Vancouver opět vyhrál v Nashvillu a je krok od postupu

6. 5. 2011 7:41
Canucks mají nakročeno do konferenčního finále
Hokejisté Vancouveru mají postup nadosah.
Hokejisté Vancouveru mají postup nadosah. | Foto: Reuters

Nashville - Vítězové základní části zámořské NHL, hokejisté Vancouveru Canucks, jsou jediný krůček od postupu do finále Západní konference.

V nočním zápase dokázali podruhé za sebou vyhrát na ledě Nashvillu, tentokrát poměrem 4:2. V sérii tak vedou 3:1 na zápasy a po sobotním pátém utkání mohou slavit.

Neuvirthův Washington dohrál, Krejčí opět zářil

Stejně jako v předchozím zápase byl hlavním strůjcem výhry Vancouveru útočník Ryan Kesler, který ve 48. minutě vsítil v přesilovce rozhodující gól. Jeho střelu zápěstím nedokázal zlikvidovat vyrážečkou gólman Predátorů Pekka Rinne.

Kesler si přesilovou hru sám zařídil, když ho předtím fauloval Ryan Suter.

Přesně stejný scénář přitom měl minulý zápas. V jeho prodloužení Keslera fauloval Weber a útočník tečí rozhodl o výhře svého týmu.

Za Nashville si asistenci u prvního gólu Predátorů připsal český útočník Martin Erat.

Canucks mohou do konferenčního finále postoupit po sedmnácti letech.

Statistika 2. kola play off NHL:

Západní konference:

Nashville - Vancouver 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 20. Ward (Erat), 44. Franson - 16. Ehrhoff, 30. Edler, 48. Kesler, 60. H. Sedin. Střely na branku: 21:28. Diváci: 17.113. Stav série: 1:3.