Phoenix překonal rekord. Průcha přispěl gólem

30. 12. 2009 9:00
Kojoti doma vyhráli podesáté v řadě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Glendale - Český útočník Petr Průcha přispěl v úterním utkání NHL jedním gólem k vítězství hokejistů Phoenixu nad Vancouverem 3:2 po samostatných nájezdech.

Kojoti si tak připsali desátou výhru v řadě na domácím ledě a vytvořili nový klubový rekord.

Průcha v 38. minutě po přihrávkách krajanů Martina Hanzala a Radima Vrbaty svou osmou trefou v sezoně dostal Phoenix do vedení 2:1. Hosté v 54. minutě srovnali zásluhou Kylea Wellwooda, v penaltovém rozstřelu však rozhodl o zisku bodu navíc pro domácí Lauri Korpikoski.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Jason Labarbera, který zneškodnil 28 střel a navíc polapil všechny tři nájezdy. Labarbera tak vychytal svůj bývalý tým, za nějž ještě loni nastupoval. "Vždy je to zvláštní pocit nastupovat proti bývalým spoluhráčům. Jsem rád, že se mi utkání povedlo," uvedl gólman.

Phoenix vyhrál sedmý z posledních deseti zápasů a drží si čtvrté místo v tabulce Západní konference. Vedoucí příčka patří stále Chicagu, které však v úterý prohrálo v Dallasu 4:5. Domácí Stars vedli v zápase 2:1 a 4:3, rozhodující pátý gól vstřelil v 45. minutě svou druhou trefou v zápase Steve Ott.

Jedním gólem, celkově svým 549. v NHL, pomohl Dallasu k vítězství veterán Mike Modano, který tak oslavil svůj jubilejní 1600. zápas v zámořské soutěži.

Pozoruhodný obrat se povedl hokejistům Buffala. V souboji s Pittsburghem prohrávali Sabres po necelých 22 minutách už 0:3, nakonec však zvítězili 4:3. K zvratu zavelel v 33. minutě Drew Stafford, jenž proměnil trestné střílení.

Stejný hráč o dvě minuty později snížil na rozdíl jediného gólu a Paul Gaustad v 48. minutě vyrovnal. Vítěznou branku Sabres pak vstřelil devět minut před koncem třetí třetiny v přesilové hře Jason Pominville.

Stafford se stal hrdinou Šavlí pouhé dva dny poté, co ho trenér v duelu se St. Louis nechal sedět na tribuně. V 15 po sobě jdoucích zápasech totiž nedokázal dát gól. "Důležité je, aby se člověk nelitoval a hledal chyby u sebe. Dál jsem poctivě makal na tréninku a nakonec se mi to vyplatilo," poznamenal Stafford.

Buffalo - Pittsburgh 4:3
33. z tr. střílení a 35. Stafford, 48. Gaustad, 51. Pominville - 5. J. Staal, 19. Guerin, 22. Kunitz.

NY Islanders - Columbus 2:1 po sn
11. Bailey, rozhodující sam. nájezd Schremp - 50. Umberger.

Anaheim - Minnesota 4:2
8. a 39. Ryan, 17. Sexton, 60. Marchant - 16. Miettinen, 54. Johnsson (Havlát).

Dallas - Chicago 5:4
22. a 55. Ott, 6. Modano, 16. Ribeiro, 21. Eriksson - 17. a 40. Kane, 4. Brouwer, 18. Fraser.

Phoenix - Vancouver 3:2 po sn
31. Jovanovski, 38. Průcha (Vrbata, Hanzal), rozhodující sam. nájezd Korpikoski - 31. Samuelsson, 54. Wellwood.

St. Louis - Nashville 3:4
2. Colaiacovo (R. Polák), 50. Steen, 53. McDonald - 6. Goc, 13. Hornqvist (Erat), 25. Ward, 46. Dumont.