Kanaďané zdolali Švýcary, Francouzi přehráli Bělorusy

3. 5. 2011 23:00
Kanada - Švýcarsko 4:3P, Francie - Bělorusko 2:1P

Košice - Třetí vítězství a první místo ve skupině B si v úterý odpoledne připsal tým Kanady, který na mistrovství světa zdolal Švýcarsko 4:3 v prodloužení.

Kanaďané si tak do osmifinálové skupiny odnesou pět bodů.

Do zápasu přitom vstoupili lépe Švýcaři,  jež ve 13. minutě do vedení poslal střelou z úhlu Raphael Dias . Severoameričané zápas otočili ve druhé třetině.

Slováci nestačili ani na Rusy, postupují bez bodu

Nejprve srovnal Jordan Eberle a poté favorita do vedení poslal John Tavares. Tedy přesněji řečeno to spíše byli beci Švýcarů, kteří ve snaze ustřelit unikajícímu hráči New Yorku Islanders puk dopravili kotouč za záda vlastního brankáře Genoniho.

Reprezentanti země helvétského kříže se mohli trefit do správné brány na začátku třetí třetiny, ovšem Matthias Bieber se ani v samostatném úniku, ani v následně nařízeném trestném střílení proti Jamesi Reimerovi neprosadil.

Švýcaři se tak radovali až v 48. minutě, kdy Felicien Dubois trefil od modré čáry šibenici kanadské brány.

Kanada poté vyvinula velký tlak, jenž Chris Stewart tři minuty před koncem přetavil ve vedoucí gól. I tentokrát se ale Švýcaři dokázali dotáhnout: v předposlední minutě srovnal střelou z bezprostřední blízkosti aktivní Andres Ambühl.

Nakonec tedy rozhodlo až prodloužení, v němž si Kanada gólem Alexe Pietrangela vybojovala zasloužený bod navíc.

Francie poslala Bělorusy do baráže

Hokejisté Francie se stali desátým jistým účastníkem osmifinálové fáze mistrovství světa na Slovensku. V souboji o únik skupině o udržení zdolali ve skupině B Bělorusko 2:1 v prodloužení.

Rozhodl o tom v čase 60:46 obránce Kevin Hecquefeuille, gól a asistenci si připsal útočník Sacha Treille z pražské Sparty.

V osmifinálové skupině F se Francouzi, kam s nimi jdou z béčka Kanada a Švýcarsko, utkají se Spojenými státy americkými, Švédskem a jedním z dvojice Norsko - Rakousko.

Unikli tak boji o záchranu a stejně jako v roce 2009 ve Švýcarsku si zahrají v klidné části turnaje.

Skupina B (Košice):

Kanada - Švýcarsko 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky:
32. Eberle (E. Kane), 37. Tavares, 57. Stewart (Zajac), 65. Pietrangelo (Zajac) - 13. Diaz (Stancescu, Lemm), 49. Du Bois (Sbisa, Gardner), 59. Ambühl (Vauclair). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Terho (Fin.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7214.
Kanada: Reimer - Phaneuf, Burns, L. Schenn, Methot, Gragnani, Pietrangelo, Scalzo, Colaiacovo - Clutterbuck, Zajac, Ladd - Neal, Duchene, Nash - Eberle, Spezza, E. Kane - Stewart, Tavares, Skinner. Trenér: Ken Hitchcock.
Švýcarsko: Genoni - Diaz, Bezina, B. Gerber, Du Bois, Vauclair, Furrer, Sbisa - Plüss, Rüthemann, Gardner - Ambühl, Monnet, Sprunger - Trachsler, Lötscher, Moser - Stancescu, Bieber, Lemm. Trenér: Sean Simpson.

Francie - Bělorusko 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
13. S. Treille (Hecquefeuille, Meunier), 61. Hecquefeuille (S. Da Costa, S. Treille) - 56. Děmagin (Goroško, Michalev). Rozhodčí: Partanen, Rönn (oba Fin.) - Hribar (Slovin.), Schulz (Něm.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3968.
Francie: Huet - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Moisand, Roussel, Janil - Meunier, Bellemare, S. Treille - Tardif, S. Da Costa, T. Da Costa - B. Henderson, Desrosiers, Gras - Romand, Arrossamena, Raux - Fleury. Trenér: David Henderson.
Bělorusko: Mezin - Denisov, Kolosov, Kosťučenok, Korobov, Stasenko, Rjadinskij, Goroško - Kulakov, A. Kosticyn, Stas - Ugarov, Grabovskij, Meleško - Děmagin, Stepanov, Kitarov - Drozd„ Pavlovič, Kovyršin - Michalev. Trenér: Eduard Zankovec.