1. 1. 2009 9:07
Minnesota - San Jose 3:2 v prodloužení
Milan Michálek
Milan Michálek | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Milan Michálek vystřelil ve středečním utkání NHL bod "Žralokům" ze San Jose na ledě Minnesoty.

Michálek srovnal pětadvacet vteřin před koncem zápasu na 2:2. V prodloužení se však radovali z výhry domácí, když v 62. minutě skóroval Brent Burns.

Pro českého reprezentanta to byla devátá trefa v sezoně.

Díky vydřenému bodu se San Jose posunulo před Boston do vedení celé NHL. Minnesota naopak zaznamenala první vítězství po deseti zápasech a zároveň ukončila sérii osmi porážek od Sharks.

"Měli jsme hodně šancí, ale nedokázali jsme je využít tak, jak jsme zvyklí," litoval centr San Jose Joe Thornton.

První šanci hostů využil až v polovině zápasu v přesilové hře Devin Setoguchi, jenž vynechal pondělní utkání kvůli smrti své babičky.

"Je skvělé být zase zpět a pomoct týmu. Kouč věděl, že budu čerstvý. Měl jsem pár dní odpočinku. Jen jsem si potřeboval ověřit, jestli se již dokáži soustředit na hru," řekl Setoguchi.

Kouč vyčetl Vokounovi i neuznaný gól

Velkou kritiku sklidil brankář Floridy Tomáš Vokoun, jenž byl před koncem druhé třetiny střídán. Z dvaadvaceti střel třikrát inkasoval při porážce 2:4 na ledě New Yorku Islanders.

Vokouna střídal kouč Peter DeBoer podruhé ve třech zápasech.

"Samozřejmě, některé ty střely jsem měl pochytat. Lidé zkrátka chybují. Tohle se mi ale v kariéře ještě nestalo. Nikoho však za své chyby neviním. Pokud jste ale třikrát střídán v posledních čtyřech zápasech, vaším sebevědomím to zatřese," uznal český gólman.

DeBoer vyčetl Vokounovi i neuznaný gól z první třetiny: "Dostal opravdu čtyři góly z dvaceti střel. I když se ten první nepočítal, mně se zdál regulérní. Takže důvod byl dostatečný."

Výhry se nedočkal ani Patrik Eliáš, jenž sice přihrával Mottauovi na první gól New Jersey v Dallasu, ale "Ďáblové" prohráli 2:4.

Asistenci si ve středu připsal také Jan Hejda, jehož Columbus vyhrál v Anaheimu 0:2.

Minnesota - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
11. Nolan, 45. Kolanos, 62. Burns - 33. Setoguchi, 60. M. Michálek.

Anaheim - Columbus 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
48. MacDonald (Hejda), 58. Peca.

Calgary - Edmonton 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
4. a 46. Iginla, 13. a 59. Cammalleri, 33. Aucoin, 48. Boyd - 2. Grebeškov, 6. Nilsson, 22. Višňovský, 60. Cole.

Carolina - Atlanta 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
20. a 37. Samsonov, 48. Corvo - 11. Kovalčuk.

Dallas - New Jersey 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
11. a 60. Eriksson, 26. Wilson, 30. Parrish - 18. Mottau (Eliáš), 20. Clarkson. 584.

NY Islanders - Florida 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
28. a 36. Comrie, 40. Bergenheim, 54. Streit - 19. McLean, 60. Horton. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 39 minut, z 22 střel dostal tři góly a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta.

Phoenix - Colorado 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
31. a 33. Muellet, 54. Jokinen - 9. Hensick.