Rusko opět nepřesvědčilo. Dány porazilo o pouhý gól

5. 5. 2011 22:23
Rusko - Dánsko 4:3, Švýcarsko - Norsko 2:3

Bratislava - Velké problémy měli v úvodním utkání osmifinálové skupiny hokejisté Ruska, kteří porazili Dánsko pouze 4:3.

Sami dokonce museli dotahovat náskok soupeře, který vedl po první třetině 2:1.

K obratu přispěl především Zinojvev, který nastřílel hattrick. Vítězný gól pak vstřelil Arťuchin.

Rusové začali podle papírovému outsiderovi této fáze turnaje podle očekávání velmi ofenzivně a po Kovalčukem nastřelené tyčce se v 10. minutě dočkali i úvodní Zinovjevovy trefy.

Jak to vidí Slováci? Ostudní rozhodčí prý pomohli Rusům
Slováci nestačili ani na Rusy, postupují bez bodu
Rusko posílí na MS Ovečkin

Inkasovaný gól však měl na Dány nečekaně příznivý efekt a jejich odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Starkovo nahození tečoval Hardt a bylo srovnáno.Vzápětí se měl Nabokov znovu co ohánět, tentokrát však při závaru svůj tým podržel. Přesto šli do kabin s větším optimismem Dánové, když po krásné kličkované přidal druhý gól Mikkel Boedker.

Rusové vyvedení z omylu

Ve druhém dějství Rusové přitopili pod kotlem a díky dokonanému hattricku Zinovjeva si vzali vedení zpátky. Čtvrtou branku pak přidal ve 46. minutě Arťuchin a zdálo se, že favorité budou mít zbytek utkání pod kontrolou. Z tohoto omylu je však vyvedlo snížení Hardta, jemuž nabil před prázdnou bránu Starkov.

Další vrásky přidělalo na čelo trenéru Bykovovi nucené střídání gólmana Nabokova. Dánové cítili šanci na senzační úspěch a čím dál více otevírali hru. To dávalo ruským rychlíkům možnost k nebezpečným výpadům, které však zůstaly nevyužity. Jenže ani seveřané svůj závěrečný tlak nezužitkovali, a tak si první body do osmifinálové skupiny E nepřipíšou.

V překvapivě dobrých výkonech pokračují Norové. Proti Švýcarům si na výhru 3:2 zadělali už v úvodní dvacetiminutovce, kdy nejprve v 9. minutě otevřel skóre Holös a před přestávkou zvýšil Skröder.

To však Švýcary nezlomilo a v polovině utkání snížil v přesilovce Monnet. Ve třetí třetině šli Norové znovu do dvoubrankového vedení, na nějž sice dokázali hráči ´helvétského kříže´ ještě jednou odpovědět, vyrovnávací gól však i přes závěrečný nápor už nevstřelili.

Osmifinálová skupina E (Bratislava):

Rusko - Dánsko 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Zinovjev (Nikulin, Kajgorodov), 31. Zinovjev (Morozov, Zaripov), 35. Zinovjev (Zaripov, Morozov), 46. Arťuchin (Kornějev, Kalinin) - 12. Hardt (Starkov), 20. Mikkel Boedker (Hersby), 48. Hardt (Starkov). Rozhodčí: Baluška (SR), Persson - Tillerkvist (oba Švéd.), Carnathan (USA). Vyloučení: 2:3, navíc Arťuchin (Rus.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 9204.

Rusko: Nabokov (50. Barulin) - Nikulin, Bělov, Aťušov, Tjutin, Kalinin, Kornějev, Kulikov, Jemelin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, Těreščenko, Kovalčuk - Arťuchin, Kajgorodov, Afinogenov - Kuljomin, Gorovikov, Tarasenko. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Dánsko: Andersen - D. Nielsen, Lassen, K. Jensen, J. Jensen I, Hersby, Mads Boedker, Eskesen - Starkov, Jakobsen, Hardt - Storm, Dresler, Degn - Madsen, Mikkel Boedker, Christensen - K. Staal, Poulsen, J. Jensen II. Trenér: Per Bäckman.

Osmifinálová skupina F (Košice):

Švýcarsko - Norsko 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. Monnet (Sprunger, Seger), 48. Diaz (Rüthemann) - 9. Holös (Bonsaksen, M. Olimb), 20. Skröder (Holös, M. Olimb), 43. Forsberg (Holtet). Rozhodčí: Odinš (Lot.), Ország (SR) - Schrader (Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 2820.

Švýcarsko: Stephan - Diaz, Sbisa, B. Gerber, Du Bois, Vauclair, Furrer, Gobbi, Seger - Plüss, Rüthemann, Gardner - Ambühl, Bieber, Sprunger - Trachsler, Lötscher, Moser - Monnet, Rubin, Lemm. Trenér: Sean Simpson.
Norsko: Haugen - Bonsaksen, Tollefsen, Holös, Ask, Follestad, E. Koivu, Csiszar - Skröder, Röymark, Fredriksen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Hansen, Holtet, K. A. Olimb - Lorentzen, K. Forsberg, Martinsen. Trenér: Roy Johansen.