Němci na úvod porazili Rusy, Slováci senzaci odvrátili

29. 4. 2011 22:20
Německo - Rusko 2:0, Slovensko - Slovinsko 3:1

Bratislava - Hokejisté Německa se hned v úvodním zápase mistrovství světa na Slovensku postarali o překvapení, když v zápase skupiny A v Bratislavě porazili loňské finalisty z Ruska 2:0.

Připsali si tak vůbec první vítězství ve vzájemných zápasech na světových šampionátech.

V repríze semifinále loňského šampionátu v Německu (1:2) byli tentokrát úspěšnější naši západní sousedé, kteří se opět mohli opřít o svého brankáře.

Francouzi trápili Švýcary. Prohráli až v prodloužení
Pavelec má vyšší betony, kustodi mu je museli uříznout
Černý trh na MS: Finále 50 000 korun, ČR - Finsko 3500
Je to šok, říká Růžička. Hadamczik mu prý nedal šanci
Kapitán Rolinek: Jsme silní a přijímáme roli favorita

Nejlepší brankář loňského MS Dennis Endras neinkasoval ani jednou, kdežto jeho ruského protějška Jevgenije Nabokova překonal v 25. minutě Thomas Greilinger, v 58. minutě pak vítězství pojistil Patrick Reimer.

Ve druhém zápase skupiny naopak další překvapení na úkor favorita odvrátili domácí Slováci, kteří sice ještě ve 36. minutě prohrávali se Slovinskem 0:1, díky gólům Miroslava Šatana a Petera Podhradského však skóre otočili.

Do prázdné brány pak v poslední minutě třetí třetiny výhru potvrdil Lubomír Bartečko.

Skupina A (Bratislava):

Německo - Rusko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávka:
25. Greilinger (Braun), 58. Reimer. Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Burchell - Carlson, Murchison (všichni Kan.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 9049.
Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hördler, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Müller, Greilinger, Ullmann - Tripp, Schütz, Gogulla - Kreutzer, Barta, Reimer. Trenér: Uwe Krupp.
Rusko: Nabokov - Nikulin, Bělov, Aťušov, Tjutin, Kalinin, Kornějev, Kulikov, Jemelin - Morozov, Kajgorodov, Kovalčuk - Zaripov, Zinovjev, Radulov - Afinogenov, Těreščenko, Arťuchin - Kuljomin, Gorovikov, Tarasenko. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Slovensko - Slovinsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
36. Šatan (Surový), 48. Podhradský (Zedník, Surový), 60. Bartečko - 23. Kranjc (Kužnik, Razingar). Rozhodčí: Sterns (USA), Kurmann - Arm (oba Švýc.), Tillerkvist (Švéd). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 9248.
Slovensko: Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Majeský, Graňák - Gáborík, Stümpel, Demitra - Šatan, Bartečko, Nagy - Ružička, Surový, Radivojevič - Zedník, Marcel Hossa. Trenér: Glen Hanlon.
Slovinsko: Kristan - Kužnik, Kranjc, Robar, Gregorc, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - D. Rodman, M. Rodman, Razingar - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Pajič, Hebar - Goličič, M. Hočevar, Šivic. Trenér: Matjaž Kopitar.