19. 2. 2009 7:05
Washington - Montreal 4:3 SN
Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin | Foto: Reuters

Washington - Hokejista Alexander Ovečkin zase kouzlil. Ruská hvězda ve službách Washingtonu Capitals pomohla svému týmu k vítězství nad Montrealem v poměru 4:3 po samostatných nájezdech.

Letošní nejlepší střelec v NHL přidal již svůj 42. gól. Způsobem, který opět ohromil Spojené státy.

Běžela jedenáctá minuta utkání, když za stavu 0:1 ukázal, co všechno s pukem dokáže.

U mantinelu si pomocí bekhendu obhodil českého obránce Romana Hamrlíka, otočil se a najel před bránu. Zastavit se jej pokusil ještě Chipchura, ale ani sražení na led Ovečkina nezastavilo od skórování.

Oficiální stránky NHL označily jeho trefu jako briliantní, podle serveru kanadské televize TSN se může stát nejlepším gólem sezony (akce na videu pod článkem).

"Byla to normální branka," snažil se ruský útočník před novináři vtipkovat. "Občas musíte zkusit něco nového," dodal.

Spoluhráči jej ihned zahrnuli gratulacemi a i po zápase jej chválili. "Nemělo by nás to už překvapit. On miluje dávat góly a je jedno, jakým způsobem toho dosáhne. Ať už krkem, zády, zkouší cokoliv," řekl například Mike Green.

Washingtonu to málem nebylo co platné, ještě tři minuty před koncem prohrával 2:3. Hostům z Kanady totiž vedení vystřelil Tomáš Plekanec, jenž se na led vrátil po dvouzápasovém trestu.

Nakonec ale Capitals dokázali už potřetí za sebou vyhrát. Steckel v 58. minutě srovnal a po opatrném prodloužení rozhodly o vítězi samostatné nájezdy. Na straně Montrealu neuspěl Markov ani Plekanec, naopak Sjomin s Backstromem byli úspěšní.

Hudler načal Nashville

Z českých hokejistů o sobě dal vědět gólem i Jiří Hudler. Útočník Detroitu načal svým gólem Nashville, Red Wings nakonec svého soupeře porazili jasně 6:2. Hudler ještě v závěru přidal na své konto bod za nahrávku u trefy Franzena.

Asistenci zaznamenal ji Petr Průcha, jehož Rangers porazili v ostře sledovaném newyorském derby Islanders. Vyrovnaný a dramatický duel definitivně rozhodl až v poslední minutě Sjöström.

"Moc jsme chtěli vyhrát," vykládal kouč domácích Tom Renney.

Prý hlavně z toho důvodu, že se Rangers potřebovali oklepat z nedělní porážky od Philadelphie. Trápení v ofenzivě ale jeho svěřenci příliš nezlomili, aspoň si však zlepšili nepříliš dobrou bilanci. Islanders porazili ve druhém z deseti posledních utkání.

V dalším souboji rivalů - v duelu Anaheimu s Los Angeles - se radovali naopak hosté. King si udržovali náskok už od úvodní trefy Stolla a ani vyrovnání Getzlafa na začátku třetí třetiny nepomohlo "Kačerům" k bodům.

New York Rangers - New York Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
6. Dawes (Průcha), 28. Gomez, 60. Sjöström - 9. Streit. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.200.

Columbus - St. Louis 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
2. Tjutin, 18. Malhotra, 24. Nash, 38. A. Murray - 24. Winchester, 47. Steen, 57. Oshie. Střely na branku: 21:24. Diváci: 14.305.

Washington - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
11. Ovečkin, 14. Bäckström, 58. Steckel, rozhodující nájezd Sjomin - 3. Higgins, 18. A. Kosticyn, 49. Plekanec. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.277.

Detroit - Nashville 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
31. a 42. Lidström, 37. a 56. Franzén (na druhou Hudler), 5. Hudler, 9. Zetterberg - 20. a 33. Sullivan (na první Bonk). Střely na branku: 41:25. Diváci: 20.066.

Anaheim - Los Angeles 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
31. Selänne, 42. Getzlaf, 57. Kunitz - 13. Stoll, 30. O´Sullivan, 50. D. Brown, 56. Kopitar. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.089.