Finové porazili po nájezdech Němce. Ti prohráli poprvé

6. 5. 2011 18:45
Německo - Finsko 4:5 po samostatných nájezdech
Finové se radují ze zisku dvou bodů
Finové se radují ze zisku dvou bodů | Foto: Reuters

Bratislava - Hokejisté Finska zvítězili v zápase osmifinálové skupiny E na mistrovství světa nad Německem 5:4 na samostatné nájezdy a přiblížili se postupu do čtvrtfinále.

Němci si sice připsali první porážku na turnaji, díky jednomu bodu a výhře českých hokejistů spolu s nimi postupují do čtvrtfinále.

Vtězství Finů se přitom nerodilo lehce. Prohrávali 1:3 a ještě necelých šest minut před koncem 3:4. Svým druhým gólem v utkání však poté vyrovnal Tuomo Ruutu, a protože gól už nepadl ani v prodloužení, musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

Kanaďané porazili v nájezdech USA a pojistili si vedení

V nich se dvakrát trefil finský kapitán Mikko Koivu, a zajistil tak svému týmu vítězství.

Osmifinálová skupina E (Bratislava):

Německo - Finsko 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
15. Rankel (Wolf, Hospelt), 27. Schütz (Gogulla, Mauer), 28. Hospelt (Lavallee, N. Goc), 40. P. Reimer (Braun, Müller) - 1. T. Ruutu (M. Koivu, Lepistö), 32. Pesonen (Granlund, Puistola), 39. Immonen (Pesonen, Niskala), 55. T. Ruutu (Pesonen, Lepistö), rozhodující sam. nájezd M. Koivu. Rozhodčí: Olenin (Rus.), Reiber (Švýc.) - Carlson (Kan.), Valach (SR). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9255.
Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hördler, N. Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schütz, Gogulla - Kink, Barta, P. Reimer - Mauer. Trenér: Uwe Krupp.
Finsko: Lassila (40. Vehanen) - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Puistola, Väänänen, Kukkonen, Jaakola - T. Ruutu, M. Koivu, Aaltonen - Komarov, N. Kapanen, Lahti - Granlund, Immonen, Pesonen - Pihlström, Pyörälä, Nokelainen. Trenér: Jukka Jalonen.