby a spol. gólově neprosadili.

4. Domácí hrají zámek hodně blízko brankáři, Timmonen hrál bez hole, nakonec se ale povedlo vyhodit Couturierovi.

04:08 Domácí jsou v plném počtu a hraje se ve středním pásmu.

6. Sražená střela agilního Girouxe jen těsně minula branku Pittsburghu, Fleury klouzal ke druhé tyčce.

8. Niskanen vypálil od modré, Bryzgalov vyrazil do rohu, na střely vedou nyní hosté již 6:1.

9. Jestliže na střely vedou hosté, na bodyčeky pro změnu domácí 9:5, jako poslední zboural za brankou Pens Michálka Hartnell, ten má na kontě během tří střídání už tři hity.

10. Teprve druhá střela Philly, Voráček nabil na modrou Kubinovi, jeho bomba ale jen práskla o plastron na hrudi Fleuryho.

10. I při čtvrtém střídání se na ledě potkáváji první útoky obou týmů, na straně hostí hrají vedle sebe v úvodu zápasu Malkin s Crosbym.

12. Po delší době zamknuli domácí Pens před Fleuryho, střely od modré ale brankáře hostí z klidu nevyvedly.

12:39 Schenna zbytečně fauloval na útočné modré Cooke a za nedovolené bránění si odpočine na dvě minuty na trestné lavici.

13:01 A domácí vedou 2:0! Giroux vypálil z mezikruží. Fleury vytáhl parádní zákrok, kotouč mu ale vypadnul mezi nohy. Vitale se jej snažil odpálit pryč, jenže díky tomu se k němu dostal Hartnell a dorazil ho do sítě. Pro domácí to byl 12. gól z 21. přesilovky v play off!

16. První útok Flyers teď pořádně zatopil hostům. Giroux nabil Jágrovi, jeho první střelu srazil Michálek, následující z otočky srazil tak, že se snášel obloučkem do branky, Fleury ale dokázal kotouč odpálit za branku. A do třetice Jágr z otočky po výjezdu zpoza branky trefil Fleuryho do hrudi. Skvělé střídání domácí první útočné letky.

16:15 Domácí dostanou k dispozici další přesilovku. Despres fauloval Briera...

18. První minutu oslabení přežili hosté bez úhony, Voráček i Simmons byli gólu blízko, Fleury čaroval.

19. Carle nejprve po skončení přesilovky trefil už druhé břevno domácích v zápase, chvíli po něm netrefil z těžké pozice z dorážky branku Jágr.

Konec 1. třetiny První třetina je u konce, domácí po ní vedou 2:0, trefili ještě dvakrát břevno. A to přesto, že opticky lepším týmem byli hosté. Poměr střel 10:9 pro Flyers.

20:00 Začala druhá třetina!

21. V první minutě nepustili hosté Girouxe a spol. z pásma, ovšem žádné gólové příležitosti si ale Pens vytvořit nedokázali.

22. I druhou minutu hosté tlačí, leč marně.

22:18 První střela druhé třetiny - Orpik ale mířil do středu branky.

24. Lilja se nyní povozil po zádech Malkina v rohu obranného pásma. Domácí brání skutečně perfektně, důkazem budiž 8 zblokonaných střel, za celý minulý zápas jich měli Flyers 10.

25. Rychlý brejk domácích sice skončila "gólem", v brance ale skončil jen obránce Pens Despres.

25:25 Gól! Rána z čistého nebe. Nejprve Fleury skvěle zasáhl proti Jágrovi, následně si najel přes celé kluziště obránce Gustafsson a jeho střela zápěstím překvapila Fleuryho. Flyers vedou již 3:0!

26:57 Malkin se snaží vzít odpovědnost na svá bedra. Nejprve trefil tyč, následně vybojoval pro své barvy přesilovou hru, na trestné lavici sedí Timonen.

28. První minuty přesilovky ale hosté nezvládaji, naopak blízko ke gólu měl na druhé straně Talbot, Fleury si připsal skvělý zázrok a vybral si menší odpustek za gól Gustafssona, při kterém rozhodně neměl čisté svědomí.

28:34 A Malkin se dočkal! Nejprve hosté přežili dvě šance Couturiera, následně se prosmýkl přes celé kluziště ruský bohatýr a přesnou střelou zápěstím k tyči překonal krajana v brance Flyers.

29:10 A domácí vedou už opět o tři branky. Branku ještě musel posvětit videorozhodčí, ale o tom, že kotouč přešel brankovou čáru po dorážce Briera nemůže být pochyb - 4:1! Asistence Voráček, Carle.

30. V další šanci první lajna Flyers, nejprve Giroux a po něm i Jágr Fleuryho nepřekonali.

30:07 Hosté útočí a útočí, Hartnell nyní fauloval, Pens dostanou k dispozici další přesilovku. Pokud ji využijí, padne rekord play off NHL. 22 branek v početní převaze v jedné sérii totiž zámořská liga nezná!

32. První minutu oslabení domácí zvládli.

32. Tečovanou střelu Neala nadvakrát zneškodnil Bryzgalov. Poradil si i s následnými dorážkami.

32:07 Flyers jsou v plném počtu, přežili i šanci Niskanena, Malkin se už k dorážce nedostal.

34. Dvě přesilovky hostí a na zblokované střely je to 17:9 z pohledu domácích! Na střely je to 16:19 pro hosty.

36. Hosté se snaží něco s výsledkem udělat, Flyers se ale v tomto zápase v defenzivně hodně zlepšili.

37. Do dvou šancí se dostali Couturier, po něm Voráček, z dobrých pozicí ale ani jeden netrefili Fleuryho branku.

38. Giroux se pokusil překvapit Fleuryho zpoza dvou obránců z pravého kruhu, gólman Pens ale srazil betony k sobě včas.

40. Domácí s přehledem brání vedení a navíc dokážou vyrážet do nebezpečných brejků.

Konec 2. třetiny Také druhou část hry vyhráli domácí, tentokrát 4:1 a jsou tak 20 minut od postupu do druhého kola play off NHL. Za patnáct minut bude náš on-line pokračovat.

- Na střely vedou domácí 20:19, stejně tak na zblokované střely 20:11.

40:00 Začala třetí třetina!

41:45 Flyers nechtějí nechat nic náhodě, zatlačili soupeře do obrany a Hartnell si vykoledoval faul od Niskanena.

43. První polovinu oslabení zvládli Pens s přehledem, Voráček nyní pálil po pobídce Jágra, ale mimo.

43:45 Flyers přesilovku nevyužili, ale mrzet je to zatím nemusí, opět se o dvě minuty přiblížili postupu.

45. Jágr teď předvedl dva hraniční zákroky v obranném pásmu, ale u rozhodčích mu prošly, hosté se tak do šancí nedostali.

48. Totální defenziva proti totální ofenzivě. Domácí jen vyhazují kotouče z vlastní třetiny.

48. Změnit pořádky se pokusil druhý nejlepší střelec hostí v základní části James Neal, jeho pokus ale srazil Timonen a Bryzgalov tak mohl kotouč jen v klidu přikrýt lapačkou.

48:06 Šanci Malkina zastavil Bryzgalov, ruského snajpra ale fauloval Coburn a hosté si zahrají další přesilovku.

49. Do brejku se snažil tlačit Giroux, toho ale dokázal čistě tělem ubránit Letang.

50. Flyers se parádně brání, do brejku se dral i Talbot.

50:06 Domácí hrají v plném počtu.

52. Jágr skvěle teď zabojoval, v rohu vybojoval kotouč na Staalovi, jeho čtvrtou střelu v zápase ale Fleury kryl.

53. Hosté mají na kontě 28 střel, další 35! pokusů domácí hráči dokázali zblokovat. V minulém zápase přitom zblokovali pouze 10 střel Pens.

54. Další skvělá obranná práce Jágra. Na obranné modré dokázal soupeře vytlačit s kotoučem do středního pásma a vystavit tak Pens do ofsajdu.

56. O kombinaci se již nepokouší ani první pětka domácích, Flyers pečlivě brání a vyhazují koutouče do středního pásma. Hosté již nemají podle všeho síly na obrat.

57. Wellwood nedokázal využít chyby Desprese, z mezikruží Fleuryho nepřekonal.

56:38 Hosté začali hrát power play.

56:46 A bude to 6 na 4, Gustafsson těsně vyhodil kotouč do hlediště.

56:58 Stejně smolnou branku, kterou dostal Fleury nyní inkasoval i Bryzgalov. Ale rozhodčí ji neuznali, v brankovišti totiž stál Neal.

58. Talbot od modré nyní o pět centimetrů netrefil prázdnou branku hostí.

59. Domácí jsou již v plném počtu.

59:14 Do konce zápasu chybí 46 sekund, o postupu Flyers je již na 99% jasno.

60. Hala je na nohou, více jak 20 tisíc domácích fanoušků slaví postup svých miláčků.

59:52 Pátou branku zápasu dává Brayden Schenn.

Konec Konec zápasu, Philadelphia poráží dnes Pittsburgh 5:1 a v celé sérii triumfují Jágr. a spol 4:2 na zápasy.

Konec Flyers jsou tak prvním postupujícím týmem Východu, na svého soupeře tak musí ještě čekat. Na Západě už jsou ve 2. kole Nashville a St. Louis. Děkujeme za pozornost a u dalších on-line reportáží nashledanou.