26. 4. 2012 20:00
Baráž: Boleslav - Chomutov 2:4, stav série 3:4
Milan Kraft
Milan Kraft | Foto: hcusti.cz

Mladá Boleslav - Hokejisté Chomutova si v příští sezoně po 38 letech zahrají českou nejvyšší soutěž. Piráti v rozhodujícím sedmém duelu baráže o extraligu dokázali zvítězit na ledě Mladé Boleslavi 4:2 a svého soupeře poslali o soutěž níž.

Středočeskému klubu se tedy stala osudnou pátá účast v baráži za sebou. Naopak Chomutov uspěl poprvé ve své třetí baráži.

Domácí v sedmém utkání sice brzy vedli, Piráti ovšem skóre ještě v první třetině otočili a nakonec v poklidu dovedli zápas k triumfu.

Sedmý barážový duel jsme sledovali ŽIVĚ
Naděje Boleslavi: může prohrát baráž i udržet extraligu
Balaštík: Hrozné nervy. S play off se to nedá srovnat

Začátek zápasu se nesl ve znamení chyb brankářů. Nejprve skóroval domácí Mikulík, jehož střelu propustil mezi betony gólman hostů Řehoř. Vzápětí ještě fatálněji chyboval Hübl, který si neporadil s nahozením Endála.

Po dvanácti minutách hry hosté vedli. Přesilovku využil přesnou ranou obránce Havíř.

Mladoboleslavští mohli vyrovnat ve 22. minutě, jenže Balaštíkův gól rozhodčí po prozkoumání videa neuznali. Boleslavský střelec totiž skóroval kopnutím.

Těsně po polovině zápasu se trefil hostující Hruška a s nadějemi Boleslavi na udržení extraligu to rázem vypadalo hodně špatně. Velké šance na zkorigování výsledku měli Mikulík a Balaštík, jenže tutovky neproměnili.

Definitivní sbohem extralize pak mohli domácí dát ve 42. minutě, v níž Piráti po jedenácti vteřinách Jírou využili početní výhodu. O sedm minut později sice snížil Baldwin, to ale bylo vše.

Mladá Boleslav se tak po čtyřech letech loučí s nejvyšší hokejovou soutěží.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) - 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4110. Konečný stav série: 3:4.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Jiránek, Lenc, Tomas. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Chomutov: Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, F. Seman. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.