17. 5. 2010 18:28
Utkání Norsko - Švýcarsko skončilo 3:2
Takto hráli Norové s Kanadou: 1:12.
Takto hráli Norové s Kanadou: 1:12. | Foto: Reuters

Mannheim - Hokejisté Norska vyhráli na mistrovství světa v hokeji v zápase proti dosud neporaženému Švýcarsku 3:2 a tento výsledek pro ně znamená velké posílení nadějí na šokující postup z osmifinálové skupiny do play off.

Utkání bylo důležité i pro český tým - norské vítězství totiž staví Čechy před jasný úkol: jestli chtějí postoupit, budou muset získat dnes večer proti Lotyšsku a v úterním zápase proti Kanadě alespoň čtyři body.

Norové vedli už v sedmé minutě 2:0. Potom snížil Švýcar Damien Brümmer na 2:1, jenže ještě v první třetině zvýšil na 3:1 po krásné souhře Mats Zuccarelo Aasen. Švýcaři už v závěru jen zkorigovali na rozdíl jedné branky.

Růžička byl zklamaný. Výkony nedokážu vysvětlit, říká
Češi podruhé prohráli. Klepiš: Švýcaři byli hladovější
Rusko stále neporažené. Švédsko zdolalo Kanadu
Švédové ani Finové další překvapení nepřipustili

Norsko dokázalo na šampionátu vzít body Čechům po vítězství 3:2, ale také prohrát s Kanadou 1:12. Švýcaři si poradili s Českem, Kanadou i Lotyšskem.

Osmifinálová skupina F (Mannheim):

Norsko - Švýcarsko 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Bastiansen (M. Olimb, L. E. Spets), 7. L. E. Spets (Bastiansen, M. Olimb), 19. Zuccarello Aasen (Tollefsen, Fredriksen) - 8. Monnet (Brünner, Ambühl), 58. Vauclair (Seger). Rozhodčí: Konc (SR), Olenin - Gorděnko (oba Rus.), Kowert (Něm.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1896.
Norsko: Grotnes - Holös, Tollefsen, Bonsaksen, Kaunismäki, Lökken Östli, Solberg - Zuccarello Aasen, Fredriksen, Thoresen - M. Olimb, Bastiansen, L. E. Spets - Röymark, Forsberg, Laumann Ylven - Martinsen, K. H. Spets, K. A. Olimb. Trenér: Roy Johansen.
Švýcarsko: M. Gerber - Seger, Vauclair, Du Bois, Josi, Hirschi, Bezina, Helbling - Déruns, M. Plüss, Rüthemann - Brunner, Monnet, Ambühl - Lemm, Savary, Romy - Duca, Trachsler, Jenni. Trenér: Sean Simpson.