VIDEO Pojď sem, kam jdeš? Tak Crosby šálil Židlického

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 3. 2012 15:43
Český obránce si s hvězdou Pittsburghu nevěděl rady

Pittsburgh - Jako na kolotoči si musel připadat český obránce New Jersey Devils Marek Židlický v pondělním utkání zámořské NHL s Pittsburghem Penguins.

Kapitán "tučňáků" Sidney Crosby si ho totiž v zápase hned dvakrát naprosto stejným způsobem lišácky obhodil na modré čáře a šel sám na bránu.

Šmíd se gólem a asistencí podílel na výhře Edmontonu
VIDEO Plekanec oblafl Flyers, Kubina se popral

Ve třicáté minutě ještě stihl zasáhnout brankář Martin Brodeur, ale na začátku třetí třetiny už kanadský fenomenální forvard v úniku zakončil přesně.

Hokejista Pittsburgh Penguins Sidney Crosby.
Hokejista Pittsburgh Penguins Sidney Crosby. | Foto: Reuters

Rozmrzelý Židlický poté jen naštvaně praštil hokejkou o led.

"Chtěl jsem držet modrou čáru," vysětloval po utkání smutný bek "ďáblů". "Byl to težký zápas, ale my prostě musíme hrát lépe. Už mnoho zápasů nezbývá."

Pittsburgh i díky dvěma bodům Crosbyho vyhrál nakonec 5:2 a ve Východní konferenci ztrácí už jen bod na vedoucí New York Rangers.

Naopak Devils s Židlickým, Patrikem Eliášem a Petrem Sýkorou v sestavě zatím účast v elitní osmičce konference jistou nemají. Momentálně jim patří šesté místo s náskokem šesti bodů na deváté Buffalo Sabres.