19. 10. 2008 8:51
Dallas - Colorado 4:5
Milan Hejduk
Milan Hejduk | Foto: Reuters

Colorado - Český hokejista Milan Hejduk pomohl dvěma góly v sobotním utkání NHL k výhře Colorada nad Dallasem 5:4. Dvěma góly se podílel na výhře Nashvillu nad Columbusem také Martin Erat.

Hejduk byl po utkání v Dallasu vyhlášen hvězdou zápasu.

Avalanche tak začínají napravovat špatný start do sezony, během něhož si připsali tři porážky. Teď mají na svém kontě druhé vítězství za sebou.

Hejduk načal gólový účet zápasu v sedmé minutě. Domácí pak stačili dvakrát srovnat, ale následně přišla Hejdukova přesilovková trefa ve druhé třetině na 3:2, po níž se ještě před druhou sirénou prosadili jeho spoluhráči Liles a Arnason.

Tříbrankové manko začal Dallas stahovat ve druhé třetině, ale nakonec dokázal jen snížit na 4:5.

Nashville na domácím ledě vrátil Columbusu páteční porážku a velký podíl na tom měl útočník Martin Erat.

Český reprezentant svým druhým gólem v utkání zvyšoval ve druhé třetině už na 4:0. Nakonec se domácí radují z vysoké výhry 6:3.

Vrána skóroval při premiéře

Úspěšnou premiéru v NHL si odbyl Petr Vrána z New Jersey. Třiadvacetiletý hokejista hned v prvním utkání vstřelil gól a i díky němu Devils vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech.

V utkání o sobě dal vědět i Vránův spoluhráč Patrik Eliáš, jenž si připsal dvě gólové asistence.

Už na 4:0 zvyšoval na konci druhé třetiny útočník Montrealu Robert Lang v domácím duelu proti Phoenixu. Ten už stačil jen zásluhou Doena mírně snížit debakl.

V sobotu se dařilo i brankáři Tomáši Vokounovi, jenž pochytal na ledě New Yorku Islanders všech jednatřicet střel a jeho Florida se tak mohla radovat z vítězství 2:0.

Solidní přestřelku se šťastnějším koncem pro domácí viděli diváci v Detroitu, kteří nakonec udolali New York Rangers 5:4 po prodloužení.

Rangers vedli ještě tři minuty před koncem zápasu 4:3, jenže pak srovnal Jiří Hudler. Zápas nakonec rozhodl v prodloužení Marián Hossa.

Dallas - Colorado 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)
17. Brunnström, 21. Neal, 43. Eriksson, 47. Richards - 7. a 26. Hejduk, 18. Tucker, 34. Liles, 39. Arnason.

Montreal - Phoenix 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
7. a 33. Tanguay, 12. Koivu, 40. Lang - 51. Doan (Z. Michálek).

Ottawa - Boston 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
9. Foligno, 36. Alfredsson (Kuba) - 25. a 34. Kessel, 2. Sturm, 55. Lucic.

Pittsburgh - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)