VIDEO Voráček a Jágr se podíleli na devastaci Columbusu

6. 11. 2011 8:30
Philadelphia - Columbus 9:2 (Voráček 1+2, Jágr 1+1)

Philadelphia - Vraždění neviňátek. Tak by se dal nazvat sobotní zápas NHL mezi Philadelphií Flyers a Columbusem Blue Jackets. Domácí tým deklasoval nejhorší tým soutěže 9:2.

Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl český útočník Jakub Voráček, který až do minulé sezony působil právě v Columbusu. Trefil se i Jaromír Jágr, jenž si připsal i jednu gólovou přihrávku. Na straně Columbusu si jednu asistenci připsal Václav Prospal.

Jágr má nyní na svém kontě šest gólů a devět asistencí a v kanadském bodování soutěže se posunul na osmé místo.

Ve Philadelphii to přitom není v této sezoně poprvé, kdy diváci viděli devět branek jednoho týmu. Před týdnem zde vyhrál v bláznivé přestřelce 9:8 Winnipeg.

Gólman Neuvirth se vrátil do základní sestavy vítězně

O své výhře rozhodli Flyers už v první třetině, kterou vyhráli 5:0. A hned pod čtyři góly se podepsali Jágr s Voráčkem. Jágr dal druhý gól svého týmu a u čtvrtého asistoval Claudemu Girouxovi.

Voráček asistoval u třetí branky Maximu Talbotovi a pátý zajistil sám šikovnou tečí nahození od modré čáry.

Podívejte se na gól Jakuba Voráčka (zdroj: NHL.com - článek pokračuje pod videem):

Po druhé třetině vedli Flyers už 8:0, a i když Columbus v závěru třetí třetiny snížil na 2:8, poslední slovo si vzala znovu Philadelphia, když V 57. minutě po Voráčkově přihrávce skóroval Sean Couturier, který jako jediný zaznamenal dva góly.

Flyers se v tabulce Východní konference bodově dotáhli na třetí Washington, který prohrál 3:5 na ledě New Yorku Islanders, a připsal si tak teprve třetí porážku v soutěži.

Celý zápas odchytal brankář Capitals Tomáš Vokoun, jenž rozhodující čtvrtý gól z hole J. P. Parentaua inkasoval necelé dvě minuty před koncem a Islanders pak ještě výhru stvrdili gólem do prázdné brány.

Boston i díky třem bodům Krejčího deklasoval Toronto

Debaklem skončil i zápas dvou tradičních týmů NHL mezi Torontem a Bostonem. Toronto, které je na druhém místě Východní konference, doma podlehlo 0:7 obhájcům titulu z Bostonu, jimž přitom ve stejné konferenci patří až předposlední pozice.

David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

Prvním hattrickem v soutěži se blýsknul útočník Bostonu Tyler Seguin, dva góly přidal po dvou asistencích Davida Krejčího Milan Lucic. Sám Krejčí navíc jednou skóroval. Brankář Tim Thomas, který kryl 25 střel soupeře, si pak připsal první čisté konto sezony.

Ondřeje Pavelce v brance Winnipegu jednou překonal i Patrik Eliáš a přispěl k výhře New Jersey 3:2 v prodloužení.

Trefil se i útočník Ottawy Milan Michálek, jehož tým však doma podlehl Buffalu 2:3 po samostatných nájezdech. Michálek skóroval v sezoně už podeváté, a je tak druhým nejlepším střelcem soutěže.

Poprvé v dresu San Jose skóroval útočník Martin Havlát, Žraloci však na svém ledě podlehli Nashvillu 3:4 v prodloužení. Jednou asistencí k výhře Predátorů pomohl Martin Erat.

Ani tři gólové asistence Tomáše Plekance a jedna přihrávka Jaroslava Špačka nepomohly Montrealu k výhře na ledě New Yorku Rangers. Canadiens v Madison Square Garden prohráli 3:5.

Dvě gólové přihrávky Radima Vrbaty naopak přispěly k výhře Phoenixu nad Edmontonem 4:2.

Jednu gólovou asistenci si připsal i útočník St. Louis Vladimír Sobotka, Blues však prohráli na ledě Minnesoty 1:2.

Toronto - Boston 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Branky: 7., 21. a 36. Seguin, 21. a 46. Lucic (na obě Krejčí), 36. Krejčí, 47. G. Campbell. Střely na branku: 25:20. Diváci: 19.497.

Ottawa - Buffalo 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 16. M. Michálek, 35. Condra - 31. a rozhodující nájezd D. Roy, 33. Leopold. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.805.

New Jersey - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 33. a 62. Henrique, 25. Eliáš - 47. Flood, 58. Slater. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Střely na branku: 28:23. Diváci: 14.952.

NY Islanders - Washington 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Branky: 22. Nielsen, 37. Rolston, 47. Martin, 59. Parentau, 59. Tavares - 6. J. Ward, 19. Ovečkin, 50. Laich. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval čtyři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 88,24 procenta. Střely na branku: 36:28. Diváci: 14.812.

NY Rangers - Montreal 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky: 5. Christensen, 11. Girardi, 18. Del Zotto, 39. B. Richards, 60. Callahan - 21. Pacioretty (Plekanec), 33. A. Kosticyn (Plekanec), 59. Gionta (Špaček, Plekanec). Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Columbus 9:2 (5:0, 3:0, 1:2)

Branky: 28. a 57. Couturier (na druhou Voráček), 2. Van Riemsdyk, 4. Jágr, 14. Talbot (Voráček), 15. C. Giroux (Jágr), 20. Voráček, 36. Simmonds, 37. Carle - 54. Dorsett, 58. Clitsome (Prospal). Střely na branku: 33:35. Diváci:19.784.

Detroit - Anaheim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 23.a 42. Lidström, 8. Kronwall, 22. Zetterberg, 51. Franzén. Střely na branku: 50:22. Diváci: 20.066

Minnesota - St. Louis 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 32. Heatley, 39. Latendresse - 58. Langenbrunner (Sobotka). Střely na branku: 26:31. Diváci: 16.917.

Phoenix - Edmonton 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 25. Langkow, 38. Aucoin, 52. B. Gordon (Vrbata), 60. Ray Whitney (Vrbata) - 50. Nugent-Hopkins, 54. Peckham. Střely na branku: 30:26. Diváci: 13.381.

Los Angeles - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 34. Kopitar, 54. Gagne - 58. a rozhodující nájezd Kunitz, 19. Sullivan. Střely na branku: 26:33. Diváci:18.118.

San Jose - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 25. Pavelski, 30. Havlát, 41. Couture - 22. a 63. Legwand, 43. Hörnqvist, 46. Suter (Erat). Střely na branku: 38:35. Diváci: 17.562.