12. 10. 2010 7:56
Góly Eliáše, Olezse ani Hejduka k výhrám v NHL nevedly
Michal Neuvirth v akci.
Michal Neuvirth v akci. | Foto: Reuters

Praha - Čím dál jistější je ve vysněné roli jedničky týmu NHL český brankář Michal Neuvirth, který v úterý pomohl solidním výkonem Washingtonu Capitals k výhře nad Ottawou 3:2 v prodloužení.

Rodák z Ústí nad Labem, který nastoupil za Capitals ke všem třem utkáním v sezoně, dovedl svůj tým devětadvaceti zákroky ke druhému vítězství za sebou.

Při zranění Sergeje Varlamova, jeho hlavního konkurenta v brance Washingtonu, tak trenérovi Bruce Boudreauovi ukazuje, že právě na něj by se měl v této sezoně více spoléhat.

"Lepší se zápas od zápasu. To je u mladého brankáře velmi dobrý signál. Ještě v první třetině minulého utkání si nebyl moc jistý, ale dnes už to bylo jiné," uvedl po zápase s Ottawou samotný kouč.

Dramatickou koncovku souboje s dobře hrajícími Senátory nakonec rozhodl ruský fenomén Alexandr Ovečkin, jenž se trefil přízemní střelou mezi betony Pacala Leclairea v poslední minutě podloužení.

České branky na výhry nestačily

Hned tři čeští hokejisté se v úterních utkáních zámořské NHL prosadili gólově, jenže ani jeden z nich tím svému týmu k vítězství nepomohl.

Patrik Eliáš.
Patrik Eliáš. | Foto: Reuters

Branka Patrika Eliáše, který bodoval již ve třetím zápase po sobě, sice ve 49. minutě zápasu s Pittsburghem znamenala snížení na 1:2, jenže "Ďáblové" se i přes velký tlak na obrat nezmohli a naopak sami v závěrečné minutě inkasovali třetí gól.

Podobně dopadlo i Colorado Avalanache, za něž se prosadil na začátku třetí třetiny zápasu s Philadelphií Milan Hejduk, který srovnával na 2:2, jenže když už se vše schylovalo k prodloužení, rozhodl o výhře finalisty loňského ročníku Stanley Cupu Jeff Carter. V závěrečných sekundách do prázdné branky ještě upravil na konečných 4:2 Darroll Powe.

A konečně ani Florida Panthers se skórujícím Rostislavem Oleszem se vítězství nedočkala, když jediný gól českého forvarda nestačil na dvě branky Daniela Sedina, jimiž švédský hokejista rozhodl zápas.

Panterům nepomohlo ani 33 úspěšných zákroků Tomáše Vokouna a jeho vynikající více než 94procentní úspěšnost. Florida tak prohrála í své druhé utkání v sezoně.

Výsledky NHL:

New York Islanders - New York Rangers 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)

Branky: 13. a 57. Comeau, 17. Bailey, 40. Moulson, 56. Parenteau, 60. Nielsen - 14. Dubinsky (Rozsíval), 29. Del Zotto, 34. Giraldi, 53. Anisimov. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11.748.

St. Louis - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: 36. a 58. D'Agostini, 4. Backes, 4. McDonald, 26. Crombeen - 27. S. Koivu. Střely na branku: 53:14. Diváci: 19.150.

New Jersey - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 49. Eliáš - 19. Goligoski, 23. Letestu, 60. Martin. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12.880.

Buffalo - Chicago 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Branky: 1. Stafford, 3. D. Roy, 46. Connolly - 39. a 44. Hossa, 8. P. Kane, 25. Leddy. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17.896.

Philadelphia - Colorado 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Branky: 18. a 58. J. Carter, 13. Giroux, 59. Powe - 30. Yip, 41. Hejduk. Střely na branku: 38:27. Diváci: 19.652.

Washington - Ottawa 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 19. Sjomin, 32. Fehr, 65. Ovečkin - 30. J. Ruutu, 48. Shannon. Střely na branku: 26:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky ze 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,55 procenta. Diváci: 18.398.

Vancouver - Florida 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 13. a 55. D. Sedin - 40. Olesz. Střely na branku: 35:42. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Diváci: 18.860.