16. 12. 2010 12:00
Obránce Detroitu na něj čekal 19 let

Praha - Téměř devatenáct let musel slavný obránce Nicklas Lidström čekat na svůj první hattrick v NHL.

Přitom hned devatenáctkrát jej od tohoto úspěchu dělil jediný gól.

Čtyřicetiletý Švéd se dočkal se až ve svém 1689. zápase. Věrné rudé křídlo Detroitu přispělo ve středu večer třemi brankami k výhře nad St. Louis Blues 5:2.

Skvělý večer Fleischmanna. Proti Chicagu dal hattrick
Flyers utnuli sérii Tučňáků a jdou před ně do čela NHL

Všechny tři gólové rány vypálil Lidström tradičně téměř od modré čáry, ovšem každou z nich při jiné herní situaci.

Ve 25. minutě otevřel skóre po vybídnutí Henrika Zetterberga, ve 43. minutě využil přesilovou hru a půl minuty před koncem se trefil do opuštěné brány při soupeřově power-play. Na led Joe Louis Areny se v tu chvíli snesly tradiční čepice a chobotničky a také Lidströmovi spoluhráči uznale smekli helmy.

"Bylo to dlouhé čekání, devatenáct let, než si mi to podařilo," řekl po utkání šťastný hrdina.