Boston přestřílel Montreal a srovnal stav série na 2:2

Montreal - Boston 4:5 po pr., Vancouver - Chicago 0:5
Tomáš Kaberle pomohl Bostonu k důležitému vítězství.
Tomáš Kaberle pomohl Bostonu k důležitému vítězství. | Foto: Reuters

Montreal - Série play off NHL mezi Montrealem a Bostonem, která z pohledu účasti hráčů na MS v hokeji českého fanouška zajímá nejvíce, se poněkud zamotává.

Boston totiž v nočním utkání dokázal vyhrát na ledě Montrealu 5:4 po prodloužení a srovnal stav série na 2:2.

Asistenci se na výhře Medvědů podílel obránce Tomáš Kaberle, na jeden gól domácích Canadiens přihrával útočník Tomáš Plekanec.

Detroit vyřadil Phoenix, na MS mohou čtyři Češi
Frolík třemi body zamezil vyřazení obhájce Stanley Cupu

Opět se potvrdilo, že v této sérii výhoda domácího prostředí nehraje žádnou roli. Ve všech čtyřech zápasech totiž uspěly hostující celky.

Vítězství Bostonu tentokrát zařídil gólem ve druhé minutě prodloužení Michael Ryder.

Komplikuje se i klání mezi obhájci Stanley Cupu a vítězi základní části letošního ročníku. Chicago v pátém utkání smetlo Vancouver na jeho ledě 5:0 a snížilo stav série na 2:3.

Hokejisté Blackhawks rozhodli během úvodních pětadvaceti minut, v nichž vstřelili všech pět gólů. Po dvou brankách vsítili Marián Hossa a Duncan Keith. Brankář Core Crawford pochytal všech 36 střel Canucks a zaznamenal první nulu v play off.

Jeden zápas od postupu je San José. Žraloci vyhráli na ledě Los Angeles 6:3 a v sérii vedou 3:1 na zápasy. Stejně jako v minulém utkání byl hlavní postavou vítězů Ryane Clowe, který se trefil dvakrát.

1. kolo play off NHL:

Východní konference:

Montreal - Boston 4:5 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. Sopel, 27. Cammalleri, 28. A. Kosticyn (Plekanec), 42. Subban - 23. a 62. Ryder (na první T. Kaberle), 30. Ference, 38. P. Bergeron, 54. Kelly. Střely na branku: 38:35. Diváci: 21.273. Stav série: 2:2.

Západní konference:

Los Angeles - San Jose 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
Branky: 31. Richardson, 37. Justin Williams, 54. Ponikarovskij - 24. a 30. Clowe, 26. Demers, 43. J. Thornton, 44. Pavelski, 52. Mitchell. Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.234. Stav série: 1:3.

Vancouver - Chicago 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Branky: 6. a 22. Hossa, 7. a 25. Keith, 13. P. Kane. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.860. Stav série: 3:2.