2. 3. 2012 7:40
Winnipeg - Florida 7:0, Philadelphia - NY Islanders 6:3

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Praha - David Krejčí byl hlavní postavou utkání Bostonu s New Jersey, když se druhým hattrickem své zámořské kariéry zasloužil o výhru 4:3 v prodloužení.

Rodák ze Šternberka nejprve už po 73 sekundách otevřel skóre, poté v poslední třetině srovnával na 3:3 a v 63. minutě utkání střelou z bezprostřední blízkosti utkání rozhodl.

Dvacátý gól sezony, u něhož asistoval Petr Sýkora, si připsal Patrik Eliáš.

VIDEO Pittsburgh válí. K další výhře jej dovedl Malkin
VIDEO Nešťastník dne. I tuhle tutovku lze zahodit

Jubilejní desátou nulu v NHL vychytal proti Floridě gólman Winnipegu Ondřej Pavelec. Jets díky jeho 33 zákrokům deklasovali Pantery 7:0 a poskočili v tabulce Východní konference na osmé místo.

Mezi hvězdy utkání se dostal také Jaromír Jágr, který pomohl Philadelphii k výhře 6:3 nad New Yorkem Islanders gólem a asistencí. S 1643 kanadskými body se kladenský odchovanec na osmém místě historické produktivity odpoutal od Joe Sakika.

Na oba góly Columbusu ve vítězném utkání proti Coloradu přihrával Václav Prospal a zaokrouhlil tak počet letošních asistencí na třicet.

Stejný příspěvěk si připsal Tomáš Kaberle z Montrealu, který porazil 5:4 po samostatných nájezdech Minnesotu.

Výsledky NHL:

Boston - New Jersey 4:3 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)
Branky:
2., 46. a 63. Krejčí, 9. Seguin - 27. Parise, 35. Eliáš (Sýkora), 38. Clarkson.

Montreal - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky:
49. a rozhodující nájezd Desharnais (na první T. Kaberle), 3. Subban (T. Kaberle), 5. Eller, 32. Pacioretty - 16. a 57. Kassian, 59. Heatley, 60. Setoguchi.

Philadelphia - NY Islandes 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky:
10. a 30. Read, 30. Meszároš (Jágr), 29. Jágr (Kubina), 42. Hartnell, 60. Couturier - 2. a 21. Bailey, 50. Okposo.

Carolina - NY Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky:
21. Skinner, 60. Harrison (Tlustý) - 29. Anisimov, 35. Gáborík, 42. Prust.

Winnipeg - Florida 7:0 (2:0, 0:0, 5:0)
Branky:
5. a 49. E. Kane, 7. Slater, 42. Wellwood, 45. Little, 49. Antropov, 58. Wheeler. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání a z 33 střel neinkasoval.

Colorado - Columbus 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)