ŽIVĚ Chomutov - Boleslav 2:3, Boleslav protáhla sérii na sedm zápasů

24. 4. 2012 19:49
Sledujte online reportáž z šestého utkání baráže o extraligu mezi hokejisty Chomutova a Mladé Boleslavi. Chomutov vede 3:2 na zápasy, a zbývá mu tak už jen jediná výhra k tomu, aby si po téměř čtyřiceti lety zahrál nejvyšší hokejovou soutěž.
Radost hokejistů Mladé Boleslavi
Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U další online reportáž napočtenou.

- Boleslav se nakonec ubránila a vyhrála 3:2. Protahuje tím sérii až do sedmého zápasu, který se odehraje na ledě extraligového celku.

60. Konec zápasu.

60. Chomutov se nemůže dostat do pásma.

60. Kotouč se od Výborného odráží do středního pásma.

59. Hruška vzal v rohu puk a projel s ním až před Hübla, který ho fantasticky zastavil betonem.

59. Řehoř zůstává na střídačce. Domácí hrají v šesti.

59. Domácí si berou oddechový čas.

59. Mela před brankou Hübla, kterému se útočníci snažili vyseknout puk z pod lapačky. Bekům se to zákonitě nelíbilo. Vylučovat se bude na obou stranách.

58. Chomutov se nemůže dostat do útočné třetiny. Odvolání brankaře ted zatím nepřipadá v úvahu.

57. Domácím se teď vážně nic nedaří. Navíc se dopustili zakázaného uvolnění.

56. Hostům se daří držet kotouč ve středním pásmu. To jim stačí.

55. Piratí se ale nemůžou dostat do tlaku, naopak zasahovat musí opět Řehoř.

54. Boleslav se nikam nežene a hraje na jistotu. To domácí se musejí snažit.

53. Po Rýglově střele se Řehoř těžce zvedal z ledu. Vypadá to ale že bude v pořádku.

52. Po pohotové střele Pabišky zasahuje Řehoř.

51. Nahození na branku Hůbl chytá a přerušuje hru. Pro Chomutov je inkasovaný gól jak rána z čistého nebe. Čas jim teď bude rychle ubývat.

50. Boleslav vede 3:2. Jaroslav Balaštík stál ve správný čas na správném místě a zametl puk do prázdné brány.

49. Chomutov teď dobře napadá a vytváří si tlak v útočném pásmu. Vyložená šance ale nepřichází.

48. Domácí jsou v plném počtu.

48. Hostům se přesilovka moc nedaří, Piráti opět vyhodili přes všechny čáry.

47. Boleslavští se v přesilovce rozestavěli, Sikora jim ale vypíchl puk a osvobozuje domácí.

46. Řehoř zalehl puk za brakovou čarou v rohu a to se nesmí. Dostává dvě minuty za zdržování hry.

45. Ve slibné šanci mohl být Ondřej, puk mu ale nějak zdivočel a utekl.

44. Třetí třetina začala hodně opatrně. Přeci jen jde o hodně a každá chyba by mohla být smrtící.

43. Podkonický z ostrého úhlu neprocedil puk přes Řehoře.

42. Dvě zakázaná uvolnění za sebou na straně Boleslavi. Hráči hostú tím pádem nesmí střídat a únava je na nich vidět.

41. Řehoř si poradil s nahozením od modré.

41. Třetí třetina začala.

40. Konec druhé třetiny. Druhá třetina byla oproti té první hodně divoká. Dost se vylučovalo a padaly i góly. Domácí měli přesilovek víc a také i větší množství šancí. Jejich efektivita byla ale dlouhou dobu mizerná. Po trefách Jíry, Krafta a boleslavského Žabky je skóre nakonec vyrovnané. Uvidíme co přinese závěrečné dějství.

40. Chomutov vyrovnává na 2:2. Milan Kraft nemá jen dobrou přihrávku ale i zakončení. Pulpán ho totiž našel v ideální pozici a ten opět do prázdné brány vyrovnává.

39. Boleslav se ale celkem s přehledem brání.

38. Výborný odchází za vražení na hrazení na trestnou lavici a domácí mají další přesilovku.

38. Seman v dobré pozici minul branku.

37. Hruška to zkoušel z úhlu, ale Hübla nepřekonal.

36. Boleslav vede 2:1. Boris Žabka sice usměrnil Výborného přihrávku do branky bruslí. Rozhodčí ale po poradě s videorozhodčím gól uznávají.

35. Početní výhodu si zahrají ale i hosté. Sikora dostává dvě minuty za podražení.

35. Domácí tentokrát už využili přesilovou hru. Měli jich v druhé třetině víc než dost.

34. Chomutov srovnává na 1:1. Petr Jíra měl před sebou po dobré přihrávce od Krafta prázdnou branku. Kdyby tohle neproměnil, tak už nic.

33. Velká šance Balaštíka v oslabení. Řehoř chytá.

32. Bahenský vyfasoval dvě minuty za hrubost. Další přesilovka domácích.

32. Je až neuvěřitelné, co dokážou domácí nedat a co boleslavský Hübl dokáže chytit. Gajovský i Diviš měli na hokejkách jasné branky. Puk je ale někde pod gólmanem.

32. Hosté jsou kompletní. Tohle promrhání dvojnásobné přesilovky by Piráty mohlo mrzet.

31. Sikora před prázdnou bránou nezkrotil puk. Boleslav znovu vyhazuje.

30. Chomutov ale ne a ne vystřelit. Hosté už jsou ve čtyřech a ještě se osvobozují.

29. Domácí si zahrají zkrácenou přesilovku 5 na 3. Rýgl dostal dvě minuty za hrubost.

29. Kovář našel volného Havíře na modré, ale byl pískán ofsajd.

28. Dva vyloučení jsou zpátky. Domácí si zahrají v pěti proti čtyřem.

28. Ondřej posílal přihrávku Hromasovi do jasné šance. Ten byl faulovaný Beňovičem a domácí hrají přesilovku 4 na 3.

27. Mrázkova střela byla tečována a končí až v ochranné síti.

27. Obrovská šance Chomutova. Po ose Kovář, Hruška a Havíř, měl poslední jmenovaný před sebou polovinu odkryté brány. Trefil ale pouze vytrčený beton boleslavského gólmana.

26. Další vyloučení a počet hráčů na ledě se vyrovná. Hřebejk narazil Balaštíka na mantinel tak ostře, že dostává 2 + 10 minut.

26. Boleslav špatně střídala a hrála v šesti. Rozhodčí si toho všimli a budou za to vylučovat.

26. Už se zase hraje. Chomutov bojuje o kotouč v útočném pásmu.

25. Nepříjemná situace na ledě. Hostující Loskot po jednom ze soubojů zůstal bezvládně ležet. Ze hřiště ho musejí odvážet nosítka.

25. Hokej se najednou rozpohyboval. Další závar před brankou Řehoře. Puk už mířil do branky, ale domácí gólman ho spolu s obránci vyrazil mimo.

24. Velká šance i na druhé straně. Balaštík najížděl na Řehoře úplně sám, ale dopadl stejně jako Pulpán.

24. Kovář krásně našel před brankou Pulpána, ale ten Hübla nepřekonal.

23. Hraje se opatrně, nikdo z týmů nechce udělat chybu.

22. Neurovnaný hokej na obou stranách vyeskaloval v zakázané uvolnění Chomutova.

21. Na konci přesilovky se snažil tečovat puk reprezentant Kovář. Ale neuspěl.

21. Domácí ještě dohrávají početní výhodu.

21. Druhá třetina začala.

20. Končí první třetina. Chomutovšti si v přesilovce tentokrát šanci nevypracovali, ve druhé třetině však bude nerovnovážný stav hráčů na ledě minimálně 53 sekund pokračovat.

19. Boleslavský Václav Drábek zastavil nedovoleným způsobem Adama Lapšanského, který je odnášen z ledu na nosítkách. Drábek bude pykat dvě minuty za faul kolenem.

18. Hruška se v oslabení probíjel před Hübla, na poslední chvíli mu však obránci Boleslavi střelu zblokovali.

16. Chomutov přesilovku nevyužila. Naopak si ji zahraje Boleslav. Za hákování byl vyloučen Aleš Pavlas.

15. Obrovská šance Davida Hrušky. V přesilové hře dostal od Kováře zpoza brány přihrávku před brankoviště, Hübla však nepřekonal.

13. Na trestnou lavici si šel sednout boleslavský obránce Vojtěch Mozík.

11. Boleslav střílí úvodní gól - 0:1. ROMAN TOMAS se v probíhající přesilovce najel na přihrávku Borise Žabky a z mezikruží překonal Milana Řehoře.

10. Přesilovka Chomutova končí. Za hákování je vyloučen Karel Hromas.

8. První vyloučení zápasu, na trestnou lavici odchází Andrej Podkonický.

8. Kovářova formace svírá boleslavské v jejich obranném pásmu, její kombinace končí střelou obránce Havíře, kterou Hübl pokryl.

4. Obrovská šance chomutovského Zdeňka Ondřeje, zjevil se sám u pravé Hüblovy tyče, ale nedokázal přehodit jeho beton.

4. Hruška s Kovářem každý dvakrát stříleli na Hübla z bezprostřední blízkosti, ale ani jeden ho nepřekonal.

3. Před chomutovského brankáře Milana Řehoře se od pravého mantinelu natlačil Stieler, střelou zhruba ze dvou metrů však Řehoře nepřekonal.

2. Hosté se podruhé za sebou osvobodili zakázaným uvolněním.

1. První střelu na boleslavského brankáře Jaroslava Hübla vyslal z levého kruhu Petr Jíra, Hübl puk skryl mezi chrániči.

1. Zápas začal.

- Nyní za aplausu fanoušků přijíždějí hokejisté domácího týmu.

- Na led přijeli hokejisté Mladé Boleslavi a fanoušci je přivítali hromovým pískotem.

- Utkání řídí rozhodčí Hribik a Hodek, na čarách jim asistují sudí Charvát a Pouzar.

Sestava Mladá Boleslav: Hübl - Dudáš, Beňovič, Baldwin, Chaloupka, Mozík, Žabka, Rýgl, Drábek - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Jiránek

Sestava Chomutov: Řehoř - Mrázek, Havíř, Pavlas, Macháček, Pulpán, Bartejs, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Kovář, Hromas, - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský - Sikora.

- Hokejisty Chomutova stejně jako v sedmém zápase finále první ligy proti Ústí nad Labem využijí služeb plzeňského útočníka Jana Kováře, který se tehdy třemi asistencemi podílel na výhře Pirátů v Ústí 3:2 v prodloužení. Na šestý zápas baráže si nyní odskočil z Brna, kde trénuje s českou reprezentací před Kajotbet Hockey Games, které začnou ve čtvrtek.

- Oba týmy se střetly v baráži už před dvěma lety, tehdy se z udržení v baráži radovala Mladá Boleslav.

- Dobrý den, vítám vás u online reportáže z šestého utkání baráže o hokejovou extraligu mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví. Piráti dnes mají výhodu mečbolu, neboť vedou v sérii 3:2 na zápasy. Pokud zvítězí, mohou po skoro čtyřiceti letech slavit postup do nejvyšší soutěže. Naopak Bruslařský klub musí bezpodmíněčně následující dvě utkání vyhrát, aby měl příští rok extraligu jistou. Zápas začíná v 17:30.