Eratův Nashville je krok od historického postupu

ČTK ČTK
23. 4. 2011 7:40
Philadelphia - Buffalo 3:4 pp., Anaheim - Nashville 3:4 pp.
Jason Arnott z Nashville Predators slaví svůj gól se spoluhráči Dumontem, de Vriesem a Hamhuisem. | Foto: Reuters

Anaheim - Hokejisté Nashvillu zvítězili v pátém utkání 1. kola play off NHL na ledě Anaheimu 4:3 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 3:2.

Predators tak poprvé v historii klubu dělí jedno vítězství od premiérového postupu do druhého kola vyřazovacích bojů.

V základní hrací době přitom byli blíže k vítězství domácí Kačeři, kteří ve třetí třetině dvakrát vedli 2:1 a 3:2. Pouhých 36 sekund před koncem však při power-play vyrovnal Shea Weber a v druhé minutě prodloužení dokonal obrat Jerred Smithson.

Boston přestřílel Montreal a srovnal stav série na 2:2

Také ve druhém pátečním utkání zvítězili hokejisté Buffala na ledě Philadelphie 4:3 v prodloužení a vedou v sérii 3:2. Sabres v zápase promarnili tříbrankový náskok, který si vytvořili už v první třetině, nakonec však o jejich výhře rozhodl v 6. minutě prodloužení svou druhou brankou v utkání Tyler Ennis.

Výsledky 1. kola play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Buffalo 3:4 v prodl.
Branky:
29. Van Riemsdyk, 30. Meszároš, 44. Briere - 3. a 66. Ennis, 4. Vanek, 16. Gragnani. Stav série: 2:3

Západní konference - 5. zápas:

Anaheim - Nashville 3:4 v prodl.
Branky:
34. a 55. Blake,  41. Ryan - 9. Klein, 52. Ward, 60. Weber, 62. Smithson. Stav série: 2:3