23. 12. 2010 7:49
Pittsburgh - Florida 5:2, Detroit - Vancouver 5:4 pr.
Vokounovi se zápas proti Pittsburghu nevydařil
Vokounovi se zápas proti Pittsburghu nevydařil | Foto: Reuters

New York - Ani český gólman Tomáš Vokoun nezastavil v NHL Sidneyho Crosbyho. Kanadský útočník přispěl jedním gólem k výhře Pittsburghu 5:2 nad Floridou a bodoval ve 22. utkání v řadě.

Crosby se o prodloužení druhé nejdelší série v soutěži za posledních 18 let postaral už v 8. minutě, když střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování propálil Vokouna.

Neuvirth vychytal v NHL výhru, překonal ho pouze Eliáš
Kaberle pokořil v NHL metu 500 bodů.Jako 2. bek z Česka

Český gólman navíc tři minuty nato inkasoval potřetí a nechal už po necelých 11 minutách vystřídat. U jedné z branek Panthers si asistenci přispal Michael Frolík.

Ve středečním programu NHL jednu přihrávku zaznamenal i Martin Erat z Nashvillu, který ale prohrál na ledě obhájce Stanleyova poháru Chicaga 1:4.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Tampa Bay 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
40. Parenteau, 64. Tavares - 12. Malone.

Pittsburgh - Florida 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
2. Letestu, 8. Crosby, 11. Cooke, 27. Lovejoy, 60. Dupuis - 3. Weiss (Frolík), 57. McCabe. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu necelých 11 minut, inkasoval tři branky ze 14 střel a úspěšnost zásahů měl 78,57 procenta.

Detroit - Vancouver 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
42. a 63. Zetterberg, 9. Cleary, 27. Filppula, 57. Lidström - 22. H. Sedin, 32. D. Sedin, 40. Samuelsson, 53. Tambellini.

Chicago - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
30. a 50. Skille, 13. Bolland, 58. Bickell - 52. S. Kosticyn (Erat).