9. 12. 2010 9:30
Pittsburgh - Toronto 5:2, Detroit - Nashville 2:3
Nick Schultz z Minnesoty srazil k zemi Martina Erata z Nashvillu
Nick Schultz z Minnesoty srazil k zemi Martina Erata z Nashvillu | Foto: Reuters

Praha - V zámořské NHL se gólově prosadil v dobré formě hrající útočník Martin Erat. Svou brankou pomohl svému Nashvillu k výhře na ledě silného Detroitu 3:2.

"Predátor" Erat bodoval v posledních čtyřech zápasech hned šestkrát. Tentokrát v 21. minutě zvyšoval na 2:0. Pak sice snížila domácí star Pavel Dacjuk, pět minut před koncem ale definitivně rozhodl o výhře Nashvillu Dumont. Red Wings už v závěru dokázali pouze snížit.

Skvělý Pavelec vychytal další výhru Atlanty
Obránce Kuba pomohl Ottawě k výhře na ledě Rangers

Erata stál vítězný zápas nepříjemné poranění. Domácí Švéd Tomas Holmström ho totiž nešťastně zasáhl holí jen kousek od oka.
"Má asi tři nebo čtyři stehy kousek od koutku oka," uvedl trenér Nashvillu Barry Trotz. Útočník Detroitu obdržel čtyřminutový trest, paradoxně během Holmströmova vyloučení ale domácí snížili.

Detroit prohrál potřetí za sebou, naopak Nashville vybojoval deset bodů v posledních šesti utkáních.

Crosby táhne Tučňáky

Úctyhodnou jedenáctou výhru v řadě si v zámoří připsal Pittsburgh Penguins. Tučňáci jsou nejlepším týmem soutěže a Toronto v domácím prostředí přehráli v pohodě 5:2. Nejproduktivnější hráč soutěže Sidney Crosby si připsal dvě branky, a napodobil ho také Mark Letestu.Hostujícím Maple Leafs nepomohla ani jedna asistence českého beka Tomáše Kaberleho.

Famózní obrat se povedl Vancouveru, který ještě osm minut před koncem třetí třetiny prohrával s Anaheimem o dva góly. Manko ale dokázali domácí smazat a v penaltovém rozstřelu rozhodl o druhém bodu a vítězství 5:4 Jeff Tambellini.

Anaheim měl při třetím inkasovaném gólu i smůlu, když brankáře Curtise McElhinneyho zasáhla střela Christiana Ehrhoffa přímo do masky. Na gólovou dorážku Daniela Sedina nemohl reagovat, protože mu rána způsobila krvavé zranění a padl na led. Pak musel být vystřídán.

Philadelphia - San Jose 4:5 po sam. nájezdech
(0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 27. Giroux, 31. Leino, 32. Žerděv, 47. Hartnell - 51. a rozh. nájezd Couture, 20. Clowe, 48. Demers, 52. Pavelski. Střely na branku: 35:33. Diváci: 19.801.

Pittsburgh - Toronto 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 9. a 35. Crosby, 34. a 58. Letestu, 32. Dupuis - 45. Bozak, 49. Grabovskij (Kaberle). Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.158.

Detroit - Nashville 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 34. Dacjuk, 59. Franzén - 20. C. Wilson, 21. Erat, 55. Dumont. Střely na branku: 37:24. Diváci: 17.359.

Chicago - Dallas 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Branky: 4. Bickell, 14. Toews, 22. Morin, 23. Brouwer, 60. Sharp - 22. J. Neal, 37. Segal, 38. Eriksson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 21.184.

Vancouver - Anaheim 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 7. a 60. Kesler, 7. a rozh. nájezd Tambellini, 53. D. Sedin - 5. Perry, 30. Lupul, 40. Selänne, 52. Fowler. Střely na branku: 40:20. Diváci: 18.860.