Neuvirth vychytal čtvrtou výhru Washingtonu v řadě

7. 3. 2011 8:05
Erat 1+1,Židlický 1+0,Prospal 0+2,Havlát,Řepík 0+1
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

Sunrise - Čtvrtou výhru za sebou vychytal v nedělním utkání NHL brankář Michal Neuvirth. Český gólman zneškodnil 32 z 34 střel a dovedl Washington k vítězství na ledě Floridy 3:2 v prodloužení.

Capitals sahali po výhře už v základní hrací době, na 2:2 vyrovnali Panteři dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny v přesilové hře. O vítězství hostů tak rozhodl až v první minutě nastavení Alexandr Sjomin.

Florida si připsala pátou prohru v řadě, Tomáš Vokoun tentokrát sledoval zápas jen ze střídačky.

Vrbata rozhodl gólem v nájezdech o výhře Phoenixu

Washington se naopak díky výhře poprvé od 29. prosince posunul na první místo tabulky Severovýchodní divize, v níž triumfoval tři roky po sobě, když o bod přeskočil Tampu Bay.

"Tahle série výher nám snad dodá dostatek sebevědomí do nadcházejících zápasů. Už se díváme dopředu, musíme zůstat soustředění, zvlášť v zítřejším duelu v Tampě," řekl Nicklas Backström.

Callahan čtyřmi góly sestřelil Letce

Výjimečný zápas sehrál v neděli útočník New Yorku Rangers Ryan Callahan, který v duelu s Philadelphií vstřelil čtyři góly a zasloužil se o vítězství svého týmu 7:0. Na dvě branky přihrál Callahanovi český útočník Václav Prospal.

Václav Prospal
Václav Prospal | Foto: Reuters

Callahan se trefil už po 51 sekundách hry, v 13. minutě zvýšil na 2:0 a svůj premiérový hattrick v NHL dokonal v 27. minutě gólem na 4:0. Hned na začátku třetí třetiny přidal Callahan pátý zásah Rangers, v jejichž dresu se dvakrát trefil také Mats Zuccarello.

"Byl to úchvatný výkon, ještě navíc v zápase, který vysílala národní televize. Tenhle chlapec si to opravdu zaslouží, mám za něj obrovskou radost," řekl po utkání Václav Prospal na adresu Callahana.

"Dnes se zase ukázalo, jak tvrdě maká. Dokázal, že patří k lídrům tohoto mužstva."

Rangers si díky výhře udrželi sedmou příčku v tabulce Východní konference s tříbodovým náskokem před devátou Carolinou.

Minnesota promarnila šanci jít do desítky

Na osmé místo se vyhoupli hokejisté Buffala díky výhře 3:2 v prodloužení na ledě Minnesoty.

Marek Židlický
Marek Židlický | Foto: Aktuálně.cz

Divočáci, kteří promarnili možnost poskočit do elitní osmičky Západní konference, prohrávali na začátku druhé třetiny už 0:2. Ještě do druhé přestávky však dokázali vyrovnat, gól na 2:2 vstřelil obránce Marek Židlický, který si připsal pátou branku v sezoně.

O výhře Buffala rozhodl v první minutě nastaveného času Drew Stafford, který se trefil i při sobotní výhře ve Philadelphii. Sabres vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů na hřištích soupeřů, v nichž získali dohromady třináct bodů.

Minnesota se v tabulce alespoň dotáhla na devátý Anaheim, který prohrál 2:3 ve Vancouveru, a desátý Nashville, jenž podlehl 2:3 Calgary. Na obou gólech Predators se podílel Martin Erat, když první vstřelil a na druhý přihrál.

V senzační stíhací jízdě pokračují hokejisté New Jersey, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech na ledě New Yorku Islanders a připsali si dvacátou výhru z posledních čtyřiadvaceti zápasů. Na osmé Buffalo však pořád ztrácejí osm bodů.

Výsledky:

NY Islanders - New Jersey 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 38. Bailey, 57. Comeau - 25. a rozh. nájezd Rolston, 43. Kovalčuk. Střely na branku: 22:29. Diváci: 15.893.

NY Rangers - Philadelphia 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: 1., 13., 27. a 45. Callahan (na druhou a čtvrtou Prospal), 26. a 59. Zuccarello, 55. Anisimov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.200.

Anaheim - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. a 21. Malhotra, 47. D. Sedin. Střely na branku: 26:16. Diváci: 16.356.

Minnesota - Buffalo 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 35. Peters, 38. Židlický (Havlát) - 2. Pominville, 23. R. Niedermayer, 61. Stafford. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.091.

Calgary - Nashville 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Giordano, 21. Iginla z trest. střílení, 51. Glencross - 3. Erat, 16. Suter (Erat). Střely na branku: 36:23. Diváci: 19.289.

Florida - Washington 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Thomas (Řepík), 58. Booth - 18. Bäckström, 31. Gordon, 61. Sjomin. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 34:25. Diváci: 15.685.

9. Nashville 66 33 9 24 167:156 75
10. Minnesota 66 34 7 25 171:174 75
11. Anaheim 66 35 5 26 182:193 75
12. Columbus 64 31 7 26 176:191 69
13. St. Louis 65 28 9 28 177:194 65
14. Colorado 65 26 8 31 185:224 60
15. Edmonton 66 23 8 35 169:215 54