9. 4. 2011 8:00
Vrbata 1+1, Z.Michálek,Kubina 1+0,Frolík 0+1
Radost hokejistů Caroliny
Radost hokejistů Caroliny | Foto: Reuters

Atlanta - Na osmou příčku ve Východní konferenci NHL poskočila Carolina, která po výhře 6:1 v Atlantě bodově dostihla nyní už deváté New York Rangers.

Před posledním zápasem obou celků v její prospěch hovoří všechna pomocná kritéria, která v případě rovnosti bodů rozhodnou o posledním postupujícím.

Předposlední postupové místo si zajistilo na východě Buffalo, které porazilo 4:3 v prodloužení Philadelphii.

Nezanedbatelnou výhodou je pro Carolinu i fakt, že bude před sobotním večerním zápasem s Tampou vědět, kolik bodů potřebuje získat k postupu.

Pavelec v NHL zazářil. Rangers mu nedali ani gól

Rangers totiž hrají už v sobotu odpoledne proti New Jersey a v případě, že by vyšli naprázdno, budou mít Hurricanes play off v kapse.

Pavelec inkasoval během tří minut tři góly

I kdyby však Rangers vyhráli, Carolina může proti Tampě o všem rozhodnout.

"Nebude to jednoduchý zápas. Tampa má sice play off jisté a může se šetřit, jenže i takový soupeř je hodně nebezpečný. Musíme se proto na utkání dobře připravit a pokusit se nemyslet na to, o co hrajeme," řekl trenér Paul Maurice.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

Jeho tým každopádně postrčily do elitní osmičky výborné výkony v posledních deseti zápasech, z nichž Hurricanes osmkrát vyhráli.

Hlavním stavebním kamenem byl nejproduktivnější nováček Jeff Skinner, který proti Atlantě otevřel skóre zápasu a na další dva góly přihrál. Velkou zásluhu na úspěších týmu má i brankář Cam Ward, jenž odchytal 36 z posledních 37 zápasů.

Celý zápas v brance Atlanty odchytal Ondřej Pavelec, který si připsal 26 úspěšných zákroků. Český gólman si prožil nejhorší chvíle v úvodu třetí třetiny, kdy během dvou a půl minuty inkasoval tři góly.

Když v 47. minutě Jussi Jokinen zvýšil na 5:0, frustrovaný Pavelec vztekle mrštil hokejkou proti mantinelu a inkasoval dvě minuty za nesportovní chování. V následné přesilovce přidal soupeř šestý gól.

Vedle Vrbaty pomohli gólem k výhrám i Michálek a Kubina

Radim Vrbata pomohl gólem a asistencí k výhře Phoenixu nad San Jose 4:3, díky níž si Kojoti zajistili účast v play off.

Vrbata si připsal devatenáctou trefu v sezoně, když v 32. minutě zvýšil vedení svého týmu na 3:1. V polovině třetí třetiny pak po jeho přihrávce přidal čtvrtý gól Shane Doan a Žraloci už následně stihli dvěma brankami pouze snížit.

Radim Vrbata (uprostřed) slaví se spoluhráči
Radim Vrbata (uprostřed) slaví se spoluhráči | Foto: Reuters

Phoenixu se podařilo porazit San Jose po předchozích osmi porážkách ve vzájemných zápasech. Kojotům však málem nestačilo ani vedení 4:1.

Poté co Žraloci snížili na rozdíl jediného gólu, se totiž musel Phoenix poslední čtyři minuty úzkostlivě bránit a zápas dotáhl do vítězného konce především zásluhou brankáře Ilji Bryzgalova.

Svůj pátý gól v sezoně vstřelil obránce Zbyněk Michálek. Přispěl jím k výhře Pittsburghu nad New Yorkem Islanders 4:3 po nájezdech, díky níž si Tučňáci zajistili výhodu domácího prostředí pro první kolo play off.

Trefil se také Pavel Kubina, jehož Tampa porazila Floridu 4:2.

Dál jde i Eratův Nashville, Chicagu chybí bod

Ve vyrovnané tabulce Západní konference poskočil Phoenix na páté místo. Má stejný počet bodů jako čtvrtý Nashville, který výhrou 4:1 nad Columbusem rovněž zpečetil postup do vyřazovacích bojů.

Oba celky mají zápas před koncem základní části čtyřbodový náskok před devátým Dallasem, který zvítězil 3:2 v Coloradu.

Stars však stále ztrácejí dva body na osmé Chicago, které zvítězilo 4:2 v Detroitu, a pokud Blackhawks získají v nedělním klání opět proti Red Wings alespoň bod, bude Dallas ze hry.

Chicago rozhodlo o úspěchu na ledě Detroitu třemi góly během úvodních devíti minut. Hned při prvním střídání se po 27 sekundách hry prosadil Brent Seabrook, v 7. minutě přidal druhou branku Ben Smith a na 3:0 zvýšil o dvě minuty později Brian Campbell.

Výsledky:

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 36. a 49. Comeau, 60. Hamonic - 9. Rupp, 32. Z. Michálek, 53. Letestu, rozh. nájezd Kunitz. Střely na branku: 38:38. Diváci: 16.250.

Detroit - Chicago 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Branky: 40. Miller, 59. Holmström - 1. Seabrook, 7. Smith, 9. Campbell (Frolík), 27. Marián Hossa. Střely na branku: 28:29. Diváci: 20.066.

Buffalo - Philadelphia 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 21. a 51. Gerbe, 25. Pominville, 62. Vanek - 11. Hartnell, 28. Versteeg, 29. Briere. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.690.

Atlanta - Carolina 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Branky: 60. Little - 4. Skinner, 7. E. Cole, 21. Pitkänen, 46. Sutter, 47. J. Jokinen, 48. T. Ruutu. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 32 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,3 procenta. Střely na branku: 19:32. Diváci. 14.652.

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 30. a 46. Selänne - 12. R. Smyth. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17.587.

Nashville - Columbus 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 7. a 23. Hörnqvist, 22. Halischuk, 53. S. Kosticyn - 39. Brassard. Střely na branku: 25:45. Diváci: 17.113.

Colorado - Dallas 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 34. a 46. Yip - 11. Ribeiro, 27. Eriksson, 41. Morrow. Střely na branku: 17:28. Diváci: 14.037.

Edmonton - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 23. Hartikainen - 15. Burns, 22. Spurgeon, 60. Brunette. Střely na branku: 29:27. Diváci: 16.839.

Phoenix - San Jose 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 16. Ebbett, 29. Whitney, 32. Vrbata, 49. Doan (Vrbata) - 25. White, 50. J. Thornton, 57. Heatley. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17.125.

Tampa Bay - Florida 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 5. a 22. z trest. stř. Lecavalier, 17. Malone, 36. Kubina - 12. Garrison, 46. Santorelli. Střely na branku: 33:25. Diváci: 20.444.

11. St. Louis 81 37 11 33 238:234 85
12. Minnesota 81 38 8 35 201:230 84
13. Columbus 81 34 13 34 211:253 81
14. Colorado 81 29 8 44 223:285 66
15. Edmonton 81 25 11 45 190:265 61