Gól Hemského nezlomil černou sérii Oilers s Bostonem

28. 2. 2011 9:00
Boston neprohrál s Edmontonem od roku 2000
Aleš Hemský
Aleš Hemský | Foto: Reuters

Edmonton - Černou sérii hokejistů Edmontonu ve vzájemných zápasech s Bostonem prodloužila v neděli domácí porážka 2:3, které nezabránil ani autor úvodního gólu Aleš Hemský.

Český útočník dostal Oilers do vedení dorážkou už ve druhé minutě, ale Bruins výsledek třemi góly otočili a porazili Edmonton v devátém utkání za sebou. S tímto kanadským celkem neprohráli už od roku 2000.

Hosté potvrdili, že jsou nejúspěšnější tým ligy v zápasech venku, kde letos nebodovali jen v sedmi z 31 případů. V Edmontonu sehráli páté utkání ze šestizápasového "tripu" a pokaždé zvítězili v základní hrací době.

Na nedělním obratu se asistencí podílel i David Krejčí, po jehož chytrém pasu skóroval do poloodkryté branky Nathan Horton.

Hudler přispěl gólem a nájezdem k výhře Detroitu

Měnit dres stejně jako obránce Bostonu Tomáš Kaberle nebo útočník Bruins Rich Peverley mohou před pondělní uzávěrkou přestupů také hráči Oilers včetně jejich hvězdy Hemského, o jehož možném trejdu se spekuluje.

Velký zájem o něj mělo Los Angeles. Psalo se i o možné výměně beka Ladislava Šmída.

Columbus prohrál v Nashvillu pošestnácté v řadě

Ještě horší sérii než Oilers mají na kontě hokejisté Columbusu, kteří v Nashvillu prohráli pošestnácté za sebou. Přitom Blue Jackets dlouho odolávali, po dvou třetinách drželi těsný náskok 1:0, ale nakonec soupeři podlehli 2:3.

Martin Erat
Martin Erat | Foto: Sport, Reuters

Vítěznou branku zaznamenal v předposlední minutě Daniel Legwand, který bekhendem dorazil střelu Martina Erata. U první trefy Nashvillu nechtěně asistoval hostující obránce Jan Hejda, od jehož těla se puk odrazil do branky.

Ani Phoenixu nepomohla trefa Martina Hanzala k výhře. Český útočník se gólově prosadil v závěru druhé třetiny, kdy z dorážky vyrovnal na 3:3, ale Coyotes prohráli v Chicagu 3:4 po samostatných nájezdech.

Hlavním hrdinou utkání byl kapitán domácích Jonathan Toews, který dal dvě branky v základní hrací době a jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu. Mezi neúspěšnými aktéry byl v nájezdech i hostující útočník Radim Vrbata.

Obhájce titulu z Chicaga si připsal čtvrtou výhru v řadě, aktuálně se ale v Západní konferenci nachází mimo postupovou osmičku do play off. Na devátém místě má však stejně bodů jako sedmá Minnesota a osmý Dallas.

Vokounův výkon na Devils nestačil

V předposlední hrací den před uzávěrkou přestupů podal český brankář Tomáš Vokoun spolehlivý výkon, když v zápase proti New Jersey zastavil 24 z 26 střel, přesto s Floridou doma podlehl soupeři 1:2.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun | Foto: Reuters

Devils si vypracovali rozhodující náskok ve druhém dějství, v němž vstřelili oba góly. Domácí Panthers zdramatizovali zápas v závěrečné části, kdy s přispěním asistence Michala Řepíka skóroval Marty Reasoner.

Poprvé od zranění kolena nastoupil i brankář New Jersey Martin Brodeur, který chyběl tři týdny.

"Hráči přede mnou hráli velmi dobře. Mám radost, že jsem po delší době mohl zase chytat. Koleno bylo v pořádku, jsem rád, že jsem ho mohl otestovat i v zápase," uvedl kanadský gólman.

Devils naplno bodovali v 17 z posledních 21 utkání a přiblížili se ve Východní konferenci dvanácté Floridě na rozdíl jediného bodu. Na osmou Carolinu jich ztrácejí devět.

Colorado opět prohrálo, Kočí se znovu popral

Český útočník David Kočí se popral ve druhém utkání za sebou, když už ve třetí minutě svedl pěstní výměnu s Georgem Parrosem. Jejich vyrovnaný souboj se přenesl i do hry, neboť Anaheim udolal až po boji Colorado 3:2.

V závěru při Ducks stálo štěstí, protože střela Milana Hejduka skončila na tyči. Vítězný gól dal v 52. minutě McMillan.

Výsledky:

New York Rangers - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 30. Prust - 6. St. Louis, 43. Lecavalier. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.200.

Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. Weber, 48. Blum, 59. Legwand (Erat) - 35. Calvert, 53. Russell. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.340.

Atlanta - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 41. Ladd, 56. Stapleton, 63. Hainsey - 7. Kuljomin, 9. Kessel. Střely na branku: 43:24. Diváci: 13.147.

Florida - New Jersey 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 56. Reasoner (Řepík) - 26. Clarkson, 30. Rolston. Střely na branku: 26:26. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 16.592.

Chicago - Phoenix 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 3., 17. a rozh. nájezd Toews, 29. Hossa - 23. Aucoin, 32. Yandle, 38. Hanzal. Střely na branku: 41:29. Diváci: 21.473.

Calgary - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Moss. Střely na branku: 20:27. Diváci: 19.289.

Edmonton - Boston 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Hemský, 44. Brule - 16. Ryder, 19. Horton (Krejčí), 40. Peverley. Střely na branku: 17:40. Diváci: 16.839.

Anaheim - Colorado 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Getzlaf, 38. Marchant, 52. McMillan - 13. Porter, 42. D. Jones. Střely na branku: 32:24. Diváci: 14.510.

8. Nashville 63 32 8 23 161:151 72
9. Minnesota 62 33 6 23 163:162 72
10. Dallas 62 33 6 23 171:175 72
11. Anaheim 63 33 5 25 176:186 71
12. Columbus 61 31 6 24 170:181 68
13. St. Louis 62 28 9 25 173:180 65
14. Colorado 63 26 7 30 183:217 59
15. Edmonton 63 20 8 35 158:211 48