ŽIVĚ Kometa - Pardubice 1:2SN, Pardubice srovnaly stav

14. 4. 2012 21:25
Sledujte online reportáž ze čtvrtého utkání finále play off hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Kometa vede 2:1 na zápasy.
Brněnský hokejista Tomáš Divíšek byl u několika šarvátek prvního finále.
Brněnský hokejista Tomáš Divíšek byl u několika šarvátek prvního finále. | Foto: Zuzana Hronová

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. Další finálové utkání je na pořadu v úterý od 17:40. U dalšího online přenosu napočtenou.

- Pardubice opět předvedly, že v dovednostní soutěži mají navrch a svůj druhý bod přidaly znovu až po nájezdech. Stav série je nyní 2:2 a finále se vrací k Východočechům.

3. A Petr Koukal ho proměňuje stejně jako v úvodním zápase. Pardubice vyhrály zápas 2:1.

2. Jozef Balej je prvním neúspěšným. Pardubice mají mečbol.

2. Útočník Kolář je ale také úspěšný. Střelu zápěstím namířil nad lapačku Hoviho. 2:1.

1. Jenže Vojtěch Němec nájezdy prostě umí a vyrovnává na 1:1!

1. Tomáš Zohorna hned na úvod dává. Forhendem našel přesně volný prostor.

- První pojedou Pardubice.

- Do brněnské branky zamíří Sasu Hovi, který už tradičně na tuto disciplínu střídá Trvaje. Domácí navíc mají v kádru nájezdového odborníka Vojtěcha Němce.

70. Konec prodloužení.

70. Prodloužení se spíše dohrává, uvidíme další nájezdy v této sérii.

69. A znovu zásah pardubického gólmana. Hokejkou srazil puk do rohu.

68. Pozorný musel být i Růžička na druhé straně.

67. Pardubice se na chvíli usadily v útočném pásmu. Kotouč ale plácaly po rozích a střelu tedy nevyprodukovaly.

66. Trvaj po neškodném nahození raději přerušuje hru.

65. Téměř polovina prodloužení pryč. Krom velkých šancí v úvodu jsme další příležitosti neviděli. Zdalipak se už rozcvičuje nájezdový brankářský specialista Sasu Hovi?

64. Trvajova branka je posunutá. Útočník Kolář se omlouvá Trvajovi, že si počínal až příliš agresivně.

63. Navíc se hraje bez přerušení. Bitvy o puk se svádí hlavně u mantinelů.

62. Prodloužení má slušné tempo. Týmy se rozhodně nešetří.

61. Žižka prošel až k Růžičkovi jako nůž máslem. Pardubický gólman jeho zakončení vyrazil, z následných dorážek ještě vykrystalizovala pěkná trm vrma, ale Pardubice vyrazily do protiútoku. Ovšem také neuspěly.

61. Prodloužení začalo.

- Ve třetí třetině jsme se sice gólů už konečně dočkali, ovšem vítěze po skončení základní hrací doby stále neznáme. Uvidíme, zda rozuzlení přinese prodloužení či rozhodnou až nájezdy. Připomeňme si, že první zápas v této serii svým nájezdem rozhodl pardubický kapitán Koukal.

60. Skončila třetí třetina.

60. Kočí nahodil od modré na Trvaje, ten neměl problém puk přikrýt a přerušit hru.

59. Domácí hrají v plném počtu. Zdá se, že uvidíme druhé prodloužení v této sérii. Týmy už nechtějí udělat žádnou chybu.

58. Na tuhle přesilovku domácí asi nebudou vzpomínat v dobrém. Místo vlastních šancí teď přišel rychlý brejk Brna. Růžička přikryl puk u boční sítě.

58. Brněnští zatím zvládají hostující nájezdy do třetiny odrážet.

57. Pardubický tlak pokračuje. Hosté navíc budou hrát přesilovku. Jakub Svoboda dostal od rozhodčích dvouminutový trest za hrubost.

57. Vašíček zůstal ležet na leděl po souboji s Koukalem. Zřejmě má něco s ramenem, brněnský hráč se zvedá jen s pomocí lékařů.

56. Pardubice už se radovaly z gólu, ale rozhodčí ho neuznává. Hostující hráči vyšťourali Trvajovi puk už zpod lapačky.

56. Pardubice mají nyní velkou převahu. Cetkovský dvakrát neuspěl proti brněnskému gólmanovi.

55. Pardubice vyrovnávají na 1:1. Tomáš Zohorna dobře udržel puk v rohu útočného pásma, zavezl ho jednoruč na střed hřiště, kde ho převzal Martin Bartek a rychlou střelou překvapil Trvaje.

54. Rákos nevěděl coby, tak kotouč alespoň nahodil na Trvaje a bude z toho vhazování v útočném pásmu hostů.

53. Erat zaměstnal Růžičku. Pardubický gólman ukryl puk mezi betony.

52. Čas letí jako bláznivý, jak praví verš jedné české písně. Pardubice ale pořád ještě mají dost času na vyrovnání. Včera Brno dokázalo za tohoto stavu zápas úplně otočit.

51. A tak domácí pokračují dál v plném počtu hráčů.

50. Somík s Brtekem a Tomášem Zohornou dobře rejdili kolem Trvaje. Nerezultovala z toho ovšem žádná nebezpečná střela.

49. Hostům se ale početní výhoda příliš nedaří. Naopak mohou být rádi, že Kometa nepřidala další gól z brejku.

49. Vašíček půjde pykat za nedovolené bránění. Pardubice mají šanci na vyrovnání z přesilovky.

48. Růžička semaforem vymazal přečíslení dvou brněnských proti jedinému obránci hostů. Žižka se tedy gólu nedočkal.

48. Brněnský Zohorna po kličce na střed nastřelil Růžičku, Koreis ještě hlídkoval před brankou a čekal na dorážku, k té se ale nedostal.

47. Konečně jsme se dočkali gólu. Domácím první trefa ještě vlila živou vodu do žil. Navíc pořádně ožilo i publikum.

46. Brno vede 1:0. Jozef Balej rozradostnil vyprodanou Kajot Arénu, když využil přesné přihrávky Čermáka a překonal přesouvajícího se Růžičku.

45. Brno teď chvíli okupovalo pardubickou třetinu, nakonec se Pardubice osvobodily.

44. Další nahození Hrušky Růžička chytil a přerušil hru.

43. Velká šance Brna. Jaroslav Svoboda se dostal do úniku. Nakonec zakončil bekhendem, Růžička však jeho úmysl vystihl a puk vyrazil.

43. Trvaj podržel nahození, i přesto že měl trohu prostoru k rychlému rozehrání. Domácí gólman ale nechtěl riskovat.

42. Brno je kompletní. Další akci Pardubic zastavuje ofsajd.

41. Borerovo nahození Trvaj zkrotil. To bude ale asi všechno, co hosté v početní výhodě stihnou.

41. Pardubice ještě minutu dohrávají přesilovku. Zatím se ale do pásma nedostaly.

41. Začala třetí třetina.

- Potence obou týmů zůstává po čtyřiceti minutách nulová. Stále platí, že blíže ke gólu byli hosté, kteří tlačí hlavně v přesilových hrách. Koukal po individuální akci dokonce nastřelil tyč. Uvidíme, co si na nás mužstva připraví do třetí třeniny. V posledních zápasech to vždy stálo za to.

40. Skončila druhá třetina.

40. Brno hraje oslabení obětavě a Pardubice se tak nemůžou dostat ke střele.

40. Brno hrálo v příliš mnoho hráčích a Pardubice budou znovu hrát s jedním hráčem v poli navíc.

39. V dobré šanci byl Rákos, který se proháčkoval sám před Trvaje. Nakonec ale puk špatně trefil a minul i domácí branku.

38. Stále čekáme na využitou přesilovku. Brno je v plném počtu.

38. Koreis přerušil kombinaci hostů v útočném pásmu a vyvezl puk do středního pásma. Tím ušetřil spoustu času.

37. Somíkovi se nepovedla teč po nahození od modré. Trvaj tak chytil puk do náruče.

36. Žižka bránil Barteka a seknul ho při tom přes ruce. Rozhodčí to viděli a Pardubice si tak zahrají přesilovou hru.

35. Blíží se konec druhé třetiny a stále žádný gól. Zdá se, že se bude opět lámat zápas až ve třetí třetině.

34. Buchtele zahřál Trvaje, ten si s jeho pokusem poradil.

34. Hosté už jsou ale opět v plném počtu.

33. Další šanci Brna lapil Růžička. Opět druhá polovina početní výhody domácích lepší než ta první.

33. Velká šance Brna. Čermák zpoza branky našel volného Žižku, Růžička na brankové čáře puk zastavil.

32. Pardubice se zatím dobře brání. Domácí opět hledají kudy by se k Trvajovi dostali.

31. Brno bude hrát další přesilovou hru. Jan Kolář I. dostává 2+10 minut za úder na hlavu. Pardubický útočník totiž předvedl hodně drsný zákrok na brněnského Jaroslava Svobodu.

30. Na ledě to začíná jiskřit. Téměř po každém přerušení se tvoří kolem gólmanů dvojičky, které si vyřizují účty.

30. Další slibnou šanci domácích překazil Růžička, když vypíchl kotouč volnému Balejovi. Hosté hrají v plném počtu. Tahle přesilová hra už ale byla z pohledu Brna mnohem lepší.

29. Druhou minutu početní výhody už ale hrají domácí lépe. Růžička po domácí kombinaci musel zasahovat a, pořádně ani nevěděl jak, kotouč vyrazil.

28. Brněnský přesilovkový zmar zatím pokračuje. Pardubice se osvobozují.

27. Píša dostane dvě minuty za vražení na hrazení. Brněnští fanoušci se pískotem dožadují vyššího trestu. Tak hrozivý zákrok to ale nebyl. Přesilovka pro Brno.

27. Na druhé straně musel po delší době zasahovat Růžička po šanci Koreise. Pardubický gólman včas vytasil beton a vyrazil puk pryč.

26. Hosté jakoby dál pokračovali v přesilovce. Cetkovský se snažil tečovat střelu od modré. Domácí beci ho tam pak následně zpracovali. Vylučovat se ale nebude.

25. Kometa je kompletní. Pardubice ale opět ukázaly, že jejich početní výhody jsou nebezpečné.

24. Koukal v dobré pozici nastřelil tyč. Pardubický kapitán prokličkoval mezi obránci a překvapil všechny.

23. Ale budou mít šanci na repete. Balej si počínal nedovoleně vysokou holí a dostává dvě minuty.

22. Brno je v plném počtu. Tak ani Pardubice zatím přesilovku nevyužily.

22. Na konci přesilovky tečoval puk příliš vysoko Bartek a vhazovat se bude až ve středním pásmu.

21. Útočník Kolář se zjevil mezi kruhy a z první vypálil. Střela bez přípravy se mu ale nevyvedla a minul.

21. Začala druhá třetina.

- Úvodní dějství nám gól nenabídlo. Oba týmy dobře brání a neviděli jsme tak ani moc vyložených šancí. Nebezpečnější ale byli zatím hosté, kteří hrají přesilové hry lépe než Kometa. Pardubice budou početní výhodu dohrávat ještě na začátku druhé třetiny.

20. První třetina skončila.

20. Na konci první třetiny přichází přesilovka Pardubic. Po závaru před Trvajem fauloval Švrček.

20. A další. Hráči Komety tahají nohy z medu, protože nemůžou vystřídat.

19. Brnu vázne rozehrávka, za krátkou dobu druhé zakázané uvolnění.

18. Bartek nahazoval a kotouč po teči někoho z Brněnských vyletěl mimo hřiště.

17. Hosté jsou v plném počtu. Brnu se přesilovky v poslední době opravdu moc nedaří.

17. Brněnský Zohorna vypálil přes obránce a puk vyletěl vysoko do ochranné sítě. Tudy cesta nevede.

16. Ale domácí si s početní výhodou stále nevědí rady. Pardubice lehce se brání.

15. Brno bude hrát svou druhou přesilovku. Zá hákování odchází na trestnou lavici Benák.

14. První třetina zatím branku nepřinesla, týmy hrají zodpovědně a do vyložených šancí soupeře nepouští.

13. Čermák se hned z trestné lavice vrhnul do útoku a do slibné pozice přihrál Žižkovi. Nepříjemnou situaci ale Růžička spolu s obránci zvládl.

12. Pardubický Zohorna překombinoval slibně vyvíjející se situaci a Brno vyhazuje přes všechny čáry. Zdá se, že přesilovka hostů bude mít podobný osud jako ta domácích.

11. Kočí šikovně tečoval puk na brněnskou branku. Trvaj s problémy chytá.

11. První početní výhodu si zahrají i Pardubice. Čermák dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

10. Švaňhal v útočném pásmu dobře napadal rozehrávku pardubický beků. Byl na to ale sám, takže se hosté přeci jen rozjeli k útoku, kde kotouč skončil až u Trvaje.

9. Po dlouhé době vážnější akce před některou z branek. Trvaj ucpal všechny díry poté, co se k němu do brankoviště tlačil Buchtele.

8. Obě mužstva zatím trápí špatná kombinace.

7. Hra se po svižnějším úvodu trochu zklidnila a týmy bojují o puk ve středním pásmu.

6. Brno bylo v přesilovce neškodné. Pardubice jsou kompletní.

6. Velká šance hostů. Pardubice dokonce v oslabení ujížděly v přečíslení dvou na jediného obránce. Somík volil střelu a Trvaj vyrazil ramenem puk do ochranné sítě.

5. Domácí hledají recept, jak se usadit v pásmu, a moc se jim to nedaří.

4. Kometa měla slibné příležitosti. Čermák se tlačil před branku, kam na něj mířila přihrávka, Kočí se postaral o to, aby brněnský útočník na puk nedosáhl. Počínal si ovšem nedovoleně a dostává od rozhodčích dvě minuty. Brno bude hrát přesilovku.

3. Oťukávání brankařů pokračuje. Ani Radil Trvaje nepřekvapil.

2. První zákrok má za sebou i Růžička. S Bičánkovým pokusem neměl sebemenší problém.

1. Jako první z gólmanů si pořádně sáhl na puk Trvaj, který přikryl nahození od modré.

1. Utkání začalo.

Sestava Pardubice: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal (C), Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Rákos, T. Zohorna, Cetkovský - Buchtele, Kousal, Radil - Semorád.

Sestava Brno: Trvaj (Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček - Jar. Svoboda, Čermák, Němec - Erat, Koreis, H. Zohorna - Balej, Divíšek, Jak. Svoboda - Švaňhal, Polodna, Haluza - Jan Káňa.

- Ve finále se střetávají dva kluby s největší návštěvností na stadionech, proto není divu, že i dnes bude čtvrtý finálový zápas sledovat vyprodaná Kajot Aréna. Uvidíme, který fanouškovský tábor se bude na konci utkání radovat.

- Na druhé straně Pardubice si z průběžného vedení Brna nic nedělají. Stejným rozdílem totiž Východočeši prohrávali už ve čtvrtfinále s Vítkovicemi i v semifinále s Libercem. Tým trenéra Pavla Hynka ale ví, že pokud chce dnes Kometu porazit, musí být produktivnější. "Taktiku měnit nebudeme, kdybychom proměnili své šance, mohli jsme uspět už ve třetím zápase," prohlásil po včerejší prohře pardubický útočník Radovan Somík (celý rozhovor čtěte zde).

- Speciálně včerejší zápas byl pro Brno tak trochu Pyrrhovým vítězstvím. Na seznamu zraněných totiž přibyli další klíčoví hráči. Po Róbertu Petrovickém, který v prvním zápase finále utrpěl otřes mozku, včera nedohrál útočník Tomáš Svoboda, který si přivodil blíže nespecifikované zranění zad, a zdravotní problémy měl i Radek Dlouhý, který nakonec ale ještě do závěrečných minut nastoupil. Z kabiny Komety se ale ozývají hlasy, že o to víc se hráči semknou a na ledě si vzájemně pomůžou (podrobnosti zde).

- Vyrovnané zápasy a infarktové závěry. Tak by se dal shrnout dosavadní průběh finálové série. Kometa se v ní po včerejšku ujala vedení 2:1 a dnes má na svém ledě možnost odskočit na rozdíl dvou vyhraných zápasů. Pardubice ale domácí k mistrovskému mečbolu nebudou chtít pustit. Zatím byla všechna utkání velmi vyrovnaná. V prvním finále se prodlužovalo, v druhém Východočeši málem smazali během třetí třetiny čtyřgólové manko a včera Brno v posledním dějství úplně otočilo zápas.

- Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze čtvrtého utkání finále hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Zápas začíná v 18.10.