Vrbata, Erat a Michálek rozhodli o výhrách svých týmů

13. 2. 2011 10:00
Vrbata 2+0,Erat 1+2,Michálek 1+0,Hamrlík,Hemský 0+2
Radim Vrbata
Radim Vrbata | Foto: Reuters

Glendale - Radim Vrbata rozhodl v sobotním utkání NHL gólem v penaltovém rozstřelu o výhře Phoenixu 3:2 nad Chicagem.

Vrbata se předtím trefil i v základní hrací době, když v 16. minutě svým čtvrtým gólem v posledních třech zápasech otevřel skóre utkání.

Phoenix vedl ještě v polovině zápasu 2:0, pak však snížil v přesilovce Troy Brouwer. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal rovněž v početní výhodě Duncan Keith a nakonec byli domácí rádi, že vůbec došlo na penalty.

V předposlední minutě prodloužení totiž čtveřice hráčů Phoenixu propadla v útočném pásmu a na brankáře Ilju Bryzgalova se náhle řítil zcela sám Patrick Kane, následovaný ještě spoluhráčem Davem Bollandem.

Hudler, Havlát a Pavelec režírovali výhru svých týmů

Kane se rozhodl vyřešit akci sám, jenže trefil jen brankáře Phoenixu. Tentýž hráč pak neuspěl ani v druhé sérii nájezdů a Vrbata vzápětí povedenou bekhendovou kličkou zařídil výhru Kojotů.

"Díky tomu, že to Bryzie chytil, jsme měli před samostatnými nájezdy mnohem větší sebevědomí," poznamenal Vrbata, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V hledišti ho sledovalo 17.283 diváků, Kojoti měli podruhé v sezoně vyprodáno.

Erat přispěl třemi body k výhře nad Coloradem

Vydařený večer prožil také další český útočník Martin Erat, jenž se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o vítězství Nashvillu nad Coloradem 5:3.

Peter Forsberg, který v pátek znovu po třech letech oblékl dres Avalanche, byl opět na ledě u dvou inkasovaných gólů a navíc posbíral čtyři trestné minuty.

Martin Erat
Martin Erat | Foto: Sport, Reuters

Erat ve 12. minutě nejprve připravil vyrovnávací gól na 1:1, který Shea Weber vstřelil pouhých 11 sekund poté, co Kevin Porter otevřel skóre zápasu. V 25. minutě pak Erat svým devátým zásahem v sezoně dostal Predátory poprvé do vedení, když využil přesilovou hru.

Avalanche se sice následně povedlo skóre otočit, jenže vedení 3:2 dokázali hosté udržet na začátku třetí třetiny jen minutu a sedmnáct sekund.

Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby pak vstřelil vítězný čtvrtý gól Cody Franson, v poslední minutě přidal pojistku trefou při power play do prázdné branky po Eratově přihrávce David Legwand.

Zatímco Nashville si udržel čtvrté místo v tabulce Západní konference, Colorado prohrálo posedmé v řadě, podeváté z posledních deseti zápasů a kleslo až na předposlední příčku. Ztrácí devět bodů na osmou Minnesotu, která porazila 3:1 St. Louis.

Michálek pomohl Ottawě k výhře nad Edmontonem

Hlavním tématem sobotního programu NHL byly vzájemné souboje všech šesti kanadských týmů. V duelu Montrealu s Torontem se dvěma asistencemi blýskl obránce Roman Hamrlík a pomohl Canadiens k vítězství 3:0.

Brankář Carey Price zneškodnil všech 27 střel a pošesté v sezoně vychytal čisté konto.

Milan Michálek
Milan Michálek | Foto: Reuters

Na dva góly přihrál také Aleš Hemský, jeho Edmonton však v souboji dvou nejhorších týmů NHL podlehl Ottawě 3:5.

Senators tak ukončili sérii jedenácti porážek, jedním gólem k tomu přispěl i Milan Michálek, který v 49. minutě využil přesilovou hru a svou čtrnáctou trefou v sezoně dostal Senators do vedení 3:2.

Nervydrásající závěr zápasu viděli fanoušci v Tampě. Domácí Lightning vedli nad Carolinou ještě na začátku poslední minuty 3:1, pak však hosté během 19 sekund dvakrát skórovali při hře bez brankáře a vynutili si prodloužení.

V jeho druhé minutě ale zařídil výhru domácího mužstva Marc-Andre Bergeron.

Washington - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 2. Ovečkin - 31. Kopitar, 44. Loktionov, 53. Handzuš, 54. Stoll. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18.398.

Edmonton - Ottawa 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 25. a 58. Penner (na obě Hemský), 4. Cogliano - 8. a 59. Kovaljov, 3. Butler, 49. M. Michálek, 55. Regin. Střely na branku: 18:25. Diváci: 16.839.

Montreal - Toronto 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 31. Pouliot (Hamrlík), 32. Gionta, 47. Desharnais (Hamrlík). Střely na branku: 39:27. Diváci: 21.273.

Vancouver - Calgary 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 11. a 60. Burrows, 31. a 34. Samuelsson - 23. Jackman, 25. Glencross. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.860.

Nashville - Colorado 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 12. Weber (Erat), 25. Erat, 45. Hornqvist, 58. Franson, 60. Legwand (Erat) - 12. Porter, 30. Jones, 43. Duchene. Střely na branku: 39:18. Diváci: 17.113.

Phoenix - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a rozh. nájezd Vrbata, 21. Pyatt - 34. Brouwer, 56. Keith. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.283.

Minnesota - St. Louis 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 19. Clutterbuck, 25. Miettinen, 29. Brodziak - 35. Berglund. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.322.

Tampa Bay - Carolina 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 25. Downie, 28. Lecavalier, 53. Bergenheim, 62. Bergeron - 30. E. Staal, 60. Skinner, 60. Cole. Střely na branku: 41:34. Diváci: 19.910.

7. Anaheim 56 31 4 21 155:157 66
8. Minnesota 55 30 5 20 146:145 65
9. Calgary 58 28 8 22 168:172 64
10. Los Angeles 55 30 3 22 155:132 63
11. Chicago 56 28 6 22 177:158 62
12. Columbus 55 27 5 23 150:167 59
13. St. Louis 54 24 9 21 145:162 57
14. Colorado 56 25 6 25 170:186 56
15. Edmonton 55 16 8 31 137:189 40