ŽIVĚ Pardubice - Kometa 6:4, Pardubice jsou blízko titulu

17. 4. 2012 20:21
Sledujte online reportáž z pátého utkání finále play off hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Kometou Brno. Stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy.

Minuta po minutě

- Ve čtvrtek se může na ledě Brna rozhodnout o titulu. To je pro dnešek vše a u další online reportáže napočtenou.

- Pardubice si nakonec nenechaly vzít vítězství v tomto zápase a oplatily tak Brnu poslední porážku na vlastním ledě, kdy právě Východočeši nezvládli těsně dotáhnout čtyřgólové manko. Pardubice tedy zvítězily 6:4 a vybojovaly pomyslný mečbol, protože vedou v sérii 3:2.

60. Utkání skončilo.

60. Pardubice si hlídají kotouč a nic neriskují.

59. Pardubice zvyšují na 6:4. Martin Bartek ale trefil prázdnou bránu a vrací domácím dvougólové vedení.

59. Brno snižuje na 4:5. A drama je tu. Radek Dlouhý rychlou střelou zřejmě trochu překvapil Růžičku, protože tomu puk propadl pod lapačkou. Powerplay se vyplácí a zbývající minuta a půl bude ještě hodně zajímavá.

58. Cetkovský mohl završit hattrick. Ale minul prázdnou branku.

58. Brzy ale brněnský gólman opět chvátá na střídačku.

57. Postavení útočícího hráče v brankovišti Pardubic. A vhazování ve středním pásmu. Hovi se vrací.

57. Hovi pořád zůstává na střídačce. Kometa se snaží rozestavět v útočném pásmu. Moc se jí to ale nedaří.

56. Brněnská střídačka si vzala oddechový čas.

56. Hovi je venku z brány. Kouč Venera poslal do pole dalšího hráče.

56. Obrovská šance Brna. Kováčik skvěle přihrál Jaroslavu Svobodovi mezi kruhy, ten vystřelil a Růžička špičkou betonu vykopl puk z branky.

55. Hovi zasahuje po pokusu Cetkovského. Ten by si asi rád dal třetí gól v takhle důležitém utkání.

54. Pardubice mohly ujet dva proti jednomu. Bartek ale akci zpozdil a k puku se dostala Kometa.

53. Takové malé déjà vu z první třetiny. Brnu se nedaří přechod pře střední pásmo a Pardubice naopak skvěle brání.

52. Pardubice jsou o něco aktivnější. Nutno říct, že je řádně povzbuzuje i domácí publikum.

51. Sehraná dvojice Koukal - Kolář se propracovala k zakončení. Pardubický kapitán při střele ale i kvůli jednomu z obránců minul branku.

50. Žižka s Kováčikem se postarali o závar před Růžičkovo brankou. Pardubický gólman ale puk za svá záda nepustil.

49. Další šance Pardubic. Brno se ubránilo, ale nyní se mu bude krátit čas mnohem rychleji.

48. Jako by se domácí poučili, že by měli hrát aktivněji, a vyplatilo se jim to. Ovšem neusnout na vavřínech.

47. Pardubice zvýšily na 5:3. Hrubka Jakuba Koreise, který se snažil podržet puk až příliš dlouho, a využil jí Jiří Cetkovský, který po úniku předvedl bekhendovou kličku a překonal Hoviho.

46. Pardubice jako by se upnuly na udržení jednogólového náskoku, ale to by se jim mohlo vymstít. Kometa do třetí třetiny vlétla hodně nabuzená.

45. Pardubicím trochu vázne rozehrávka. Brno výborně forčekuje.

44. Brno je v plném počtu. Pardubice nic moc nevymyslely.

43. Na druhé straně Tomáš Zohorna neuspěl proti Hovimu.

43. Vašíček s Divíškem zamotali hlavu domácím při vlastním oslabení. Gól sice nedali, ale ušetřili spoustu vteřin.

42. Brno sice je kompletní, ale vzápětí fauloval Koreis a Pardubice budou pokračovat v přesilové hře.

41. Nahození od modré Hovi zktotil. Pardubice nejsou nijak nebezpečné.

41. Pardubice ještě budou hrát téměř minutu přesilovku.

41. Začala třetí třetina.

- To ještě bude drama! A přitom to už vypadalo na jasný zápas. Pardubice zvýšili už na 4:0 a i když dostaly vzápětí gól, měly druhou třetinu ve své režii. Ubránily se dokonce i dvojnásobné přesilovce Komety. Jenže v 36. minutě během 55 vteřin Brno snížilo na rozdíl jediného gólu a Východočeši se budou ve třetí třetině o vítězství ještě hodně strachovat.

40. Skončila druhá třetina.

40. Pardubice si na konci třetiny opět zahrají přesilovku.Hruška, který už se vrátil na led po sešití zranění v obličeji, vyhodil puk do hlediště.

38. To je hokej! Brno bylo v šanci u Růžičky, vzápětí se do brejku dostal Koukal s útočníkem Kolářem. První jmenovaný nakonec trefil tyč. A to už měl Hoviho na lopatkách.

37. Zdá se, že pardubický led přitahuje přestřelky. Jak jinak si vysvětlit tuhle gólovou sérii po takticky vedených zápasech v Brně?

36. Pardubice si okamžitě vzaly oddychový čas.

36. Brno snižuje na 3:4. Tady se zřejmě ještě budou dít věci. Jiří Vašíček měl dost času ke střele i dorážce a zblízka propálil Růžičku. Pardubice vedou už jen o gól.

36. Kometa snížila na 2:4. Jozef Balej procpal puk po nahrávce Hynka Zohorny za Růžičku a zvyšuje akcie Brna v tomto zápase.

35. Pardubická branka byla vychýlena. Způsobil to podle rozhodčích Divíšek a vhazovat se bude ve středním pásmu.

34. Brno dobře napadá rozehrávku Pardubic. Hráči Komety v druhé třetině zlepšili pohyb.

33. Pardubice jsou kompletní a také přečkaly dvojnásobné oslabení. To by mohlo Brno mrzet.

33. Další zákrok Růžičky po střele Kováčika, domácí osvobozuje Rákos.

32. Růžička si našel nahození, Divíšek se snažil najít puk pro dorážku. To se mu ale nepovedlo.

31. A pozor! Brno bude hrát také dvojnásobnou přesilovku. Provinil se Benák. Minutu a 50 vteřin hra pěti proti třem.

31. Přesilovka Brna. Somík vyfasoval dvě minuty za podražení.

30. Hovi po tlačenici před jeho brankovištěm přerušil hru. To on je teď hrdinou posledních minut.

29. Kometa je už kompletní a přečkala možná klíčový okamžik zápasu. Takhle jejich naděje na dnešní úspěch ještě žije.

29. Další střelecké příležitosti Pardubic Hovi chytá. Útočník Kolář a Sičák bušili do brněnského strážce svatyně, ale gól nevykřesali. Brno už je ve čtyřech.

28. Velký tlak Pardubic. Hovi si teď pořádně zachytá. Bartek ani Píša ho nepřekonali, finský gólman se roztáhl v brankovišti.

28. Hruška fauloval a tím si vlastně přivodil zranění, protože ho pardubický hráč v pádu kopl bruslí do obličeje. Hruška míří do kabin, ale Pardubice budou hrát dvojnásobnou přesilovku.

27. Další vyloučení, tentokrát na straně Brna. Bičánek dostal dvě minuty za hrubost a Pardubice hrají přesilovku.

26. Velká šance Brna. Až na konci přesilovky přišel závar, po kterém mohl Švrček zakončovat do prázdné branky. Na poslední chvíli ale zakročili domácí beci a ubránili svou klec, a domácí jsou kompletní.

25. Kometa je ale opět neškodná. Východočeši se s přehledem brání.

24. Přesilovka pro Brno. Benák se provinil nedovoleným bráněním.

23. Brno snížilo na 1:4. Jakub Svoboda se dostal do samostatného úniku a střelou mezi betony překonává Růžičku.

23. Pardubice vedou 4:0. Aleš Píša na modré napřáhl a poslal puk přesně do horního rohu. Trvaj přepouští místo Sasu Hovimu.

23. Tomáš Zohorna po závaru donutil Trvaje znovu přerušit hru.

22. Nepřesnosti teď zastavily útočné akce na obou stranách.

21. Kometa je v plném počtu. Pardubice si tentokrát moc příležitostí nevytvořily.

21. Trvaj zastavuje první útočný pokus Pardubic, které ještě dohrávají přesilovku.

21. Začala druhá třetina.

- Pardubice ovládly první třetinu. Svědčí o tom nejen skóre ale i počet střel, kterých domácí vyslali na Trvaje 17, zatímco Brno pouhých 5. Kometa byla neškodná v útoku, naopak směrem dozadu se dopouštěla chyb. Obzvláště druhý gól Pardubic plynul z velké hrubky hostů při rozehrávce. Skóre je tedy 3:0 pro domácí, ale všichni víme, že v této sérii se stávají velké věci a určitě není nic rozhoduté.

20. První třetina skončila.

20. Pardubice se při přesilovce nemůžou usadit v pásmu.

20. Čermák dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Měl při tom ale ještě nějaké řeči směrem k rozhodčímu a dostal navrh deset minut osobního trestu.

19. Pardubice vedou 3:0 Střela Barteka se odrazila k Radovanu Somíkovi a ten puk dorazil za Trvaje, který sice ještě vytáhl puk hokejkou zpoza brankové čáry, ale rozhodčí gól po poradě videorozhodčím uznal.

18. Somík už čekal s holí před prázdnou bránou, ale přihrávka se k němu jen tak tak nedostala. Hra se přerušila, protože na ledě ležel brněnský Malec. Ten odchází s pomocí lékařů rovnou do kabin.

18. Pardubice vedou 2:0. Velká chyba hostů.Těm nevyšla rozehrávka a namazali Lukáši Nahodilovi, který se projel útočnou třetinou a přesnou střelou zápěstím překonává brněnského gólmana.

17. Povedená kombinace Pardubic končí zákrokem Trvajovy lapačky. Domácí jsou teď výrazně lepší a soupeře přehrávají.

16. Velká šance Pardubic. Bartek se protáhl podel mantinelu a z úhlu zakončil. Puk ale skrz Trvajovy betony neprocedil.

15. Brno je úplně bezzubé. Jejich šance se s těmi pardubickými vůbec nedají co do nebezpečnosti srovnat.

14. Starý se zničeho nic objevil rozjetý na modré, dostal přihrávku a v rychlosti vypálil. Trvaj chytá i následnou Starého dorážku.

13. Přestože padl celkem brzký gól, utkání se hraje dál opatrně. Oba týmy zodpovědně brání. Nikdo nechce udělat chybu.

12. Kometa přesilovku prohospodařila. Hraje se v plném počtu na obou stranách.

11. V náznaku šance Vašíček, ale puk už je zase až za Trvajem.

11. Útočná čtyřka Brna neví, jak se usadit v pásmu. Pardubice snadno vyhazují.

10. A do třetice všeho dobrého faul pardubickho Benáka. Brno bue hrát přesilovku 4 proti 3.

10. Po dvanácti sekundách ale Somík vyrovnává počet hráčů na ledě kvůli podražení protihráče.

10. Koreis zahákoval soupeře a další dvě minuty pro Kometu.

9. Opět se hraje dlouho bez přerušení. Další věc, která je pro tuto sérii typická.

8. Po další šanci Pardubic Trvaj zasahovat nemusel, puk už mají hráči Komety.

7. Pardubice ožily a snaží se podniknout další útočné jízdy do třetiny Komety.

6. Pardubice vedou 1:0. První salvu střel Starého a Píši Trvaj pochytal, ale na bekhendové zakončení Jiřího Cetkovského, které už přišlo po vypršení přesilové hry, už byl krátký. Domácí se ujímají vedení.

5. V oslabení se snažil zaútočit Čermák. Nakonec ale narazil do Růžičky a vychýlil branku.

5. Tomáš Zohorna se snažil protečovat nahození Kočího za Trvaje. To se mu ale nepovedlo a Brno se osvobodilo.

4. Cetkovský vlétl do útočné třetiny a dobrým bruslením si vynutil faul. Jaroslav Svoboda ho hákoval a odchází si sednout na dvě minuty. Pardubice si zahrají přesilovku.

3. První zákrok si připisuje i Trvaj po nahození z dálky a přerušuje hru.

3. Brno začalo lépe a tráví první minuty v útoku. Puk se ale točí neškodně po rozích.

2. Jakub Svoboda se probíjel do obranného pásma Pardubic. Rozbil se ale o hradbu těl na modré.

1. Navrátilec Dlouhý brzy po úvodním buly prověřil Růžičku. Ten se překvapit nenechal.

1. Utkání začalo.

- Utkání za pár minut začne. Tak kdo odskočí a vybojuje si dnes mečbol?

Sestava Brno: Trvaj (Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček - Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý - Balej, H. Zohorna, Koreis - Erat, Divíšek, Jak. Svoboda - Polodna, Němec, Káňa - Haluza.

Sestava Pardubice: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal (C), Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Semorád, Cetkovský, Rákos - Nahodil, Kousal, Buchtele - Markovič.

- Kometa se potýká s řadou zranění. Dnes se ale vrací do sestavy Radek Dlouhý, který čtvrté finále nehrál kvůli pochroumané noze. Útočník Róbert Petrovický po otřesu mozku ale Moravanům stále chybí. Za moment si sestavy ukážeme.

- Zatímco první dva zápasy finále se nesly v duchu přestřelek, poslední utkání si dávají obě obrany velký pozor a moc gólů nepadá. V tom minulém padly jen dva a to do každé branky jeden. V nájezdech pak byly Pardubice stoprocentní a sérii vyrovnaly.

- Pátý zápas vyrovnaného finále je tady. Série se za stavu 2:2 vrací zase zpět na východ Čech. Pardubice urvaly své dva body po nájezdech, Kometa po dvou těsných vítězstvích v základní hrací době. Průběh finálového souboje se dá shrnout do jedné věty. Vždy to byla bitva až do poslední minuty.

- Dobrý den, vítám vás u online přenosu z pátého utkání finále hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Kometou Brno. Zápas začíná v 17:40.