Chomutov zdolal Mladou Boleslav a v baráži vede

19. 4. 2012 20:23
Baráž: Chomutov - Mladá Boleslav 4:3

Chomutov - Hokejistům Chomutova chybí dvě výhry k postupu do české nejvyšší soutěže. Piráti ve třetím zápase baráže o extraligu na domácím ledě porazili Mladou Boleslav 4:3 a vedou 2:1 na zápasy.

Utkání nabídlo hned několik zvratů. Domácí vedli od třetí minuty po brance Jíry, ale ještě v první třetině o výhodu přišli. Boleslav otočila brankami Chaloupky a Podkonického.

Boleslav v baráži srovnala. Balaštík nasázel hattrick
Boleslav ztratila první zápas baráže s Chomutovem

Jenže pak si vzal slovo Milan Kraft. Chomutovský kanonýr nejprve ve 20. minutě vyrovnal a ve druhé částí svým druhým gólem stav otočil. V poslední minutě třetiny navíc Pavlas zvýšil na 4:2.

Bruslařský klub už ve třetí třetině dokázal pouze snížit po trefě Rýgla. Kraft byl jednoznačným můžem zápasu. Dvě branky dal a na zbylé dvě přihrál.

Baráž o hokejovou extraligu - 3. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Jíra (Pulpán, Kraft), 20. Kraft (Grof, Sikora), 28. Kraft (Pavlas), 40. Pavlas (Jíra, Kraft) - 15. Chaloupka (Výborný, Balaštík), 18. Podkonický (Chaloupka, Tomas), 49. Rýgl (Mikulík, D. Výborný). Rozhodčí: Minář, Baluška (SR) - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 7:10, navíc Mikulík (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, M. Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Tomas, Podkonický, Goertzen - Bahenský, Stieler, Pabiška - Nouza, Loskot, Lenc. Trenéři: Novák a Hiadlovský.