Toronto i díky Kaberlemu dál senzačně vede NHL

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
16. 10. 2010 8:51
"Javorové listy" vyhrály i počtvrté v sezoně

New York - Nevídaný start do nové sezony zámořské NHL zažívá klub Toronto Maple Leafs. Jeho sobotní výhra nad New Yorkem Rangers 4:3 v prodloužení totiž znamenala již čtvrté vítězství "Javorových listů" v ročníku a zároveň i další navýšení náskoku v čele soutěže.

Zatím stále neporažený kanadský tým nyní NHL vede s osmi body a skóre +9, což je na jeho poměry vynikající začátek ročníku, uvážíme-li, že posledních pět sezon se Toronto pravidelně umisťovalo na dně Východní konference a nekvalifikovalo se ani do playoff.

Prodloužení série neporazitelnosti se ovšem v New Yorku nerodilo lehce. Rangers díky brance Michala Rozsívala od osmé minuty vedli a i když během druhé třetiny Maple Leafs třemi góly zvrátili vývoj utkání, "Jezdci" dokázali v závěrečné části ještě srovnat, a tak se muselo prodlužovat.

Vokoun s Dvořákem zařídili výhru Floridy v Calgary
Pavelec o kolapsu: Pamatuji si hymnu a pak až sanitku

V nastavení nakonec rozhodl zápas dvougólový střelec večera Phil Kessel, u jehož přesilovkové branky si připsal asistenci i český obránce Tomáš Kaberle, jenž bodoval v třetím utkání po sobě.

První bod v sezoně si také za přihrávku na vítězný gól připsal Roman Hamrlík z Montrealu a Canadiens i díky němu vyhráli 2:1 nad Buffalem.

Hlavním hrdinou a první hvězdou utkání byl ovšem brankář Corey Price, který lapil 22 střel soupeře a pustil za svá záda jedinou branku.

Roman Hamrlík.
Roman Hamrlík. | Foto: Reuters

Dalším českým hráčům, jež se v sobotu prosadili, se už tak nedařilo.

Body Patrika Eliáše například vůbec nepomáhají New Jersey Devils, které v sobotu počtvrté v sezoně prohrálo, tentokrát s Coloradem Avalanche 2:3.

Zatím totiž platí, že pokaždé, když český hráč v utkání "Devils" boduje, tak jeho tým nakonec zápas prohraje. Čtyři Eliášovy body tak znamenají již čtyři prohry "Ďáblů" v sezoně - nejvíc v celé NHL.

Také gól Radka Martínka "Ostrovanům" z New Yorku vítězství nepřinesl, byť díky němu Islanders alespoň bodovali v Pittsburghu po prohře 2:3 v prodloužení. "Tučňáci" tak slavili vůbec první vítězství v nové aréně "Consol Energy Center" v níž od nové sezony hrají.

Ani Rostislav Klesla, který nahrával na poslední branku utkání Columbusu s Chicagem, moc radosti ze svého bodu neměl. Jeho "Blue Jackets" totiž prohráli s úřadujícími šampiony vysoko 2:5.

NHL:

New Jersey - Colorado 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 35. Taormina (Eliáš), 49. Kovalčuk - 12. McLeod, 32. Galiardi, 45. Ch. Stewart. Střely na branku: 43:22. Diváci: 12.221.

New York Rangers - Toronto 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Branky: 43. a 47. Boyle, 8. Rozsíval - 28. a 64. Kessel (na druhou Kaberle), 23. MacArthur, 25. Komisarek. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - New York Islanders 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 25. Rupp, 27. Tangradi, 62. Goligoski - 32. Bailey, 34. Martínek. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.195.

Columbus - Chicago 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky: 22. Umberger, 54. Huselius (Klesla) - 30. a 32. Sharp, 10. Stalberg, 11. Hossa, 41. Kopecký. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.305.

Buffalo - Montreal 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 44. D. Roy - 22. Picard, 39. Gorges (Hamrlík). Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.264.

Anaheim - Atlanta 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 9. Perry, 30. Lydman, 40. Selänne, 47. Getzlaf - 1., 51. a 55. A. Stewart, 34. Thorburn, rozh. nájezd Dawes. Střely na branku: 41:33. Diváci: 13.123.

Los Angeles - Vancouver 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 48. a 53. Brown, 3. Stoll, 24. Willliams - 47. D. Sedin. Střely na branku: 19:26. Diváci: 18.118.