Hejduk přispěl k výhře Colorada, Kaberleho gól nepomohl

25. 1. 2011 8:00
Colorado - St. Louis 4:3, Carolina - Toronto 6:4
Milan Hejduk a Matt Duchene
Milan Hejduk a Matt Duchene | Foto: Reuters

Denver - Milan Hejduk se v pondělním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře Colorada nad St. Louis 4:3.

Hokejisté Avalanche tak po dvou porážkách opět uspěli a v tabulce Západní konference se vrátili do elitní osmičky, zaručující účast v play off.

Domácí rozhodli o vítězství v polovině třetí třetiny, kdy zlomili nerozhodný stav 2:2 dvěma góly v rozmezí 44 sekund.

Postarali se o ně dva nováčci: nejprve obránce Kevin Shattenkirk využil přesilovou hru, vzápětí Ryan Stoa svým premiérovým gólem v sezoně zvýšil na 4:2. Hosté už pak stihli v předposlední minutě pouze snížit.

Utkání hvězd bude definitivně bez zraněného Crosbyho

Colorado, jehož první dva góly vstřelil Brandon Yip, vybojovalo důležité dva body den poté, co trenér Joe Sacco naordinoval hráčům náročný, téměř 90 minut dlouhý trénink.

Avalanche měli i štěstí. Při vítězném čtvrtém gólu Stoa procedil puk skrz betony brankáře Jaroslava Haláka, obránce Tyson Strachan jej však hokejkou vyškrábl těsně zpoza brankové čáry a rozhodčí pro jistotu nechali pokračovat ve hře.

Platnost gólu musel následně potvrdit až videorozhodčí.

Zápas byl i soubojem slovenských gólmanů, z něhož nakonec vyšel jako vítěz Peter Budaj. Sice si připsal o sedm zákroků méně než jeho protějšek Halák, v závěru ale svůj tým podržel, když deset sekund před třetí sirénou betonem vyrazil střelu Alexandra Steena.

V utkání o sobě dal vědět také český útočník David Kočí, když se hned v druhé minutě pustil do pěstního souboje s Camem Janssenem. V minutu trvající bitce uštědřil Kočí svému soupeři o několik ran víc, než od sebe oba soky odtrhli rozhodčí.

Rangers vyhráli na nájezdy ve Washingtonu

Dramatické vyvrcholení přinesl duel mezi Washingtonem a New Yorkem Rangers.

Marian Gáborík
Marian Gáborík | Foto: Aktuálně.cz

Zatímco v posledním vzájemném měření sil vyhráli Rangers jasně 7:0, tentokrát v normální hrací době padl na obou stranách jediný gól a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

V prvních třech sériích se z každého týmu prosadili dva hráči. Ve čtvrté sérii pak neuspěl domácí Marcus Johansson a Arťom Anisimov zařídil pro Rangers bod navíc za vítězství 2:1.

Capitals přitom přišli o vedení 1:0 až necelých sedm minut před koncem třetí třetiny, když se puk po střele Briana Boyla odrazil od těla Mariána Gáboríka za záda bezmocného brankáře Bradena Holtbyho.

Kaberleho gól Torontu k výhře nepomohl

Svůj druhý gól v ročníku vstřelil obránce Tomáš Kaberle, jeho Toronto však podlehlo Carolině 4:6. Vše podstatné se odehrálo až v třetí třetině, v níž padlo sedm branek.

Hurricanes v poslední dvacetiminutovce nejprve ztratili dvoubrankové vedení, pak jim ho ale znovu vrátili druhou trefou v zápase Brandon Sutter a Jeff Skinner, který v 52. minutě v přesilové hře vstřelil vítězný pátý gól.

Kanonádu si užili také fanoušci ve Vancouveru, kde domácí Canucks rozstříleli Dallas 7:1. Ukončili tak sérii čtyř prohraných zápasů, z nichž poslední tři ztratili až v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:

Washington - NY Rangers 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Hendricks - 54. Gáborík, rozh. nájezd Anisimov. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.398.

Carolina - Toronto 6:4 (1:1, 1:0, 4:3)
Branky: 42. a 49. Sutter, 13. Corvo, 32. McBain, 52. Skinner, 60. E. Cole - 44. a 45. Brent, 20. T. Kaberle, 55. Brown. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.201.

Colorado - St. Louis 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 22. a 38. Yip, 51. Shattenkirk (Hejduk), 52. Stoa - 28. McClement, 34. Brewer, 59. Backes. Střely na branku: 32:24. Diváci: 12.338.

Vancouver - Dallas 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky: 2. Burrows, 10. Kesler, 11. Ehrhoff, 24. Samuelsson, 32. H. Sedin, 52. Raymond, 54. Hamhuis - 8. B. Richards. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.860.

Calgary - Nashville 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Glencross, 34. Iginla, 55. Morrison - 31. Leqwand. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.289.

Los Angeles - Boston 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. R. Smyth, 44. Loktionov. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18.118.

10. Los Angeles 49 26 1 22 140:122 53
11. Minnesota 48 24 5 19 126:132 53
12. Calgary 50 23 6 21 140:151 52
13. St. Louis 48 22 7 19 129:142 51
14. Columbus 48 23 5 20 128:149 51
15. Edmonton 47 14 8 25 117:162 36