Krejčí vyhlášen hvězdou zápasu. Čeští brankáři prohráli

3. 12. 2010 7:37
Krejčí si připsal dva góly a asistenci
Hokejisté Bostonu si proti Tampě užili skvělou kanonádu
Hokejisté Bostonu si proti Tampě užili skvělou kanonádu | Foto: Reuters

Boston - Hokejový útočník David Krejčí přispěl ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly a jednou asistencí ke kanonádě Bostonu, který rozstřílel Tampu 8:1. Krejčí v 11. minutě otevřel skóre zápasu, v úvodní minutě třetí třetiny svou čtvrtou trefou v sezoně zvyšoval na 5:1 a po utkání byl vyhlášen první hvězdou večera.

Po šesti výhrách v řadě skončila úspěšná série brankáře Ondřeje Pavelce, jehož Atlanta prohrála na ledě Pittsburghu 2:3. O osmé vítězství Penguins za sebou se postaral kapitán Sidney Crosby, který vstřelil všechny tři góly a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže. Crosby se zároveň s 21 góly dotáhl na čele tabulky střelců na Stevena Stamkose z Tampy, který se netrefil už čtyři zápasy po sobě.

Hemský třemi body porazil Montreal, trefil se i Hamrlík
Pavelec vychytal další výhru, Sobotka třikrát přihrával

Právě se Stamkosem se loni Crosby podělil o Maurice Richard Trophy pro nejlépe střílejícího hráče, když oba měli po základní části 51 gólů. Letos má Crosby našlápnuto ještě dál, jelikož má po 27 zápasech na svém kontě o šest gólů víc než v minulé sezoně.

Podle mnohých odborníků předvádí Crosby v letošní sezoně svůj nejlepší hokej a jeho spoluhráči se k těmto názorům přiklánějí. "Myslím, že lépe jsem ho hrát ještě neviděl," prohlásil obránce Brooks Orpik, který hraje v jednom mužstvu s Crosby od jeho příchodu do NHL v roce 2005.

Těsně prohráli i Neuvirth a Vokoun

Vedle Pavelce, který zaznamenal 25 zákroků, zasáhli ve čtvrtek do hry i další dva čeští gólmani v NHL a jejich týmy si také připsaly těsnou porážku. Washington, v jehož brance dostal po čase znovu příležitost Michal Neuvirth, po čtyřech výhrách v řadě prohrál 1:2 v Dallasu, Florida s Tomášem Vokounem podlehla 2:3 Los Angeles, když Kings otočili utkání dvěma góly ve třetí třetině.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun | Foto: Reuters

Obránce Roman Hamrlík si připsal dvě asistence při vítězství Montrealu na ledě New Jersey 5:1. Devils měli katastrofální vstup do zápasu, když v polovině druhé minuty prohrávali už 0:2, přičemž poprvé inkasovali po 11 sekundách hry.

V 8. minutě mohl přidat třetí gól Tomáš Plekanec, ale neproměnil trestné střílení. Přesto v polovině zápasu svítilo na ukazateli skóre 0:5. Domácí zaznamenali čestný úspěch až v 49. minutě, kdy se po asistenci čerstvého otce Patrika Eliáše trefil Jason Arnott.

"Oni byli na zápas připraveni, my ne," posteskl si trenér domácích John MacLean, který se už po 98 sekundách hry a druhém obdrženém gólu odhodlal k výměně brankářů a místo Johana Hedberga poslal do branky Mika McKennu. "Hedberga nijak neviním, ale chtěl jsem prostě něco změnit," vysvětlil MacLean brzkou rošádu, která však Devils nebyla nic platná.

Jedenáctigólovou přestřelku přineslo newyorské derby mezi Islanders a Rangers. Z vítězství 6:5 se nakonec radovali hosté, hattrickem o něm rozhodl slovenský útočník Marián Gáborík, který od stavu 3:3 vstřelil všechny tři góly svého týmu. Český obránce Radek Martínek přihrál na dvě branky Islanders.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
11. a 41. Krejčí, 20. Seidenberg, 27. Lucic (Krejčí), 38. S. Thornton, 42. Ryder, 48. Recchi, 54. Wheeler - 36. Hedman.

Toronto - Edmonton 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
27. a 57. Hall, 4. Eberle, 40. Gagner, 58. Jones.

New Jersey - Montreal 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
49. Arnott (Eliáš) - 1. Gionta (Hamrlík, Plekanec), 2. Eller, 23. Pyatt, 29. Gomez, 30. Pouliot (Hamrlík).

Pittsburgh - Atlanta 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
8., 25. a 31. Crosby - 7. Little, 39. Antropov. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 28 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta.

Ottawa - San Jose 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
41. a 47. Couture, 13. Marleau, 29. Braun.

Dallas - Washington 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
34. Ribeiro, 51. Segal - 51. Knuble. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 21 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta.

NY Islanders - NY Rangers 5:6 (1:2, 2:2, 2:2)
20. Konopka, 30. Moulson, 33. Schremp (Martínek), 53. Grabner (Martínek), 55. Comeau - 37., 44. a 55. Gáborík, 9. Christensen, 18. Callahan, 34. Prust.

Los Angeles - Florida 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
11. Stoll, 43. Harrold, 58. Kopitar - 14. Řepík, 36. Booth. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta.