Jágrovy gólové hody pokračují. Jeho útok smetl Carolinu

30. 10. 2011 8:03
Uvnitř VIDEO s Jágrovým 650. gólem v NHL
Jaromír Jágr se v NHl konečně rozestřílel.
Jaromír Jágr se v NHl konečně rozestřílel. | Foto: Reuters

New York - Osm zápasů trvalo, než se Jaromír Jágr po svém comebacku do NHL dokázal gólově prosadit. Od své první branky do sítě Toronta ale zdá se již našel střeleckou formu.

V polsedních čtyřech zápasech totiž nastřílel pět gólů a byl i jedním z hlavních strůjců nedělního vítězství Philadelphie nad Carolinou Hurricanes 5:1.

Zářila ovšem celá Jágrova formace (krom Jágra ji tvoří Scott Hartnell a Claude Giroux), jež se na výhře Flyers podílela devíti kanadskými body. Všichni tři také byli zvoleni hvězdami zápasu.

Havlátova vítězná série pokračuje, zářil i Horák
Jágr se znovu trefil. Flyers však tentokrát prohráli

"Nastupovat s dvěma takovými superhvězdami je pro mě lehké," pochvaloval si spolupráci po zápase Hartnell. "Stačí to hrát jednoduše a oni se postarají o ten zbytek. Myslím si, že se docela dobře doplňujeme."

"Očividně jim to klape," souhlasil kouč Philadelphie Peter Laviolette. "Hartsie (Hartnell) hraje výborně, Jágr od svého návratu předvádí skvělé výkony a Giroux je prostě úžasný."

Jágrova první nedělní branka přišla za stavu 1:1, kdy ve 41. minutě pohotově z otočky propálil brankáře Briana Buchera. Byl to jeho 650. gól v NHL a zároveň i gól vítězný.

Flyers navíc od té chvíle ovládli zápas, který nakonec vyhráli 5:1 i díky druhé brance českého veterána, jež přišla šest minut před koncem. Jágr si při této akci pohotově pohrál s celou obranou i brankářem Boucherem.

Krom Jágra a jeho spoluhráčů z útoku také zazářil brankář Ilja Bryzgalov, který především veprvních dvou částech musel předvést několik skvělých zákroků a v závěru zápasu zastavil i nájezd Jiřího Tlustého.

Skvělý obrat Ottawy režírovali Češi

Útočník Milan Michálek a obránce Filip Kuba byli zase důležitými postavami nedělního duelu zámořské NHL mezi Ottawou Senators a New Yorkem Rangers.

Milan Michálek je letos jednou z velkých opor Senátorů.
Milan Michálek je letos jednou z velkých opor Senátorů. | Foto: Reuters

"Senátorům", kteří v zápase nejprve vedli 1:0, poté prohrávali 1:4, a nakonec zvítězili 5:4 na nájezdy, totiž velkou měrou k vítězství pomohl právě příspěvek českých hokejistů.

Kuba přihrál na tři ze čtyř branek Ottawy, Milan Michálek nejprve přihrál na jeden gól, pak zařídil srovnání stavu na 4:4 a nakonec i rozhodl zápas v nájezdech.

České duo ještě doplnil Jason Spezza, který se podílel buďto střelou, nebo asistencí, na všech čtyřech gólech Ottawy v základní hrací době.

Vokoun s Neuvirthem měli den otevřených dveří

Mnohem méně se v neděli dařilo české brankářské dvojici Washingtonu Michal Neuvirth - Tomáš Vokoun, jež se podělili o sedm branek v síti Capitals. Katy Washingtonu se stali loňští finalisté Stanley Cupu z Vancouveru.

Tomáš Vokoun tentokrát Capitals nepodržel.
Tomáš Vokoun tentokrát Capitals nepodržel. | Foto: Reuters

Vokoun, který zápas začal, pustil v první třetině zápasu tři branky, Neuvirth potom ve zbývajících dvou dokonce čtyři.

Hned dvěma góly se o nečekaně vysoké vítězství "Kosatek" postarali Chris Higgins, Maxim Lapierre a Alexnader Edler.

"Do tohoto zápasu jsme měli ofenzivní potíže, takže je to pro nás cenné vítězství," pochvaloval si výsledek Higgins.

Dva góly dal i Vrbata

Krom Jaromíra Jágra se dařilo v noci na neděli i dalším českým hokejistům v zámoří. Dvěma góly se například prosadil forvard Phoenixu Radim Vrbata, jenž byl dokonce zvolen první hvězdou zápasu s Los Angeles, který Kojoti vyhráli 3:2.

Kojoti se dnes mohli spolehnout na příspěvek českých hokejistů.
Kojoti se dnes mohli spolehnout na příspěvek českých hokejistů. | Foto: Reuters

Český forvard krom dvou přesných tref přihrál i na vítězný gól Daymondu Langkowovi v prodloužení zápasu s Kings.

Branky z "českých" hokejek padaly i v zápase Chicaga s Columbusem, který nakonec Blackhawks vyhráli 5:2. Za "Jestřáby" se jednou trefil Michael Frolík (byť do prázdné branky), za Blue Jackets si zase již pátý gól v sezoně připsal Václav Prospal.

Nic platný naopak nebyl český příspěvek New Jersey Devils. První branka sezony Petra Sýkory (po asistenci Patrika Eliáše) totiž byla jedinou trefou "Ďáblů" v zápase s Dallasem, jež New Jersey nakonec prohrálo 1:3.

Poprvé se v této sezoně v neděli trefil i Martin Erat a Nashville i díky jeho příspěvku porazil Anaheim 3:0. Hlavní hvězdou zápasu ovšem byl finský brankář Pekka Rinne, jenž zastavil dvacet střel soupeře a připsal si shutout.

To Ondřej Pavelec pustil ze sedmadvaceti střel na bránu Winnipegu pouhý jeden gól, ovšem jeho protějšek v brance Tampy Bay Dwayne Roloson byl ještě o chloupek lepší, a tak se Ligthning nakonec v neděli radovali z těsné výhry 1:0.

Plekanec byl hvězdou

Z českých forvardů v neděli zazářil také Tomáš Plekanec, jenž si připsal proti Bostonu gól a asistenci při vítězství 4:2. Plekanec byl za svůj příspěvek vyhodnocen jako třetí hvězda zápasu.

Plekanec byl hvězdou zápasu s Bostonem Bruins.
Plekanec byl hvězdou zápasu s Bostonem Bruins. | Foto: Reuters

Naopak úřadující šampioni se v nové sezoně dál trápí, když z deseti utkání vyhráli jen tři a po Columbusu jsou nejhoším týmem celé soutěže.

Posledním českým střelcem nedělního rána se pak stal Tomáš Fleischmann, jenž se trefil v této sezoně za Floridu Panthers potřetí a byla z toho výhra miamského týmu 3:2 nad Buffallem.

Celkově si Fleischmann, jenž do Floridy přišel v létě z Colorada, v deseti utkáních za svého nového zaměstnavatele připsal již sedm bodů.

NHL:

NY Rangers - Ottawa 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0)

Branky: 28. a 49. B. Richards, 27. Callahan, 45. Gáborík - 58. a rozhodující nájezd M. Michálek (Kuba), 50. a 53. Spezza (na první M. Michálek a Kuba), 14. Neil (Kuba). Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.200.

Buffalo - Florida 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 39. Vanek, 53. Pominville - 27. Goc, 57. Fleischmann, 59. Garrison. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.690.

Toronto - Pittsburgh 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 12. Grabovskij, 32. Connolly, 44. MacArthur, 51. Kessel - 31. Cooke, 36. Kunitz, 48. Malkin. Střely na branku: 29:37. Diváci: 19.526.

Montreal - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 16. Gionta (Plekanec), 17. Eller, 33. Desharnais, 60. Plekanec - 37. Lucic, 60. Seguin. Střely na branku: 27:28. Diváci: 21.273.

NY Islanders - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 24. Tavares, 32. Grabner - 1. Pavelski, 34. Couture, 62. Burns. Střely na branku: 37:30. Diváci: 11.742.

Philadelphia - Carolina 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 41. a 53. Jágr, 7. Hartnell, 46. Talbot, 48. Giroux - 24. J. Jokinen (Tlustý). Střely na branku: 34:25. Diváci: 19.683.

Vancouver - Washington 7:4 (3:1, 1:3, 3:0)

Branky: 4. a 51. Lapierre, 14. a 47. Higgins, 20. a 29. Edler, 47. H. Sedin - 9. a 22. Ovečkin, 26. Knuble z trest. střílení, 28. Johansson. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 20 minut, ze 17 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 82,4 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Washington 40 minut, z 26 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 84,6 procenta. Střely na branku: 43:32. Diváci: 18.860.

Nashville - Anaheim 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 1. Hornqvist, 19. Erat, 43. Weber. Střely na branku: 29:20. Diváci: 16.395.

Minnesota - Detroit 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 11. Heatley. Střely na branku: 20:36. Diváci: 17.233.

Dallas - New Jersey 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 11. Eriksson, 52. Fiddler (Dvořák), 60. Souray - 33. Sýkora (Eliáš). Střely na branku: 23:32. Diváci: 11.740.

Chicago - Columbus 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 45. a 47. Stalberg, 3. Krüger, 19. Bolland (Frolík), 60. Frolík - 6. Prospal, 35. MacKenzie. Střely na branku: 38:29. Diváci: 21.114.

Phoenix - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 26. a 36. Vrbata (na obě Hanzal, na druhou Klesla), 65. Langkow (Vrbata) - 23. M. Richards, 47. Kopitar. Střely na branku: 33:39. Diváci: 10.379.

Tampa Bay - Winnipeg 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 40. Lecavalier. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.204.