20. 10. 2010 7:30
Židlický 1+2, Havlát 0+2, Krejčí 0+1
Marek Židlický se velkou měrou podílel na výhře Minnesoty nad Vancouverem
Marek Židlický se velkou měrou podílel na výhře Minnesoty nad Vancouverem | Foto: Reuters

Praha - Marek Židlický a Martin Havlát z Minnesoty se v utkání NHL s Vancouverem podepsali pod pět branek Wild a přispěli k výhře 6:2. Židlický zaznamenal gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Havlát připravil další dvě branky.

Wild rozhodli o výhře v prvních dvou třetinách, kdy sice jako první inkasovali, ale šesti brankami do 34. minuty dokonale otočili vývoj střetnutí.

Michal Neuvirth se mohl stát prvním brankářem Washingtonu v historii, který odchytal všechny minuty v úvodních šesti zápasech sezony, kvůli nemoci se mu to ale nepovedlo.

Brankáře Pavelce čeká první trénink po kolapsu
Hejduk se blýskl dvěma přihrávkami, Toronto poprvé padlo

Český gólman, s nímž Capitals vyhráli poslední čtyři utkání, sice opět dostal v duelu proti Bostonu přednost před Semjonem Varlamovem, kvůli zdravotním potížím ale za stavu 0:2 v první třetině odstoupil.

Capitals nakonec podlehli Bostonu 1:3. Gólem a asistencí se o to zasloužil i český útočník David Krejčí a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:

Washington - Boston 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Johansson - 10. Krejčí, 13. Lucic (Krejčí), 43. Hunwick. Střely na branku: 36:21. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington necelých 13 minut, inkasoval dva góly ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 71,43 procenta. Diváci: 18.398.

Nashville - Calgary 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 63. Bourque. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15.684.

Minnesota - Vancouver 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Branky: 7. Židlický, 8. Latendresse (Havlát), 19. Clutterbuck (Havlát), 28. Madden, 33. Brunette (Židlický), 34. Cullen (Židlický) - 1. a 59. D. Sedin. Střely na branku: 24:27. Diváci: 16.806.

San Jose - Carolina 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 27. a 30. Marleau - 6. E. Staal, 18. Cole, 23. Dwyer, 43. LaRose, 48. Pitkänen. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.562.