Sobotka byl při kanonádě St. Louis hvězdou zápasu

31. 3. 2011 7:32
Detroit - St. Louis 3:10, Carolina - Montreal 6:2

Detroit - Čeští hokejisté Vladimír Sobotka a Roman Polák se ve středečním utkání NHL gólově podíleli na kanonádě St. Louis Blues, kteří rozstříleli Detroit na jeho ledě 10:3.

Sobotka ještě na další dva góly přihrál a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, Polák si připsal navíc jednu asistenci.

Oba Češi se trefili v druhé třetině krátce po sobě. Roman Polák v 35. minutě svou třetí brankou v sezoně zvyšoval vedení Blues na 7:3, o minutu a třiadvacet sekund později přidal Sobotka gól číslo osm.

Hamrlík překonal Pavelce a ukončil trápení Montrealu

St. Louis jsou prvním týmem v NHL po dvou letech, který dosáhl na dvouciferný počet gólů. Naposledy se to povedlo Dallasu, který v únoru 2009 rozstřílel New York Rangers 10:2. Red Wings schytali podobný debakl naposledy v říjnu roku 1993, kdy prohráli 3:10 v Los Angeles, když Wayne Gretzky tehdy zaznamenal šest bodů.

Buffalo - NY Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)