Neuvirth střídal Vokouna, Capitals dostali pět gólů

10. 1. 2012 7:31
Los Angeles - Washington 5:2, Florida - Vancouver 2:1
Brankář Washingonu Michal Neuwirth
Brankář Washingonu Michal Neuwirth | Foto: Sport

Praha - Čeští gólmani ve službách Washingtonu Tomáš Vokoun a Michal Neuvirth nedokázali zabránit porážce 2:5 na ledě Los Angeles, nejhoršího týmu celé NHL co se týče vstřelených branek.

Capitals si tak po čtyřech výhrách v řadě připsali druhou porážku za sebou.

Jako jednička se do brány postavil v úvodu utkání Vokoun. Po čtyřiceti minutách, 23 zákrocích a čtyřech inkasovanách brankách jej za nepříznivého stavu 1:4 vystřídal krajan Neuvirth. Ten si připsal sedm úspěšných zákroků z osmi střel.

VIDEO Jágr se vrátil a prohrál. Letce srazil bek Kuba
Voráček dvěma asistencemi pomohl k výhře nad Ottawou

Těsnou porážku 1:2 utrpěl vedoucí celek Západní konference Vancouver, který nestačil na Floridu. Skvělým výkonem a 25 zákroky se pod výhru podepsal brankář Scott Clemmensen.

Výsledky NHL:

Los Angeles - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
12. Clifford, 20. Kopitar, 24. Johnson, 37. Stoll, 52. Justin Williams - 2. a 54. Marcus Johansson (na druhou Hamrlík). Tomáš Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta.

Florida - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)