Vancouver vyřadil Nashville a zahraje si semifinále NHL

10. 5. 2011 7:30
Nashville - Vancouver 1:2 (konečný stav 2:4)

Nashville - Hokejisté Vancouveru zvítězili v šestém utkání 2. kola play off NHL na ledě Nashvillu 2:1, vyhráli sérii 4:2 na zápasy a po 17 letech postoupili do finále Západní konference.

V bitvě o postup do finále Stanley Cupu vyzvou vítěze série San Jose - Detroit, v níž zatím vedou Žraloci 3:2.

Canucks vstřelili oba góly během úvodních deseti minut zápasu.

Detroit otočil zápas v San Jose a odvrátil vyřazení

V 8. minutě svou první brankou v letošním play off otevřel skóre utkání Mason Raymond, o necelé dvě minuty později zvýšil na 2:0 v přesilové hře Daniel Sedin, který se sice trefil ve vyřazovacích bojích už pošesté, ale v sérii s Nashvillem to byl jeho první zásah.

Nakonec se ukázal jako vítězný. Domácí totiž v úvodu druhé třetiny zásluhou lišácké střely Davida Legwanda zpoza branky snížili na 1:2, ve zbytku zápasu byl však brankář Vancouveru Roberto Luongo už bezchybný a Canucks hubený náskok uhájili až do závěrečné sirény.

Nashville - Vancouver 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 24. Legwand - 8. Raymond, 10. D. Sedin. Střely na branku: 24:19. Diváci: 17.113. Konečný stav série: 2:4.