VIDEO Jágr v prodloužení vstřelil Pavelcovi vítězný gól

22. 2. 2012 7:30
Winnipeg - Philadelphia 4:5 pp, Montreal - Dallas 0:3

Praha - Zdá se, že se Jaromír Jágr znovu dostává do střelecké formy.

Na dva góly do sítě Pittsburghu navázal další trefou, která navíc nese přídomek vítězná.

Philadelphia díky šestnáctému gólu české hvězdy v této sezoně porazila v prodloužení Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v bráně 5:4 po prodloužení.

Přestože za svá záda pět puků propustil, stal se Pavelec první hvězdou utkání, jelikož předvedl nevídaných padesát zákroků.

Debakl Capitals. Neuvirth střídal Vokouna za pět minut
Skvělý Pavelec vychytal výhru proti Coloradu

Famózní večer zažilo české duo v barvách Phoenixu Radim Vrbata - Martin Hanzal. Vrbata se na výhře 5:4 po nájezdech nad Los Angeles podílel dvěma góly a jednou asistencí, Hanzal na tři branky přihrál. Oba hráči byli nominováni mezi tři hvězdy střetnutí.

Tři kanadské body zaznamenal také Václav Prospal z Columbusu, který asistoval u všech tří branek Jeffa Cartera. Blue Jackets překvapivě porazili San Jose 6:3.

Při výhře svých týmů si konta v kanadském bodování rozšířili i Petr Sýkora (1+1) s Patrikem Eliášem (0+1) z New Jersey, Martin Erat z Nashvillu (0+2), Tomáš Vincour z Dallasu (0+1) a Aleš Hemský (1+0) z Edmontonu.

Naopak jediný gól Detroitu, u něhož si asistenci připsali Jakub Kindl a Jiří Hudler, na vítězství v Chicagu nestačil.

Výsledky NHL:

Buffalo - NY Islanders 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
2. Myers, 24. Vanek - 55. Nielsen.

Toronto - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
15. Connolly, 35. MacArthur, 60. Kessel - 10. Sýkora, 15. Clarkson (Eliáš, Sýkora), 39. Ponikarovskij, 62. Fayne.

Pittsburgh - New York Rangers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
22. Malkin, 32. Sullivan.

Columbus - San Jose 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
7., 20. a 42. Carter (na všechny Prospal), 5. Umberger, 16. Nash, 31. Savard - 26. a 49. Couture, 26. J. Thornton.

Winnipeg - Philadelphia 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
28. a 29. Ladd, 13. Byfuglien, 45. E. Kane - 16. Giroux, 22. Hartnell, 32. Talbot, 60. Simmonds, 65. Jágr. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 55 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta.

Phoenix - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)
21. a 58. Vrbata (na první Hanzal), 26. a 38. Doan (na obě Hanzal, na první Vrbata), rozh. nájezd Boedker - 7. Doughty, 13. Loktijonov, 15. Brown, 32. Justin Williams.

Tampa Bay - Anaheim 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
1. a 18. Stamkos, 23. Purcell - 21. S. Koivu, 39. Ryan.

Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
26. Fisher (Erat), 34. S. Kosticyn, 58. Legwand (Erat) - 37. Weise.

Chicago - Detroit 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)