VIDEO Flyers nadělovali. Voráček se trefil, Jágr nehrál

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 2. 2012 7:30
Flyers porazili Buffalo vysoko 7:2

New York - Český útočník Jakub Voráček přispěl ve čtvrtečním utkání hokejové NHL gólem a asistencí k jednoznačné výhře Philadelphie 7:2 nad Buffalem. Jeho spoluhráč Jaromím Jágr, který ve středu oslavil 40. narozeniny, do zápasu kvůli nemoci nezasáhl.

Flyers sice prohrávali po první třetině o dvě branky, ve druhé části ale odstartovali kanonádu. Soupeři v ní nastříleli čtyři branky, zbývající přidali ve třetí třetině, přičemž Voráček střelou z pravého kruhu zaznamenal šestý gól domácího týmu.

VIDEO Michálek a Kuba gólem pomohli k výhře na Floridě
Jágr si čtyřicítku moc neužívá. Je stále nachlazený

Jediný gól rozhodl o osudu utkání mezi Los Angeles a Phoenixem. Hostující Kojoti si z Kalifornie odvezli dva body za hubenou výhru 1:0, kterou svým gólem ve druhé třetině zařídil český útočník Radim Vrbata.

Do čtvrtečních zápasů NHL nezasáhli čeští obránci Pavel Kubina a Marek Židlický, jejichž jména jsou skloňována v souvislosti s výměnou.

Bez Kubiny v sestavě zvítězila Tampa Bay 6:5 v prodloužení nad San Jose, Minnesota bez Židlického podlehla doma Winnipegu 3:4 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Chicago 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)
Branky: 24. M. Staal, 56. Hagelin - 2. Toews z tr. střílení, 3. Leddy, 4. Sharp, 10. Hossa. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Buffalo 7:2 (0:2, 4:0, 3:0)
Branky: 21. a 44. Talbot, 24. a 27. Simmonds, 34. Gustafsson (Voráček), 45. Voráček, 50. Hartnell - 6. Pominville, 10. Vanek. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.725.

Tampa Bay - San Jose 6:5 v prodl. (2:1, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 10. a 43. Stamkos, 49. a rozh. nájezd St. Louis, 20. Purcell, 35. Downie - 2. Couture, 22. Handzuš, 35. Vlasic, 36. White, 55. Wingels. Střely na branku: 25:50. Diváci: 16.819.

St. Louis - NY Islanders 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 15. Arnott (Sobotka, Polák), 18. Shattenkirk, 23. McDonald, 29. Perron, 35. Oshie - 1. Nielsen. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.434.

Minnesota - Winnipeg 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. a 33. Setoguchi, 42. M. Koivu - 19., 23. a rozhodující nájezd E. Kane, 44. Burmistrov. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.060.

Dallas - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 10. Burish, 38. Ott, 63. Ribeiro - 20. Iginla, 55. Cammalleri. Střely na branku: 32:27. Diváci: 11.839.

Los Angeles - Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 36. Vrbata. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.118.