Hudler, Havlát a Pavelec režírovali výhru svých týmů

12. 2. 2011 8:30
Hudler 1+2, Havlát 1+1, Krejčí 1+0
Jiří Hudler
Jiří Hudler | Foto: Reuters

Boston - Jiří Hudler zazářil v pátečním utkání NHL, když se gólem a dvěma asistencemi podílel na kanonádě Detroitu, který rozstřílel Boston na jeho ledě 6:1.

Jediný gól Bruins vstřelil další český útočník David Krejčí.

Red Wings skórovali z prvních dvou střel na branku Tuukka Raska a během úvodních tří minut a deseti sekund se dostali do vedení 2:0.

Plekanec dal devatenáctý gól, Montreal přesto prohrál

V závěru první třetiny sice Krejčí v přesilovce snížil, už po 69 sekundách druhé části hry ale Hudler svou šestou trefou v sezoně zvýšil na 3:1. V 37. minutě pak Zetterberg a Bertuzzi v rozmezí 24 sekund přidali další dva góly a bylo rozhodnuto.

Detroit tak přerušil sérii tří porážek, během níž vstřelil jen čtyři góly a dvanáctkrát inkasoval. "Hráli jsme dnes s mnohem větším odhodláním. Od prvního vhazování na nás bylo vidět, jak moc chceme dát gól," prohlásil kapitán Niklas Lidström.

Pavelec zlikvidoval 27 střel i trestné střílení

Skvělý zápas odchytal brankář Ondřej Pavelec z Atlanty. V souboji s New Yorkem Rangers zlikvidoval 27 střel, včetně trestného střílení a výrazně pomohl k vítězství 3:2.

Thrashers, kteří vyhráli jen dva z předchozích třinácti zápasů, vedli od 12. minuty 1:0. V úvodu druhé třetiny však vyrovnal v přesilovce Marc Staal a na začátku třetí části dostal Rangers do vedení Brandon Dubinsky.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

Klíčový okamžik utkání přišel ve 48. minutě. Obránce Atlanty Brent Sopel při přesilovce ztratil puk ve středním pásmu a unikajícího Mariána Gáboríka zastavil až faulem.

Slovenský útočník mohl z trestného střílení přidat třetí gól, k radosti 15 tisíc fanoušků v hale však na Pavelce forhendovou kličkou nevyzrál.

Závěr zápasu pak patřil devatenáctiletému Evanderu Kaneovi, který v 55. minutě vyrovnal na 2:2 a dvě minuty před koncem vstřelil v přesilovce vítězný třetí gól.

"Gáborík je skvělý střelec. Nepřemýšlel jsem nad tím, co udělá. Prostě jsem se ten nájezd pokusil zlikvidovat. Za stavu 1:3 už by to pro nás bylo velice složité, takže jsem moc neuvažoval nad tím, kdo proti mně jede, ale soustředil jsem se jen na to, abych to chytil," uvedl Pavelec.

Islanders sestřelili oslabené Tučňáky

Bláznivý zápas sehráli New York Islanders s oslabeným Pittsburghem. Domácí zvítězili 9:3, vedle dvanácti gólů však rozhodčí museli uvést do zápisu o utkání také 346 trestných minut!

Hokejista Pittsburgu Penguins Sidney Crosby (uprostřed) objíždí branku Ricka DiPietra z New York Islanders. | Foto: Reuters

Na ledě se odehrálo hned čtrnáct pěstních potyček a deset hráčů bylo vyloučeno do konce zápasu.

Islanders oplatili Pittsburghu porážku 0:3 z devět dní starého zápasu, na jehož konci se zapojili do hromadné potyčky i brankáři. Gólman Penguins Brent Johnson tehdy jednou ranou srazil k ledu Ricka DiPietra, který od té doby kvůli zlomeninám v obličeji nechytá.

Pro Islanders je to nejvyšší vítězství od roku 1993, kdy vyhráli 9:3 na ledě Chicaga.

"Bylo to utkání plné emocí, v němž jsme určitě získali velkou porci sebevědomí. Semkli jsme se a hráli jako jeden muž. Spousta našich hráčů předvedla výkon na hranici svých možností," řekl Matt Moulson, který spolu s Michaelem Grabnerem vstřelili po dvou gólech.

Forsberg zažil nevydařený návrat

Nevydařený návrat do NHL prožil Peter Forsberg, jehož Colorado prohrálo v Columbusu 1:3.

Peter Forsberg
Peter Forsberg | Foto: Reuters

Sedmatřicetiletý Švéd, který oblékl dres Avalanche znovu po třech letech, nastoupil v útoku po boku Milana Hejduka, strávil na ledě 17 minut a 38 sekund a byl u dvou inkasovaných gólů.

Colorado přitom začalo slibně a od 16. minuty vedlo 1:0. V druhé třetině však soupeř dvěma brankami skóre otočil a čtyři sekundy před koncem přidal pojistku do prázdné branky při power play Derek MacKenzie.

"Prohra mě hrozně mrzí. Chtěl jsem týmu pomoct. Ale hrál jsem první zápas po 11 měsících a bylo to těžké. Měli jsme několik dobrých šancí, ale myslím, že jsem mohl podat lepší výkon," řekl Forsberg, jenž minulé dvě sezony působil v mateřském MoDo.

Kouč Joe Sacco však modlu fanoušků Avalanche podržel. "Víte co? Hrál lépe, než jsem čekal. Byl to dnes náš nejlepší hráč na ledě," prohlásil Sacco.

Havlát vyrovnal 58 sekund před koncem

Cenné vítězství vybojovali hokejisté Minnesoty. Na ledě St. Louis čtyřikrát prohrávali o gól, pokaždé však dokázali vyrovnat a nakonec se radovali z výhry 5:4 po samostatných nájezdech.

Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: Reuters

Klíčovou roli sehrál také český útočník Martin Havlát, jenž 58 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal na 4:4.

V dlouhém penaltovém rozstřelu sice neuspěl, v deváté sérii však vstřelil vítězný gól John Madden, zatímco Vladimír Sobotka na druhé straně neuspěl.

Skvělý obrat předvedli hokejisté Dallasu. S Chicagem prohrávali ještě v 36. minutě 0:3, v závěru druhé třetiny však dvěma góly snížili, hned v první minutě třetí třetiny vyrovnal Brendan Morrow a v rozstřelu pak domácí proměnili všechny tři nájezdy a radovali se z výhry 4:3.

Boston - Detroit 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
Branky: 18. Krejčí - 2. a 37. Bertuzzi, 4. Cleary (Hudler), 22. Hudler, 37. Zetterberg, 54. Holmström (Hudler). Střely na branku: 26:34. Diváci: 17.565.

New Jersey - San Jose 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 50. Rolston (Eliáš), 57. Kovalčuk - 47. Marleau. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.102.

NY Islanders - Pittsburgh 9:3 (4:0, 4:2, 1:1)
Branky: 20. a 58. Grabner (na první Martínek), 34. a 38. Moulson, 9. Hamonic, 13. Joensuu, 18. Parenteau, 24. Tavares, 24. Haley - 27. Letang, 30. J. Staal, 48. Kennedy. Střely na branku: 36:38. Diváci: 12.888.

Calgary - Anaheim 4:5 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 24. Bourque, 24. O. Jokinen, 46. Iginla, 49. Glencross - 14. a 28. S. Koivu, 31. McMillan, 58. Selänne, 65. Fowler. Střely na branku: 25:30. Diváci: 19.289.

Atlanta - NY Rangers 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 55. a 58. E. Kane, 12. Stewart - 21. M. Staal (Prospal), 42. Dubinsky. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 35:29. Diváci: 15.093.

St. Louis - Minnesota 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 41. a 47. Backes, 2. Berglund, 16. McDonald (R. Polák) - 22. a 41. Clutterbuck (na první Havlát), 3. Brunette, 60. Havlát, rozh. nájezd Madden. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.150.

Dallas - Chicago 4:3 po sam. nájezdech (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. a rozh. nájezd B. Richards, 36. Robidas, 41. Morrow - 4. P. Kane, 5. Seabrook, 13. Sharp. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.569.

Columbus - Colorado 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 28. Nash (Voráček), 35. Brassard, 60. MacKenzie - 16. Dupuis. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.408.

8. Calgary 57 28 8 21 166:168 64
9. Minnesota 54 29 5 20 143:144 63
10. Chicago 55 28 5 22 175:155 61
11. Los Angeles 54 29 3 22 151:131 61
12. Columbus 55 27 5 23 150:167 59
13. St. Louis 53 24 9 20 144:159 57
14. Colorado 55 25 6 24 167:181 56
15. Edmonton 54 16 8 30 134:184 40