7. 5. 2011 22:45
Norsko - Kanada 2:3, USA - Francie 3:2
Radost hokejistů Kanady
Radost hokejistů Kanady | Foto: Reuters

Košice - Hokejisté Kanady jsou po Česku, Německu, Rusku a Finsku pátým postupujícím týmem do čtvrtfinále mistrovství světa.

V osmifinálové skupině F totiž v Košicích totiž porazili Norsko 3:2 a pojistili si první místo v tabulce.

I přes porážku mají velkou šanci na postup i Norové. V posledním zápase skupiny jim stačí vyhrát za tři body nad Francií, která přišla o šanci na postup po porážce 2:3 od Spojených států.

Kanaďané porazili v nájezdech USA, vyhráli i Švédové
Dánové porazili na nájezdy Němce. Dál ale nepostupují
Lotyši i Rakušané vyhráli a jsou zpět v boji o záchranu

Kanaďané si přitom cestu za pojištěním postupu řádně zkomplikovali. Přestože ještě v 52. minutě vedli 3:0, Norové během jedné minuty snížili na rozdíl jedné branky. Vyrovnat se jim však už nepovedlo.

Američané sice od 6. minuty zásluhou gólu Sachy Treilleho prohrávali, ve 26. minutě však vedli 3:1. Francouzi sice v 56. minutě snížili zásluhou kapitána Meuniera, vyrovnat se jim však nepovedlo.

Hokejistům USA nyní k postupu stačí bodovat v závěrečném zápase se Švýcarskem. Postup jim však mohou přihrát už v neděli Švédové, pokud by porazili Švýcary. A nebo Francouzi, pokud by bodovali s Norskem.

Výsledky:

Osmifinálová skupina F

Norsko - Kanada 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
52. K. A. Olimb (Röymark), 53. Holtet (Tollefsen) - 16. Spezza (Nash, Neal), 31. Tavares, 50. Neal (Nash, Spezza). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Šindler - Novák (SR), Schulz (Něm.). Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4978.
Norsko: Haugen - Bonsaksen, Tollefsen, Holös, Ask, E. Koivu, Csiszar, Follestad - Skröder, Röymark, Fredriksen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Hansen, Holtet, K. A. Olimb - Lorentzen, K. Forsberg, Martinsen - Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.
Kanada: Bernier - Phaneuf, Burns, L. Schenn, Methot, Pietrangelo, Colaiacovo, Gragnani - Neal, Spezza, Nash - Clutterbuck, Zajac, Ladd - Eberle, Duchene, E. Kane - Stewart, Tavares, Skinner - Vermette. Trenér: Ken Hitchcock.

USA - Francie 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
17. Stepan (Wheeler), 22. Stuart (Porter, Gaustad), 26. Kreider (Miele) - 6. S. Treille, 56. Meunier (Hecquefeuille). Rozhodčí: Odinš (Lot.), Ország (SR) - Schrader (Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 3101.
USA: Conklin - J. Johnson, Shattenkirk, McDonagh, Fowler, Stuart, Komisarek, Wilson - Stepan, Smith, Wheeler - Kreider, Palmieri, Shannon - Skille, Y. Stastny, Stapleton - Brown, Gaustad, Porter - Miele. Trenér: Scott Gordon.
Francie: Huet - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Janil, Roussel, Trabichet - Meunier, Bellemare, S. Treille - Tardif, S. Da Costa, T. Da Costa - Romand, B. Henderson, Gras - Lamperier, Arrossamena, Raux - Tardif. Trenér: David Henderson.