Havlát s Židlickým koncertovali. Pavelec vychytal nulu

27. 11. 2010 7:40
Minnesota - Nashville 5:2 (Havlát 2+1, Židlický 1+2)

New York - Český brankář Ondřej Pavelec vychytal v pátečním utkání NHL druhé čisté konto během posledních sedmi dnů a zejména díky jeho zákrokům porazila Atlanta na svém ledě Montreal 3:0.

Třiadvacetiletý kladenský odchovanec, největší hvězda zápasu, zneškodnil 25 střel soupeře a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Během této série inkasoval Pavelec jenom dvakrát.

Dvěma góly se v zápase blýskl i Rich Peverley.

Český hokejista Martin Havlát potvrdil v zápase proti Nashvillu vzrůstající formu, když dvěma góly a jednou asistencí výrazně pomohl Minnesotě k výhře 5:2. Tři body zaznamenal i jeho spoluhráč, obránce Marek Židlický, jenž se v zápase proti bývalému týmu podílel na obou Havlátových trefách a navíc ve 13. minutě otevřel dorážkou vlastní střely z brankoviště skóre.

Wild se ještě do první přestávky dvakrát gólově prosadili a Predators v závěrečné třetině alespoň kosmeticky upravili výsledek, přičemž devět sekund před sirénou vstřelil poslední branku zápasu Martin Erat.

Minnesota - Nashville 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Branky: 19. a 55. Havlát (na obě Židlický), 13. Židlický, 16. Brunette, 21. Schultz (Havlát) - 44. Sullivan, 60. Erat.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Malkin, 46. Goligoski (Z. Michálek) - 13. Winchester.

Boston - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 20. Skinner, 32. T. Ruutu, 48. J. Jokinen.

NY Islanders - New Jersey 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Joensuu, 26. Schremp.

Philadelphia - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 24. Žerděv, 36. Van Riemsdyk - 34. Glencross, 48. Staios, rozhodující sam. nájezd Bourque.

Anaheim - Chicago 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
17. Sexton - 28. Keith, 43. Sharp, 46. Hjalmarsson, 50. Brouwer.

Washington - Tampa Bay 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
27., 29. a 32. Sjomin, 4. Carlson, 25. Erskine, 55. Poti.

Columbus - Detroit 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky
: 50. Vermette - 28. Franzén, 49. Filppula (Hudler).

Buffalo - Toronto 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
7. Leopold, 8. Vanek, 51. Kaleta - 57. Kessel.

Atlanta - Montreal 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
20. a 36. Peverley, 29. Enström. Brankář Ondřej Pavel odchytal za Atlantu celé utkání, z 25 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent.

Florida - NY Rangers 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)