1. 2. 2012 7:00
Philadelphia - Winnipeg 1:2 sn., Boston - Ottawa 4:3
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii.
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii. | Foto: ČTK/AP

Praha - Jaromír Jágr se vrátil po desetidenní pauze způsobené zraněním třísel do NHL a asistencí u jediné branky Philadelphie přispěl k zisku bodu proti Winnipegu.

Zároveň však při penaltovém rozstřelu neproměnil svůj nájezd, čímž pomohl k tomu, že se z vítězství nakonec radoval jeho reprezentační spoluhráč v bráně Jets Ondřej Pavelec. Celý penaltový rozstřel si můžete prohlédnout na videu ZDE.

Ten v utkání předvedl celkem 27 zákroků, vychytal všechny tři nájezdy Flyers a byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí.

Utkání hvězd NHL: Chára zničil Alfredssona 12:9
Plekanec přispěl k debaklu, Hudlerovy trefy byly málo

Pořádně vidět byli čeští hráči také v utkání Bostonu s Ottawou. Ke skvělému dramatu, které nakonec poměrem 4:3 vyhráli Bruins, přispěl dvěmi asistencemi obránce Filip Kuba, po jedné gólové přihrávce si připsali útočníci Milan Michálek a David Krejčí.

Svým šestnáctým gólem sezony rozhodl o vítězství Detroitu Jíří Hudler, který v 52. minutě utkání proti Calgary poslal Red Wings do vedení 2:1. Pojistku pak přidal Drew Miller.

Velký obrat se na ledě Minnesoty povedl Nashvillu. Ještě v 49. minutě vedli domácí hokejisté 4:1, Predátoři se však nevzdali a závěrečnou kanonádou, na níž se asistenci podílel Martin Erat, výsledek otočili.

Na importu bodu z ledu Tampy má zásluhu brankář Washingtonu Tomáš Vokoun. K porážce 3:4 v prodloužení přispěl 27 zákroky.

Výsledky NHL:

Boston - Ottawa 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
12. Chára (Krejčí), 40. Lucic, 43. Marchand, 48. Seidenberg - 19. Greening (M. Michálek, Kuba), 28. Turris, 34. Karlsson (Kuba).

New Jersey - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
56. a rozh. nájezd Kovalčuk (na první Eliáš), 29. Parise, 60. Clarkson - 20. Stralman, 43. Boyle, 57. Del Zotto.

Philadelphia - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
16. Schenn (Jágr) - 23. Thorburn, rozh. nájezd Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta.

Pittsburgh - Toronto 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)
60. a rozh. nájezd Malkin, 37. Cooke, 49. Sullivan, 56. Vitale - 27. a 30. Grabovskij, 47. Bozak, 47. MacArthur.

Carolina - NY Islanders 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
44. Sutter, 47. Brent - 48. a 60. Tavares, 6. Parenteau, 37. Moulson, 59. Okposo.

Montreal - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
5. Pacioretty - 25. Leino, 47. Gaustad, 60. Kaleta.

Minnesota - Nashville 4:5 (2:0, 1:1, 1:4)
9. a 13. Heatley, 22. Clutterbuck, 41. Brodziak - 58. a 60. Fisher (na první Erat), 30. Halischuk, 50. Yip, 57. Hörnqvist.

Calgary - Detroit 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
22. Cammalleri - 6. Emmerton, 52. Hudler, 56. Miller.

Phoenix - Anaheim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
8. Whitney (Vrbata, Hanzal) - 27., 31. a 34. Cogliano, 59. Selänne.

Edmonton - Colorado 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
5. Eberle, 18. Belanger, 47. Hall (Hemský) - 22. Mueller, 51. Landeskog (Hejduk).

Tampa Bay - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
19. Purcell, 22. St. Louis, 31. Thompson, 63. Stamkos - 17. Hendricks, 34. Perreault, 46. Brouwer. Tomáš Vokoun odchytal za Washigton celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta.

San Jose - Columbus 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
10. a 51. J. Thornton, 8. Marleau, 25. Pavelski, 37. McGinn, 42. Handzuš.

Vancouver - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
8. Kesler, 45. Hodgson, 64. D. Sedin - 12. Mayers, 42. Stalberg.