Nashville vyhrál ve Vancouveru a odvrátil konec sezony

8. 5. 2011 8:00
Vancouver - Nashville 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Hokejisté Nashvillu
Hokejisté Nashvillu | Foto: Reuters

Vancouver - Hokejisté Nashvillu se udrželi ve hře o postup do finále Západní konference, když zvítězili ve Vancouveru 4:3 a snížili stav série na 2:3.

Hlavním strůjcem výhry hostů byl útočník Joel Ward, díky jehož dvěma brankám v úvodních šesti minutách třetí třetiny odskočili Predators soupeři z 2:2 na 4:2.

Domácí už stačili pouze v závěru zdramatizovat utkání trefou Ryana Keslera, dvougólového střelce v zápase na straně domácích. Série pokračuje v Nashvillu šestým duelem v pondělí.

Boston postoupil do semifinále, Detroit odmítl vyřazení

Vancouver, vítěz základní části, má v play off potíže s uzavíráním sérií. V prvním kole rozhodl o postupu přes Chicago až v posledním sedmém utkání, přestože v sérii už vedl 3:0 na zápasy.

I proti Nashvillu nevyužil první možnost ukončit sérii, přičemž utkání se nevyvedlo tahounům Canucks Danielu a Henriku Sedinovým. Obě opory týmu vyšly v zápase bodově naprázdno, navíc Daniel byl na ledě u všech inkasovaných branek.

Branky: 16. a 57. Kesler, 6. Torres - 4. a 21. Legwand, 42. a 46. J. Ward. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.860. Stav série: 3:2.