ŽIVĚ Kometa - Pardubice 2:1. Kometa se ujala vedení v sérii

13. 4. 2012 20:42
Sledujte online reportáž z třetího finálového zápasu play off hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Stav série je 1:1.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše, zítra extraligové finále pokračuje. U příštího online přenosu napočtenou.

- Kometa ve třetí třetině otočila zápas, vyhrála 2:1 a ujala se stejným rozdílem i vedení v sérii. Po gólu Jakuba Svobody Brno nahodilo motory a Pardubice nestíhaly. Nebylo proto divu, že přišel druhý gól domácích z hole Hynka Zohorny. Třetí utkání ale opět potvrdilo, jak vyrovnané týmy se ve finále střetly, a ještě se v této sérii asi máme na co těšit.

60. Utkání skončilo.

60. Osm sekund před koncem rozhodčí pískají ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

60. Pardubice se ale nemůžou udržet v útočném pásmu.

59. Růžička odjíždí z branky.

59. Hosté si berou oddechový čas.

59. Jaroslav Svoboda se dostal ke střele z úhlu. Kočí pak ještě odklidil z cesty Čermáka, takže dorážka se nekonala.

58. Dvě a půl minuty do konce zápasu. Hosté hrají v plném počtu. Každou chvíli asi můžeme čekat powerplay Východočechů.

57. Kometa hraje přesilovku na jistotu. To Pardubicím se krátí čas. Přeci jen ale Růžička musel vyklepávat puk z lapačky.

56. Kometa už v plném počtu a vylučovat se bude na straně Pardubic. Za hákování dostává dvě minuty Rákos.

55. Velká šance Pardubic. Trvajovi vypadl puk a hosté se na něj slétli jako vosy. Rozhodčí se trochu předčasně upískli. Východočeši se rozčilují, ale je jim to málo platné.

54. Pardubicím se rychle krátí čas. Tentokrát jsou to právě Východočeši, kdo se nemohou v početní výhodě usadit v pásmu.

53. Čermák vyhodil puk mimo hřiště a je za to potrestán. Pardubice mají šanci vyrovnat.

52. Po dlouhé době šance Pardubic. Před Trvajem se ukázal Sičák, z vyrovnání se ale hosté zatím radovat nemůžou.

51. Tomáš Zohorna podle domácích vysokou holí fauloval Kováčika. Rozhodčí si to ale nemyslí.

50. Další velká šance Brna. Růžička ale tentokrát chytá. Zajímavé, že v této sérii přijde pořádný hokej vždy až ve třetí třetině.

50. Brno vede 2:1. Kometa otáčí zápas. Hynek Zohorna ukázal důraz před brankou a došťouchal puk za brankovou čáru.

49. Obrovská šance Brna a skvělý zákrok Růžičky. Balej se dostal k odraženému puku, objel s ním branku a už chtěl zakončovat do prázdné klece, ale na poslední chvíli přitlačil k tyči svůj beton pardubický gólman.

48. Brno má po gólu obrovský tlak. Jaroslav Svoboda minul i Balej těsně přestřelil.

47. Brno vyrovnává na 1:1! Domácí přesto vyrovnali. Skvělá přihrávka Vašíčka letěla přes dvě třetiny za obranu hostů až na volného Jakuba Svobodu, který si v tváří v tvář Růžičkovi poradil.

46. Další zákrok Trvaje. Na to, že by Brno mělo dotahovat ztrátu, jsou mnohem aktivnější hosté.

45. Pardubičtí ujeli dva na jediného obránce. Kočí místo nahrávky vystřelil a minul domácí branku. To už byli hosté v plném počtu.

44. Velká šance Brna. Divíšek byl sám před Růžičkou, nahrávka Vašíčka, ale na brněnského nejproduktivnějšího hráče nedoputovala. Zakročil totiž Somík.

43. Domácím se ale dál nedaří udržet se delší dobu v útočném pásmu. Východočeši se s klidem brání.

43. Bartek odchází za zdržování hry na dvě minuty do chládku. Brno má šanci na vyrovnání z přesilovky.

42. Z prvních střídání je znát, že Kometa přidala na důrazu. Jsou to právě domácí, kteří potřebují vyrovnat, takže není divu.

41. Třetí třetina začala.

- V druhé části jsme konečně viděli gól, který padl do sítě Brna během dvojnásobné přesilovky Pardubic. Právě hraní přesilových her je asi hlavním rozdílem mezi oběma týmy. Hosté jsou v nich mnohem nebezpečnější, naopak Kometa má problémy dostat obrannou čtyřku pod tlak. Nic ale není rozhodnuté a zdá se, že třetí třetina by mohla být opět dramatická.

40. Druhá třetina skončila.

40. Velká šance Brna. Žižka nahodil puk na mantinel, což překvapilo Růžičku, který pak jen tak tak zastavil dorážku brněnského Němce, kte kterému se puk ideálně odrazil.

40. Další hráči si posedí na trestné lavici. Brněnský Vašíček a pardubický Píša přispěli do zápasu o utkání dvouminutovými tresty.

39. Po Divíškově dobré přihrávce se dostal Bičánek ke střele. Branku netrefil, málem ale udělal díru v mantinelu.

39. Opakování je ovšem matka moudrosti, a tak je tu další šance pro domácí. Klobouček dostal dvě minuty za podražení.

38. Pardubice jsou v plném počtu. Brno bylo v početní výhodě hodně bezzubé.

37. Když už se Kometa rozestavila v útočném pásmu, vložil se do kombinace domácích Píša a vyhodil přes všechny čáry.

36. Úvod brněnské přesilovky provází nepřesnosti. Pardubice zatím nemají problém držet puk daleko od své svatyně.

36. Nedovolené bránění Cetkovského, který už je na ledě také, znamená dvě minuty početní výhody pro Brno.

35. Slibná příležitost Brna. Růžička střelu z levého kruhu vytěsnil vyrážečkou a před brankou se snažil letící puk trefit Polodna, úplně přesně se ale netrefil a hosté nebezpečí zažehnali.

35. Koukal se Starým si hezky vyměnili puk a druhý jmenovaný nakonec vypálil. Rána ale postrádala razanci a Trvaj si s tímto pokusem snadno poradil.

34. Druhý zápas v Pardubicích byl proti tomu dnešnímu mírumilovný. Další šarvátka u branky Růžičky, který lapil lehkou střelu. Rozhodčí mají co dělat, aby hokejistům domluvili. Zatím ale nevylučují.

33. Po špatné rozehrávce Žižky se k puku dostali hráči hostů. Rozhodčí ale odpískali ofsajd, následnou rozmíšku muži v pruhovaném rychle rozehnali.

32. Tentokrát se ale hostům početní výhoda tolik nevydařila. Brno je kompletní.

31. Pardubice svou přesilovkovou pětku rozestavily dobře. Střelu od modré nakonec ale Trvaj dobře viděl a schytal ji do plastronu.

30. Přesilovka hostů sice doběhla, ale je tady další vyloučení pro Kometu. Za zdržování hry dostává dvě minuty navrátivší Dlouhý.

29. Pardubice vedou 1:0! Přesně po odehrání devíti minut druhé třetiny se trefil Radovan Somík, který dostal dobrou nahrávku k pravé tyči, kde ještě Trvaj nemohl být plně připraven k zákroku.

28. A dokonce dvojnásobnou. Dalším vyloučeným je Vašíček. Využijí hosté tuhle příležitost?

28. Pardubičtí si zahrají přesilovou hru. Žižka odchází na dvě minuty za sekání.

28. Na ledě se objevuje Vojtěch Němec, který tak z pozice třináctého útočníka dostal příležitost, která byla zřejmě vynucená počtem zraněných hráčů na domácí straně.

27. Východočeši dobře napadali v útočném pásmu. Hlavně Sičák, který do poslední chvíle nepouštěl puk do střední třetiny.

26. Slušný tlak Pardubic vyústil v zakázané uvolnění Brna. Hosté jsou teď o chlup lepší.

25. Střela Rákose ale nebezpečná už byla. K prvnímu gólu ale nevedla.

24. Přeto se ale hraje dlouho dobu bez přerušení. Puky teď lítají neškodně po rozích.

23. Oba brankaři se zatím potýkají jen s různými nahozeními. Jako například teď Trvaj.

22. Start druhé třetiny opět poklidný, žádné velké šance ani na jedné straně.

21. Balej zřejmě nahradí v sestavě zraněného Tomáše Svobodu, Dlouhého v první formaci zase zastoupí Zohorna.

21. Druhá třetina začala.

- První třetina nám gól nenabídla. Oba týmy se potýkají s nepřesnostmi a chybují hlavně ve středním pásmu. Uvidíme, jestli si přestřelku mužstva schovávají až na konec, jak v této sérii bývá dobrým zvykem. Třetina ale byla bohatá na zranění. Kromě zmiňovaného Radka Dlouhého se do kabin poroučel i brněnský Tomáš Svoboda a pardubický Jiří Cetkovský. Druhá třetina ukáže, jak jsou jejich problémy vážné.

20. Konec první třetiny.

20. Další práce pro Růžičku, ale nijak nebezpečná. Vypadá to ale, že první třetina skončí bez branek.

19. Skvělý zákrok hostujícího Růžičky. Střelu po buly viděl až na poslední chvíli, pardubický gólman předvedl perfektní reflex betonem a vyrážečkou.

18. Ale ani Pardubice nezůstaly pozadu a vyhazují přes všechny čáry. V tomto případě to ale bylo obranné opatření.

17. Přestože se kombinace nedaří oběma týmům tak, jak by si představovaly, Brnu rozehrávka vázne ještě o tochu víc. Důkazem je zakázané uvolnění Komety.

16. Následně Pardubice hned po rozehrání vyslaly puk na branku Trvaje. I v tlačenici kotouč za svá záda nepustil.

16. Brněnský Radek Dlouhý po jednom ze soubojů u mantinelu zůstal ležet na ledě. Zvedá se až za pomoci lékařů a spoluhráčů. Zřejmě si udělal něco s nohou a odkulhává rovnou do kabin.

15. Zdá se, jako by si týmy schovávaly góly zase až na třetí třetinu.

14. Obrovská šance Pardubic. Benák se najednou zjevil neobsazený mezi kruhy, bez přípravy vystřelil, ale těsně minul branku.

13. U druhé branky ve slušné palebné pozici Čermák, Růžička i tentokrát udržel dnešní neprůstřelnost.

12. Ani Trvaj se nenechal zaskočit střelou Rákose, ten totiž pálil na brněnského gólmana z otočky.

11. Dnešní zápas zatím provází řada nepřesností z obou stran. Puk v ochranné síti.

10. Balej se snažil překvapit Růžičku. Ten si od gólu Žižky z poloviny kluziště v prvním zápase už dává pozor.

9. A ani ve zkrácené početní výhodě Brna se nic zvláštního nestalo, a tak je stav stále bezbrankový.

8. Divíškovi dvakrát v klíčovém okamžiku puk přeskočil hokejku a Pardubice se osvobozují a hraje se zase ve čtyřech.

8. A už to zase není pravda. Pardubický Zohorna úplně zbytečně podrazil Trvaje a doplnil tak sestavu na trestné lavici hostů. Brno má přesilovku 4 na 3.

7. Na druhé straně velká trma vrma v brankovičti Pardubic. Následovala mela, po které útočník Kolář dostává dvě minuty za hrubost a Erat dvě plus dvě za vyprovokování šarvátky. Hraje se ve čtyřech.

7. Pardubice měla obrovskou příležitost. Kolář s Koukalem ujeli v oslabení dva na jediného obránce. Druhý jmenovaný zakončoval a nedokázal trefit odkrytou klec.

6. A Brno bude mít k dispozici druhou početní výhodu. Radil si pomohl hákováním a vyfasoval dvě minuty.

5. Po pokusu Sičáka si už Trvaj puk osahal, ale jen na chvíli, kotouč už zase mají jeho spoluhráči.

5. Trvaj si zatím pořádně nesáhl na puk. Zatím se nehraje nijak divoce. Ostatně podobně jako v předchozích zápasech.

4. Pardubice jsou kompletní. Brno za celé dvě minuty vyprodukovalo jedinou nebezpečnou střelu. Tu ale Růžička betonem vyrazil.

3. Brno se ale nemůže dostat do kombinace v útočném pásmu.

2. Ale zatímco minulý zápas se hrál hodně čistě a během první třetiny se na trestnou lavici nikdo nepodíval, dnes se vylučuje už ve druhé minutě. Na dvě minuty odchází Rákos a Brno si zahraje první přesilovku.

1. Ani jeden z týmů se nemůže dostat přes střední pásmo. Mužstva začínají zodpovědně.

1. Utkání začalo.

- O slavnostní buly se postaral boxer Lukáš Konečný.

- Utkání budou řídit sudí Jeřábek a Polák. Na čarách jim budou pomáhat rozhodčí Blümel a Gebauer.

Sestava Pardubice: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal (C), Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Rákos, Zohorna, Cetkovský - Buchtele, Kousal, Radil - Semorád.

Sestava Brno: Trvaj (Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček - Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý, Erat, Koreis, H. Zohorna, T. Svoboda, Divíšek, Jak. Svoboda, Balej, Švaňhal, Polodna, Němec.

- Dnes po dlouhých 41 letech zažije pocítí Brno na vlastní kůži, jaké to je hrát finále. Domácím bude dnes chybět stále ještě zraněný Róbert Petrovický, který se zranil v prvním finálovém zápase.

- Finálová série pokračuje třetím zápasem v Brně za nerozhodného stavu 1:1. První dvě utkání měla obdobný průběh. Klidné první dvě třetiny a pak vypjatý, až skoro infarktový, závěr. Hlavně třetí dějsví úterního zápasu asi nadchlo nejednoho hokejového fanouška, když Pardubice za stavu 2:6 nic nevzdaly a stáhly náskok Komety na 5:6 a jen díky dobře postavené konstrukci Trvajovy branky nakonec Východočeši nevyrovnali.

- Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z třetího utkání finálové série české hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Úvodní buly se vhazuje v 18:10.